دستورات بایدن خطرات امنیتی TikTok و سایر برنامه های چینی را بررسی می کند

اخبار اپل


TikTok هنوز از بین نمی رود.
عکس: Kon Karampelas / Unsplash CC

پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه یک دستورالعمل را امضا کرد و تلاش های ترامپ را وادار کرد ByteDance ، توسعه دهنده TikTok را مجبور به فروش این برنامه بسیار محبوب به شرکت های آمریکایی کند. اما بایدن او و دیگر برنامه های ساخت چین را تحت فشار قرار نمی دهد. این فقط TikTok دیگر آزاد نمی کند.

ترامپ علیه تیک توک

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در دوران تصدی خود گفت که سرویس اشتراک فیلم TikTok یک خطر امنیتی است. دولت ترامپ نگران بود که داده های جمع آوری شده در مورد مصرف کنندگان آمریکایی به دست دولت چین بیفتد.

رئیس جمهور تصمیم گرفت این نرم افزار را ممنوع کند ، اما توسط دادگاه های ایالات متحده مسدود شد. و او تلاش کرد تا ByteDance را مجبور به فروش برنامه به گروهی از خریداران آمریکایی ، از جمله Walmart و Oracle کند. اما این سیاست تا حدودی تغییر کرد که ترامپ در ماه نوامبر از دفتر خارج شد.

بایدن کمی متفاوت است

روز پنجشنبه ، بایدن یک دستور اجرایی برای محافظت از اطلاعات حساس آمریکایی ها در برابر مخالفان خارجی امضا کرد. این بیان می کند که نرم افزار مورد استفاده آمریکایی ها و تهیه شده توسط یک “دشمن خارجی” امنیت ملی ایالات متحده را تهدید می کند. و به طور خاص جمهوری خلق چین را به عنوان یکی از مخالفان ذکر می کند.

دستور اجرایی رئیس جمهور ، دولت ایالات متحده را ملزم می کند “این تهدیدها را از طریق تجزیه و تحلیل دقیق و مبتنی بر شواهد ارزیابی کند و باید خطرات غیرقابل قبول و غیرقانونی سازگار با امنیت ملی ملی را برطرف کند.”

تفاوت اصلی رویکرد بایدن و ترامپ در این است که دولت فعلی به طور خاص با TikTok تماس نمی گیرد. اما اگر این برنامه برای حمایت از ارتش چین یا استفاده برای نظارت یا جاسوسی مورد استفاده قرار گیرد ، می تواند مورد انتقاد دولت فعلی قرار گیرد. جمع آوری مقادیر زیادی از اطلاعات فقط در مورد آمریکایی ها ممکن است کافی باشد تا برنامه با دولت بایدن پیچیده شود.

از طریق: Axiosمانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
کریس ایوانز با نام مستعار کاپیتان آمریکا سرانجام با آیفون 6 اس خود خداحافظی کرد

به نظر می رسد که ستاره «Defending Jacob» در حال تغییر به آیفون 13 است. عکس: chrisevans @ Instagram کریس ایوانز، ستاره استودیو مارول کاپیتان آمریکا این مجموعه فیلم، زمانی که در نهایت با یک مداحی کوچک دوست داشتنی پنجشنبه با آیفون 6s قابل اعتماد خود خداحافظی کرد، کمی به …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
زیرمجموعه‌های نتفلیکس در شرف ارزان‌تر شدن هستند، اما یک نکته مهم وجود دارد

همه ما با گران‌تر شدن نتفلیکس آشنا هستیم، اما برای یک بار اشتراک شما می‌تواند قیمت آن را کاهش دهد – تا زمانی که مایل باشید یک یا چهار تبلیغ را تماشا کنید. ما قبلاً شنیده بودیم که نتفلیکس در حال آماده شدن برای معرفی یک طبقه جدید با پشتیبانی …

اخبار اپل
مجوز مادام العمر ویندوز 10 فقط 13 دلار، آفیس 28 دلار – تخفیف فوق العاده پایان ژوئن تا 91٪!

این پست در مورد نرم افزار تخفیف مایکروسافت توسط Keysbuff برای شما آورده شده است. ارائه‌دهنده کلیدهای فعال‌سازی نرم‌افزار Keysbuff.com به شما امکان می‌دهد تا پایان ماه ژوئن از تخفیف‌های عالی برای نرم‌افزار بهره‌مند شوید. فرقه مک خوانندگان می توانند تا 91 درصد از قیمت کامل ویندوز 10 صرفه جویی …