بهترین ویژگی های iPadOS 15 برای iPad ، iPad Air و iPad Pro

اخبار اپل


با iPadOS 15 امسال ، اپل برخی از جنبه های اصلی سیستم عامل را دوباره طراحی کرد تا تجربه کاربری بهتری را ارائه دهد. با پشتیبانی از ابزارهای صفحه اصلی ، Quick Note ، تجربه چند وظیفه ای پیشرفته و موارد دیگر ، iPadOS 15 تجربه iPad شما را ارتقا می بخشد. در اینجا نگاهی می اندازیم به بهترین ویژگی های iPadOS 15 که اواخر امسال به iPad شما می آید.

علاوه بر افزودن ویژگی های جدید ، اپل در تلاش است تا به طور کلی حریم خصوصی iPadOS را نیز بهبود بخشد. علاوه بر این ، ادغام بین iPad و Mac نیز با کنترل جهانی در حال نزدیک شدن است. نکته قابل توجه دیگر در iPadOS 15 سازگاری آن با تمام iPad هایی است که در حال حاضر می توانند با iPadOS 14 اجرا شوند. iOS 15 و iPadOS 15 باید در سپتامبر سال جاری عرضه شوند. اگر نمی توانید تا آن زمان صبر کنید ، می توانید هم اکنون iPadOS 15 beta را روی iPad ، iPad Air یا iPad Pro خود بارگیری و نصب کنید.

در زیر بهترین ویژگی های iPadOS 15 را مشاهده کنید که در اواخر امسال در iPad یا iPad Pro شما ارائه می شود.

بهترین ویژگی های iPadOS 15

1. ابزارهای صفحه اصلی

اپل تا حد زیادی صفحه اصلی iPadOS را با iPadOS 15 مجدداً طراحی کرده است. شما قادر خواهید بود اسبابک ها را در هر کجای صفحه اصلی iPadOS 15 iPad خود قرار دهید. برای استفاده بهتر از نمایشگر بزرگتر ، اپل اندازه ویجت 4 × 4 بزرگتری را نیز معرفی می کند. بسیاری از برنامه های سیستم نیز ابزارهای جدیدی از جمله App Store ، Find My ، Mail و Contact را دریافت می کنند.

ابزارک های صفحه اصلی IPadOS 15

2. کتابخانه با برنامه های کاربردی

کتابخانه برنامه های iPhone همچنین در iPad با iPadOS 15 عرضه می شود. این برنامه به طور خودکار تمام برنامه های نصب شده را در دسته های مختلف دسته بندی می کند. دقیقاً مانند آیفون ، می توانید صفحات موجود در صفحه اصلی را پنهان کرده و تمام نمادهای برنامه خود را در کتابخانه برنامه ذخیره کنید.

کتابخانه برنامه همچنین در Dock ادغام می شود ، بنابراین می توانید به سرعت از طریق آن به تمام برنامه های خود دسترسی پیدا کنید.

3. کنترل جهانی

دست بالا ، یکی از بزرگترین موارد جدید اضافه شده به iPadOS 15 ویژگی کنترل جهانی است. این یکپارچگی بین iPadOS و macOS را بیشتر افزایش می دهد ، به شما امکان می دهد از یک صفحه کلید و ماوس برای حرکت بین iPad و Mac استفاده کنید. نیازی به نصب نیست و فقط باید مطمئن شوید که با استفاده از حساب iCloud به سیستم هر دو دستگاه وارد شده اید. حتی می توانید با حرکت دادن نشانگر ماوس از لبه نمایشگر Mac به iPad و عقب ، محتوای دستگاه را بکشید و رها کنید.

4. منوی چند وظیفه ای جدید

یک منوی چند وظیفه ای جدید وجود دارد که در بالای برنامه ها ظاهر می شود. می توانید از آن برای باز کردن سریع برنامه در Split Split یا Slide Over view استفاده کنید. وقتی در Split View هستید می توانید به صفحه اصلی نیز دسترسی پیدا کنید ، بنابراین می توانید به راحتی برنامه مورد نظر خود را باز کنید.

5. قفسه

همراه با منوی جدید چند وظیفه ای ، اپل در iPadOS 15 قفسه ای را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد پنجره های Safari ، Mail و سایر برنامه های موجود در آن را به حداقل برسانید. به این ترتیب در صورت نیاز می توانید به راحتی به این پنجره برگردید.

6. سریعتر سیری

سیری در iPadOS 15 سرعت و امنیت بیشتری پیدا می کند. اپل تشخیص گفتار را در دستگاه iPadOS 15 معرفی می کند ، بنابراین سیری برخی از درخواست های معمول را بدون اتصال به اینترنت فعال پردازش می کند. این نه تنها باعث می شود کل تجربه سریع تر ، بلکه ایمن تر نیز باشد.

7. FaceTime زوم را می گیرد

FaceTime با iPadOS 15 یک به روزرسانی بزرگ جدید دریافت می کند. دارای Grid View جدیدی است که مشاهده چندین تماس گیرنده را در یک تماس ویدیویی با FaceTime آسان می کند. شما همچنین می توانید پس زمینه را در مکالمات ویدیویی خود با FaceTime تار کنید ، زیرا اپل همچنین کیفیت صدای بهبود یافته را تبلیغ می کند.

FaceTime همچنین از پشتیبانی SharePlay برخوردار است ، که به شما امکان می دهد هنگام مکالمه FaceTime با دوستان یا خانواده خود آهنگ گوش دهید. همچنین می توانید هنگام گشت و گذار در وب با استفاده از SharePlay صفحه iPad خود را به اشتراک بگذارید.

8. سافاری را دوباره طراحی کنید

اپل Safari را به عنوان بخشی از iPadOS 15 به روز می کند. طراحی نوار برگه جدید به این معنی است که شما می توانید محتوای بیشتری را به طور هم زمان مشاهده کنید. IPad’s Safari از گروه های پارتیشن نیز پشتیبانی می کند ، بنابراین می توانید به راحتی دسته ای از پارتیشن ها را گروه بندی کرده و در صورت نیاز بعداً به آنها دسترسی پیدا کنید. گروه های تب نیز بین دستگاه ها هماهنگ می شوند.

Safari همچنین پشتیبانی از برنامه های افزودنی وب را که از App Store در دسترس خواهد بود دریافت می کند. با استفاده از برنامه های افزودنی ، می توانید تجربه مرور iPad خود را بیشتر کنید. سپس حرکت بارگیری تازه سازی جدید وجود دارد ، که به شما امکان می دهد صفحات وب را به راحتی تازه کنید.

سافاری در iPadOS 15

9. iCloud +

همراه با Safari که دوباره طراحی شده ، اپل همچنین iCloud + را به عنوان بخشی از iPadOS 15 و iOS 15 معرفی کرد. این شرکت ویژگی های درجه یک اضافی را به کاربران iCloud ارائه می دهد ، از جمله Hide My Email ، iCloud Private Relay و موارد دیگر.

ویژگی iCloud Relay همچنین جالب است زیرا تمام ترافیک را از طریق سرور اپل به مرورگر شما منتقل می کند ، جایی که آنها آدرس IP ، موقعیت مکانی و سایر جزئیات شما را از دست می دهند. این امر با پیگیری فعالیت مرور شما از پروفایل ISP یا تبلیغ دهندگان شما جلوگیری می کند.

10. برنامه ها را برای iPad و Mac بسازید

iPadOS 15 به شما امکان می دهد برنامه های iPad و Mac را مستقیماً در iPad خود ایجاد کنید. در حالی که توسعه دهندگان می خواستند Xcode را در iPad معرفی کنند ، اپل بهترین کار بعدی را انجام می دهد. این شرکت به فرد اجازه می دهد تا با استفاده از Swift Playground برنامه های iPad و macOS را کاملاً در Swift ایجاد و آزمایش کند. برای مبتدیان ، در Swift Playground نیز درسهای کدگذاری برگزار می شود ، بنابراین می توانید به راحتی اولین برنامه خود را برای iPad یا macOS ایجاد کنید.

11. یادداشت سریع

اپل یادداشت برداری در iPadOS 15 را با ویژگی Quick Note آسان می کند. می توانید با کشیدن انگشت از لبه نمایشگر ، بدون توجه به اینکه در چه برنامه ای هستید ، یک یادداشت سریع یادداشت کنید. به این ترتیب می توانید هنگام مرور وب Safari یا مرور نامه های مهم ، به راحتی یادداشت برداری کنید.

12. برنامه بهبود یافته برای یادداشت ها

برنامه Notes با پشتیبانی از برچسب برای سازماندهی بهتر ، یک نسخه جدید بزرگ به روز می کند. می توانید از مرورگر نشانک استفاده کنید تا هر یادداشتی را به راحتی پیدا کنید.

اکنون می توانید سایر مشارکت کنندگان را در یک یادداشت ذکر کنید ، و نمای فعالیت به شما نمای کلی از تغییرات اخیر یادداشت را می دهد.

یادداشت سریع

13. تمرکز کنید

برای کمک به تعادل زندگی شخصی و شغلی شما ، Apple اولین تمرکز خود را در iPadOS 15 انجام داد. این به شما کمک می کند اعلان ها را براساس آنچه انجام می دهید فیلتر کنید. بنابراین ، می توانید یک حساب Focus ایجاد کنید که در صورت اعلان برنامه ها از توییتر ، پیام ها و تلگرام در صورت کار مسدود شود. علاوه بر اعلان ها ، می توانید صفحات مختلف صفحه اصلی را با ابزارها و برنامه ها برای پروفایل های مختلف Focus ایجاد کنید.

روی iPadOS 15 تمرکز کنید

14. ترجمه گسترده سیستم

اپل برنامه Translator را از iPhone به iPad با iPadOS 15 ارائه می دهد. این برنامه همچنین دارای یک ویژگی ترجمه خودکار جدید است که به طور خودکار زبانی را که شما صحبت می کنید شناسایی کرده و به زبانی که با آن راحت هستید تبدیل می کند.

اما این همه ماجرا نیست. اپل ترجمه های مربوط به سیستم را مستقیماً به iPadOS 15 پخته می کند ، بنابراین شما می توانید متن را در Safari ، برنامه های شخص ثالث و حتی متن را به تصاویر بدون باز کردن برنامه Translate ترجمه کنید.

15. SharePlay

SharePlay در FaceTime تجربه به اشتراک گذاری را به سطح بعدی می رساند. اکنون کاربران می توانند تجربه خود را با SharePlay هنگام ارتباط با دوستان FaceTime ، از جمله گوش دادن به آهنگ ها با Apple Music ، تماشای یک برنامه تلویزیونی یا فیلم به طور همزمان ، یا به اشتراک گذاری صفحه خود برای مشاهده برنامه ها با هم ، با SharePlay به اشتراک بگذارند.

همه افراد در مکالمه می توانند همان آهنگ را گوش کنند ، یک فیلم را تماشا کنند و حتی یک صفحه را تماشا کنند. این جلسه مشابه جلسه گروه Spotify است و ما از دیدن اپل برای برنامه Apple TV بسیار خوشحال می شویم.

همچنین می توان با استفاده از SharePlay یک صفحه را به اشتراک گذاشت. این برای کسانی که به دوستان یا والدین کمک می کنند نحوه استفاده از یک برنامه خاص یا دسترسی به یک گزینه خاص را در برنامه تنظیمات نشان دهند ، خوب است.

اپل همچنین در حال راه اندازی یک SharePlay API برای توسعه دهندگان است و نام های غول پیکر رسانه ای مانند دیزنی ، هولو ، HBO ، NBA ، ESPN و دیگران قبلاً برای ادغام SharePlay در iPhone کار می کنند.

16. متن زنده

Live Live از هوشمندی دستگاه برای شناسایی متن در عکس استفاده می کند و به کاربران اجازه می دهد تا اقدامی انجام دهند. به عنوان مثال ، کاربران می توانند عکس یک دستورالعمل دست نویس خانوادگی را جستجو کرده و پیدا کنند یا یک شماره تلفن از ویترین را با گزینه برقراری تماس بگیرند. همچنین می توانید از آدرس وب سایت بازدید کرده و یا مستقیماً از تصویر کارت ویزیت برای مالک ایمیل ارسال کنید.

پشتیبانی متن زنده در حال حاضر به 7 زبان محدود می شود. این ویژگی همچنین می تواند هنر ، کتاب ، طبیعت ، حیوانات خانگی ، مکانهای دیدنی و موارد دیگر را شناسایی کند. این مفهوم مشابه کاری است که گوگل با Google Lens در اندروید انجام داد.

17. احراز هویت داخلی

با iPadOS 15 ، کاربران اکنون می توانند کدهای تأیید مورد نیاز برای امنیت بیشتر ورود را ایجاد کنند. اگر سایتی احراز هویت دو عاملی را ارائه می دهد ، می توانید کدهای تأیید را در قسمت گذرواژه ها در تنظیمات تنظیم کنید – نیازی به بارگیری برنامه دیگری نیست.

18. خاطرات بهتر در عکس ها

مجموعه خاطرات شما در برنامه عکس با ظاهری کاملاً جدید ، انیمیشن ها ، انتقال ها ، جلوه های جدید ، حالات و تلفیق Apple Music در شرف بهبود است. براساس انتخاب آهنگ ، Memories با فیلترها و انیمیشن های سفارشی ، ظاهر و احساس نمایش اسلایدی را تغییر می دهد.

19. نقشه های اپل بهبود یافته است

برنامه جدید Apple Maps در iOS 15 جزئیات بیشتری را در شهرها برای محله ها ، مناطق خرید ، ارتفاعات ، ساختمان ها ، برچسب های جدید رنگ و جاده و نشانه های سفارشی ارائه می دهد. همچنین یک حالت شب جدید با مهتاب وجود دارد.

نقشه های اپل در iPadOS 15

20. گزارش حریم خصوصی برنامه

مانند گزارش حریم خصوصی مرورگر Safari ، اپل هم اکنون در برنامه تنظیمات گزارش خصوصی حریم خصوصی برنامه را ارائه می دهد. این یک نمای کلی از نحوه استفاده برنامه ها از دسترسی به مکان ، عکس ، دوربین ، میکروفون و مخاطب در هفت روز گذشته و دامنه های دیگری است که پشت سر شما متصل می شوند.

21. میانبرهای صفحه کلید جدید

اپل میانبرهای صفحه کلید جدید را به عنوان بخشی از iPadOS 15 معرفی می کند. با یک صفحه کلید خارجی ، اکنون می توانید برنامه ها را به صورت مستقیم در Split View و Slide Over مستقیماً از صفحه کلید راه اندازی کنید.

22. حالت کم مصرف

اپل یک حالت آیفون کم مصرف را در iPad با iPadOS 15 ارائه می دهد. این ویژگی به شما امکان می دهد عمر باتری iPad خود را هنگامی که باتری کم است افزایش دهید.


می توانید ویدئو زیر را مشاهده کنید تا نمای کلی از همه ویژگی ها و تغییرات جدید در iPadOS 15 beta 1 داشته باشید.

https://www.youtube.com/watch؟v=8OhUlxtVzWk

نظر شما در مورد iPadOS 15 بر اساس ویژگی های بالا چیست؟ فکر می کنید اپل باید چه پیشرفت های دیگری در سیستم عامل داشته باشد؟ ارسال نظر و به ما اطلاع دهید!خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Apple Arcade
اخبار اپل
Air Twister با پشتیبانی از کنترلر و موارد دیگر به Apple Arcade می رود

بازی امروز اپل آرکید آماده است و در اپ استور منتظر است و یکی از بازی هایی است که می خواهید آن را بررسی کنید. Air Twister در iPhone، iPad، Mac و Apple TV قابل پخش است و پشتیبانی از کنترلر به این معنی است که در همه آنها به …

اخبار اپل
کریس ایوانز با نام مستعار کاپیتان آمریکا سرانجام با آیفون 6 اس خود خداحافظی کرد

به نظر می رسد که ستاره «Defending Jacob» در حال تغییر به آیفون 13 است. عکس: chrisevans @ Instagram کریس ایوانز، ستاره استودیو مارول کاپیتان آمریکا این مجموعه فیلم، زمانی که در نهایت با یک مداحی کوچک دوست داشتنی پنجشنبه با آیفون 6s قابل اعتماد خود خداحافظی کرد، کمی به …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
زیرمجموعه‌های نتفلیکس در شرف ارزان‌تر شدن هستند، اما یک نکته مهم وجود دارد

همه ما با گران‌تر شدن نتفلیکس آشنا هستیم، اما برای یک بار اشتراک شما می‌تواند قیمت آن را کاهش دهد – تا زمانی که مایل باشید یک یا چهار تبلیغ را تماشا کنید. ما قبلاً شنیده بودیم که نتفلیکس در حال آماده شدن برای معرفی یک طبقه جدید با پشتیبانی …