Eddy Cue موقعیت محافظت از قیمت گذاری در iBooks را بر عهده دارد

اخبار اپل


13 ژوئن 2013: ادی کیو در موقعیتی است که می تواند از استراتژی تجاری اپل در پرونده ضد انحصار علیه کوپرتینو در مورد قیمت گذاری کتاب الکترونیکی دفاع کند.

کیو ، معاون ارشد نرم افزار و خدمات اینترنتی اپل ، مدیر اجرایی اپل مسئول ابتکار فروشگاه iBooks است. شهادت وی برای دادخواست تشکیل شده توسط وزارت دادگستری ، که در آن خسارت احتمالی به طور قابل توجهی افزایش یافت ، به 9 رقم رسید.

تاریخچه پرونده iBooks

در آوریل 2012 ثبت شد ، ایالات متحده در برابر اپل شرکت در یک دادخواست ضد انحصاری ادعا می شود که اپل برای افزایش و تعیین قیمت کتاب های الکترونیکی با پنج ناشر کتاب توطئه کرده است. ناشران شامل گروه كتاب هاچت ، هارپ كولینز ، ناشر ماكمیلان ، پنگوئن و سیمون و شوستر هستند. هر پنج نفر ادعاهای خود را خارج از دادگاه حل و فصل کردند – فقط اپل به دادگاه مراجعه کرد.

این توافق نامه در پاسخ به آمازون صورت گرفت که بیشتر صنعت کتاب الکترونیکی را از نظر فروش کنترل می کند. آمازون به عنوان بخشی از هدف خود برای تبدیل شدن به یک رهبر بازار با خواننده کتاب الکترونیکی Kindle ، 9.99 دلار برای کتابهای بسیار محبوب هزینه می کند.

با این حال ، این ناشران را ناراحت کرد ، زیرا آنها نگران بودند که قیمت های پایین حاشیه سود خود را از دست می دهند. هنگامی که اپل iPad را در سال 2010 منتشر کرد ، ناشران فرصتی را دیدند تا برخی از مناطق از دست رفته را بازیابند.

بدیهی است که این استراتژی اپل بود. وقتی کیو در اواخر سال 2009 با ناشران صحبت کرد ، او گفت که اپل قصد دارد کتاب های جدید را با قیمت 12.99 تا 14.99 دلار بفروشد.

استیو جابز در اوایل زندگی iPad در مورد این موضوع سedال شد. اندکی پس از یادداشت اصلی iPad ، مکالمه در گفتگو با والت مسبرگ ، خبرنگار از جابز س askedال کرد که چرا کسی مایل است 14.99 دلار برای یک کتاب الکترونیکی اپل هزینه کند ، وقتی می تواند همان چیز را از Amazon به مبلغ 9.99 دلار بخرد.

جابز پاسخ داد: “اینطور نخواهد بود.”

Mosberg دنبال کرد: “آیا این 14.99 دلار نخواهد بود یا 9.99 دلار نخواهد بود؟”

جابز گفت: “قیمت ها یکسان خواهد بود.” ناشران در واقع کتاب های خود را از آمازون نگه می دارند زیرا آنها راضی نیستند. »

ادی کیو در دادخواست قیمت گذاری کتاب های الکترونیکی اپل شهادت داد

سرانجام ، همانطور که جابز پیش بینی کرد ، قیمت ها افزایش یافت. آمازون همچنان رهبر بازار است تا پرونده به دادگاه برسد ، اما تسلط خرده فروش اینترنتی از 90٪ به 65٪ کاهش یافته است. بارنز و نوبل 20٪ هزینه کرد ، در حالی که درصد اپل به یک رقمی کاهش یافت.

شهادت کیو در دادخواست ، به عنوان مذاکره کننده اصلی اپل ، مدارک قاطع در نظر گرفته شد. کیو در جایگاه شاهد ، اعتراف کرد که قیمت برخی از کتاب های الکترونیکی از زمان افتتاح فروشگاه iBooks افزایش یافته است. با این حال ، وی گفت که این بیشتر از ناراحتی ناشران آمازون ناشی از هر کاری است که اپل انجام داده است.

وی همچنین گفت كه نمی داند ناشران با هم كار می كنند یا خیر ، اما گفت ، “اگر آنها با هم صحبت كنند ، من حدس می زنم كه انجام معاملات آسان تر خواهد بود.”

سرانجام ، دادگاه فدرال دریافت كه اپل با ناشران تبانی می كند. این شرکت به دلیل ادعای قیمت ، که در آن خسارات احتمالی به 840 میلیون دلار رسید ، از دادگاه خارج شد. دادگاه همچنین یک مانیتور ضد انحصاری را برای نظارت بر اپل تعیین کرد ، که باعث سردرد کوپرتینو نشد.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …

اخبار اپل
زمان معاملات بزرگ: تا 126 دلار تخفیف اپل واچ 7 و SE

می‌توانید در آمازون تخفیف‌های بزرگی بر روی Apple Watch 7 و SE دریافت کنید. عکس: اپل در بازار اپل واچ 7 یا شاید اپل واچ SE مقرون به صرفه تر؟ آمازون هر دو را در روز جمعه تخفیف داد، بنابراین اکنون زمان خرید است. معاملات زیر را بررسی کنید. این …

اخبار اپل
اپل می گوید که مراقبت های پزشکی خارج از ایالت را پس از Roe v. حکم وید

اپل به تصمیم دادگاه عالی برای لغو بازی Roe vs. وید، اظهار داشت که این شرکت از حقوق کارمندان خود برای تصمیم گیری خود حمایت می کند و مزایای پزشکی فعلی خود را از سفرهای خارج از ایالت پشتیبانی می کند. پس از رای 6-3 دیوان عالی به نفع لغو …