iPadOS 15 بسیاری از گناهان چند وظیفه ای را اصلاح می کند

اخبار اپل


با iPadOS 15 ، اپل سیستم چند وظیفه ای iPad را بسیار بصری تر می کند. من آن را با اولین نسخه بتا این به روزرسانی سیستم عامل امتحان کردم و از تغییرات کاملاً راضی هستم.

در اینجا نحوه عملکرد سیستم جدید چند وظیفه ای آیپد در کنار هم در زندگی واقعی وجود دارد. و چرا فکر می کنم این ویژگی را برای کاربران بیشتری به ارمغان بیاورد.

همه چیز تغییر نکرده است

تبلت های اپل در سال 2015 توانایی نمایش همزمان چندین برنامه را پیدا کردند. این سیستم در حال کار بود ، اما بصری نیست ، اما بسیاری از افراد – از جمله من – هر روز از آن استفاده می کنند.

بنابراین بگذارید به کسانی که از قبل با چند وظیفه آی پد آشنا هستند اطمینان دهم که iPadOS 15 سیستم حرکات قدیمی را نقض نمی کند. روش های جدیدی برای پیکربندی برنامه های خود در صفحه وجود دارد ، اما لازم نیست از آنها برای Split View یا Slide Over استفاده کنید.

با چند کار در iPad شروع کنید

مشکل اصلی در برنامه اصلی چند وظیفه ای iPad این است که کاملاً غیرشهودی است. نمی توانید به رابط کاربری iPadOS 14 نگاه کنید و ببینید چیزی که امکان کار با برنامه های دیگر را نشان می دهد امکان پذیر است.

این با یک منوی چند وظیفه ای جدید که در بالای برنامه های iPadOS 15 ظاهر می شود تغییر می کند. این سه نقطه کوچک است و تقریباً جایی را اشغال نمی کند ، اما این یک تغییر چشمگیر است زیرا بیشتر منحنی یادگیری را از بین می برد. این باعث می شود که شما به راحتی می توانید نحوه استفاده از چند وظیفه ای iPad را دریابید.

اما همچنین به نفع مصرف کنندگان طولانی مدت است. سیستم اصلی فقط می تواند برنامه ها را به Split View یا Side Over خارج از Dock یا Spotlight منتقل کند. این محدودیت در iPadOS 15 از بین می رود.

فقط دکمه را فشار دهید

با باز کردن یک برنامه شروع کنید. سپس روی منوی چند وظیفه ای در بالای صفحه ضربه بزنید. با این کار پنجره کوچکی با سه دکمه باز می شود.

در منوی چند وظیفه ای iPadOS 15 ، دکمه تمام صفحه در سمت چپ ، دکمه Split View در وسط و دکمه Slide Over در سمت راست قرار دارد.
عکس صفحه: Ed Hardy / Cult of the Mac

یکی از دکمه ها با ایجاد تقسیم نمای ، برنامه فعلی را به سمت راست منتقل می کند و فضای خالی را برای باز کردن مورد دوم آزاد می کند. و این کار را با نشان دادن صفحه اصلی انجام می دهد. از آنجا می توانید هر برنامه ای را باز کنید. وقتی این کار را انجام دادید ، در سمت چپ اولی نشان داده می شود.

برای تغییر وضعیت دو برنامه روی نماد منوی چند وظیفه ضربه بزنید و بکشید. یا برای پنهان کردن این برنامه ، صفحه را به پایین بکشید و برنامه دیگری را باز کنید.

یک دکمه دیگر در منوی چند وظیفه ای باعث می شود تا برنامه فعلی تمام صفحه باشد. این به شما امکان می دهد هر زمان که بخواهید چند وظیفه ای در کنار یکدیگر را پایان دهید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید Safari کل صفحه را اشغال کند ، روی سه نقطه کوچک در بالای پنجره آن کلیک کنید ، گزینه تمام صفحه را انتخاب کنید و برنامه Split View دیگر آن را حذف می کند.

آخرین دکمه در منوی چند وظیفه ای برنامه را در Slide Over قرار می دهد. این امکان را می دهد که از بالای سایر برنامه ها استفاده شود. می توانید با آن کار کنید ، اما برای استفاده از برنامه زیر باید آن را از لبه صفحه پنهان کنید.

منطقی شد که از این سیستم جدید iPadOS 15 برای آشنایی با آن استفاده کرده و سریعاً به آن عادت کردم. روند یادگیری من بسیار سریعتر از نسخه اصلی چند وظیفه ای iPad انجام شد.

محدودیت های چند وظیفه ای در iPadOS 15

محدودیت خاصی از منوی چند وظیفه ای جدید این است که امکان تراز کردن برنامه دوم در سمت راست برنامه فعلی شما وجود ندارد. سپس می توانید پنجره ها را به دلخواه تنظیم کنید ، اما برنامه جدید همیشه در سمت چپ ظاهر می شود. برای اینکه روشن شود ، اگر قبلاً در Split View هستید ، می توانید هر دو برنامه را که می خواهید جایگزین کنید.

از همه مهمتر ، iPadOS 15 شما را به دو برنامه باز و یکی در Slide Over محدود می کند. من جذابیت سه نفر را در کنار هم می بینم. شاید یک روزی.

بعضی از برنامه ها – حتی آنهایی که از خود اپل هستند – هنوز حتی در آخرین نسخه سیستم عامل از Split View پشتیبانی نمی کنند. برای من ، قابل توجه ترین چیز “تنظیمات” است. با این حال ، در استفاده منظم من بسیار نادر است که با برنامه هایی روبرو شوم که به من اجازه انجام بسیاری از کارها را ندهند.

این یک iPad است ، نه Mac

جنبه ای از iPadOS 15 وجود دارد که من محدودیتی در نظر نمی گیرم ، گرچه می دانم بسیاری دیگر آن را انجام می دهند. آنها می خواهند iPad همان سیستم پنجره شناور آزاد macOS را ارائه دهد. این بخشی از iPadOS 15 نیست و ممکن است هرگز برای iPad در دسترس نباشد.

این خوبه. iPadOS هیچ مشکلی ندارد – این فقط با Mac متفاوت است. ویندوزهای IPad به گونه ای طراحی شده اند که در نوک انگشتان شما کار می کنند و از پنجره های Mac بهتر است با پد لمسی یا ماوس استفاده شود. iPad یک رایانه لوحی است و همیشه طرفدار کنترل نوک انگشت است.

من سالهاست که از iPad به عنوان رایانه اصلی خود استفاده می کنم و سیستم چند وظیفه ای macOS را از دست نمی دهم. برنامه ها را در Split View تنظیم می کنم و با ALT-TAB یا یک کلیک انگشت را به برنامه های دیگر می برم و کار را تمام می کنم.

iPadOS 15 این کار را کمی راحت تر می کند. و این به بیشتر کاربران iPad کمک خواهد کرد تا از یکی از بهترین ویژگی های رایانه لوحی خود استفاده کنند.خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Ios 14.5 App Tracking Hero Transparency
اخبار اپل
تحقیقات اپل در مورد ردیابی داده‌های “مضر” ساخته شده در آیفون انجام شد

منبع: Christine Romero-Chan / iMore بنا بر گزارش ها، چهار قانونگذار دموکرات از FTC خواسته اند که اپل و گوگل را به دلیل ایجاد ردیابی تبلیغات و شناسه های مضر بر روی پلتفرم هایشان بررسی کند. WSJ گزارش می دهد: چهار قانونگذار دموکرات از کمیسیون تجارت فدرال خواستند تا درباره …

اخبار اپل
جعبه ابزار مجهز به هوش مصنوعی، جستجوی کار شما را به صورت توربو شارژ می کند

جستجوی شغل استرس زاتر از همیشه است. با نادیده گرفتن رزومه توسط کارفرمایان و نیاز دائمی به تطبیق مطالب درخواستی شما با یک شغل جدید، کاریابی عملاً یک کنسرت تمام وقت است. برای صرفه جویی در زمان در مواد کاربردی و ایجاد نتایج با کیفیت بالا، Resume را در نظر …

اخبار اپل
بهترین کلیدهای HomeKit برای پنکه های سقفی 2022

بهترین کلید هوم کیت برای پنکه های سقفی من بیشتر 2022 سوئیچ های HomeKit مدتی است که در دسترس هستند. با این حال، آیا می دانستید که می توانید از آنها برای کنترل پنکه سقفی خود استفاده کنید؟ اکثر کلیدهای روشن و خاموش ساده به طرفداران شما اجازه می دهند …