رایانه انقلابی Apple II در فروش است

اخبار اپل


5 ژوئن 1977: اولین Apple II ، رایانه شخصی که کوپرتینو را بر روی نقشه قرار می دهد ، در معرض فروش است.

ورود Apple II که قبلاً در نمایشگاه کامپیوتر West Coast برای چندین هزار طرفدار هجوم نشان داده شده بود ، به این معنی است که سرانجام توده ها می توانند به دستگاه حفاری برسند. یک واحد پایه 1.298 دلار هزینه دارد – معادل 5810 دلار برای 2021 پول نقد.

Apple II: ماشینی جلوتر از زمان خود

اگرچه اپل قبلاً اپل -۱ را ساخته بود ، اما اپل II اولین رایانه این شرکت بود که دارای اهمیت بود. Apple-1 هرگز به طور گسترده و در مقادیر زیاد فروخته نشد. این همیشه به جای یک چرخش جدی پول ، یک تظاهرات سرگرم کننده برای دوستان استیو وزنیاک در باشگاه کامپیوتر Homebrew بوده است.

اپل II متفاوت شد. اگرچه کاربران هنوز مجبور بودند مانیتورهای خودشان را تهیه کنند ، اما این رایانه بسیاری از ویژگی های برجسته دستگاه های بعدی اپل را به رخ کشید. این کار با بدنه ای جذاب و جذاب طراحی شده توسط جری مانوک آغاز شد ، که بعداً به طراحی اولین Macintosh ادامه داد. (برای افرادی که نمی توانند از فکر هکرها خارج شوند ، اپل نسخه ای فقط برای PCB ارائه می دهد.)

استیو جابز Apple II را نشان می دهد.
استیو جابز Apple II را نشان می دهد.
عکس: سیب

اپل II به عنوان رایانه از زمان خود جلوتر بود. نکته قابل توجه این است که این به معنای گرافیک رنگی است. همچنین دارای یک پردازنده عظیم 1 مگاهرتزی MOS Technology 6502 ، صفحه کلید داخلی ، محیط برنامه نویسی BASIC داخلی ، حافظه قابل ارتقا از 4K به 48K ، هشت اسلات توسعه و یک کارت صدا است.

مشتریان همچنین برای بارگیری برنامه ها و ذخیره داده ها ، یک رابط کاست صوتی دریافت کردند. یک سال بعد ، اپل Disk II خود را که بسیار موفق بود ، معرفی کرد که به کاربران اجازه می داد کاست های صوتی خود را با فلاپی دیسک های بسیار سریعتر جایگزین کنند.

همانطور که وزنیاک می نویسد بایت اولین مجله Apple II: “برای من ، یک کامپیوتر شخصی باید کوچک ، قابل اعتماد ، استفاده آسان و ارزان باشد.”

یک موفقیت بزرگ برای اپل

Apple II به یک موفقیت بزرگ برای اپل تبدیل شده است. سالی که اولین نمایش آن 770 هزار دلار درآمد داشت. این رقم در سال آینده به 7.9 میلیون دلار و در سال آینده به 49 میلیون دلار رسید.

علیرغم تلاش برای جایگزینی آن با ماشینهایی مانند اپل III بدبخت و (با موفقیت بیشتر) Macintosh ، بیش از یک دهه تقاضا برای Apple II بسیار باورنکردنی باقی مانده است. در واقع ، اپل تا نوامبر 1993 به تولید نسخه های به روز ادامه داد.

اپل II تعدادی از بازیکنان مهم را وارد دنیای فناوری پیشرفته کرده است. در میان آنها میچ کاپور ، بنیانگذار شرکت توسعه لوتوس و بنیانگذار بنیاد الکترونیکی مرز ، و جان کارماک ، برنامه نویس افسانه ای بازی های محبوب بود. Wolfenstein 3D، عذاب و زمين لرزه.

این رایانه همچنین برنده اولین “برنامه کشنده” اپل در قالب برنامه اصلی صفحه گسترده VisiCalc شد.

همانطور که اپل در طی سالهای گذشته رایانه های شگفت انگیزی را منتشر کرده است ، بعید است کسی – به استثنای احتمالی Macintosh اصلی – هرگز همان توانایی را برای تغییر شکل صنعت رایانه همانطور که ما می شناسیم نشان دهد.



خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل می گوید که مراقبت های پزشکی خارج از ایالت را پس از Roe v. حکم وید

اپل به تصمیم دادگاه عالی برای لغو بازی Roe vs. وید، اظهار داشت که این شرکت از حقوق کارمندان خود برای تصمیم گیری خود حمایت می کند و مزایای پزشکی فعلی خود را از سفرهای خارج از ایالت پشتیبانی می کند. پس از رای 6-3 دیوان عالی به نفع لغو …

اخبار اپل
پایه ها از یک مرکز ویدئو کنفرانس خانگی نهایت استفاده را می کنند [Setups]

پایه‌ها می‌توانند بهترین استفاده را از راه‌اندازی رایانه ببرند. آنها می توانند بسیاری از وسایل شما – رایانه ها، نمایشگرها، میکروفون ها – را بسیج کنند تا بتوانید در مواقعی که به آنها نیاز دارید از آنها استفاده کنید و در مواقعی که نیاز ندارید آنها را از سر راه …

چگونه میکس های Apple Music Replay گذشته و حال خود را دریافت کنید
اخبار اپل
فهرست پخش آهنگ‌ها و ترندهای برتر سال 2022 اپل موزیک همه موارد مورد علاقه شما و موارد دیگر را دارد

اپل موزیک امروز لیست پخش آهنگ‌ها و ترندهای سال 2022 خود را به اشتراک گذاشته است و همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، شامل تمام آهنگ‌های برتر سال تا کنون است. اگر به یک لیست پخش جدید با همه آهنگ های 2022 نیاز دارید، این لیست برای شماست. لیست …