Safari در iPadOS 15 زبانه ها را به همه تحمیل می کند

اخبار اپل


مرورگر وب Safari که در iPadOS 15 طراحی شده است ، برگه ها را به بخشی اجتناب ناپذیر از مرور تبدیل می کند. سیستم جدید از نظر فضائی کارآمدتر است ، اما بسیاری از افراد را مجبور به تغییر روش استفاده از iPad خود می کند.

من همه روزه در Safari با iPad کار می کنم ، بنابراین از اولین iPadOS 15 beta برای آزمایش تغییرات آینده استفاده کردم. در اینجا همان چیزی است که من دوست دارم. و چه نه

Safari IPad اکنون برگه گرا است

اپل هنگام ارائه Safari که در WWDC 2021 دوباره طراحی شده است ، هدف طراحی خود را به روشنی بیان کرد. بت داکین ، مدیر ارشد ، مهندسی نرم افزار سافاری ، گفت: “سافاری فضای کارآمدتری نسبت به همیشه است و من بیشتر صفحه را می بینم.”

مرورگر به این هدف دست می یابد. پیش از این ، Safari فضای خالی زیادی در نوار بالایی داشت و همه چیز در iPadOS 15 ناپدید شد. این امر به ویژه اگر قبلاً از برگه ها استفاده کرده باشید ، درست است – آنها در یک فضای جداگانه ظاهر می شوند ، که باعث کاهش اندازه سایتی می شود که مشاهده می کنید. . اکنون آنها یکپارچه شده اند.

نکته منفی این است که بسیاری از کنترل هایی که قبلاً به راحتی در دسترس بودند به منوها منتقل شده اند. برای رفتن به Reload ، باید یک منو باز کنید.

اگر برگه های باز زیادی داشته باشید ، برچسب های برگه های مرورگر بسیار کوچک می شوند – همانطور که بیشتر ما بیشتر اوقات این کار را می کنیم. این برچسب فقط می تواند پنج حرف باشد. و بخشهای کوچک برای یک قرص طراحی شده برای کنترل با نوک انگشت ایده آل نیستند.

مرور خود را با گروه برگه ها مدیریت کنید

گروههای جدید Tab Safari در نوار کناری ظاهر می شوند.
عکس: اد هاردی / فرقه مک

من یک مجموعه از صفحات وب برای کار و دیگری برای حفظ حریم خصوصی دارم و آنها را جدا نگه می دارم. اپل با گروه های زبانه ای این کار را آسان تر می کند.

می توانید سایتهایی را که هر روز هفته استفاده می کنید در یک گروه و دیگران را در یک گروه شخصی قرار دهید. گروه سوم را فقط برای برنامه ریزی برای تعطیلات خود ایجاد کنید. اینها را به دلخواه سازماندهی و نامگذاری کنید.

Safari در iPadOS 15 عمدتا برای نمایش و سازماندهی گروه برگه ها ، یک نوار کناری به سمت چپ می افزاید. اگر صفحه کلید متصل هستید ، می توانید بین گروه های CMD-SHIFT-UP و CMD-SHIFT-DOWN جابجا شوید.

برای اینکه واضح باشد ، وقتی از یک گروه دور می شوید ، هر پنجره در آن بسته نمی شود – آنها باز می مانند اما در پس زمینه پنهان می شوند. بدون نگرانی در مورد بارگیری مجدد صفحات ، می توانید با خیال راحت بین گروه ها حرکت کنید.

مرورگر وب همچنان به شما امکان می دهد چندین پنجره را باز کنید. و windows و Safari Safari را اشتباه نگیرید. آنها کاملاً متفاوت هستند. می توانید در یک پنجره بین گروههای تب جابجا شوید. یا همان گروه از برگه ها را در چندین پنجره باز کنید.

بخشها (عمدتا) اجتناب ناپذیر هستند

من از برگه های مرورگر خوشم نمی آید. ترجیح می دهم پنجره های باز را به عنوان عکس کوچک ببینم. خوشبختانه با iPadOS 15 هنوز این امر به راحتی امکان پذیر است.

نوار کناری را باز کنید تا لیست گروههای برگه خود را ببینید. در سمت راست هر یک نمادی از چهار مربع قرار دارد. برای نمایش تصاویر کوچک از همه صفحات وب که در پنجره فعلی باز کرده اید ، روی آن ضربه بزنید. یا با دو انگشت روی هر صفحه وب نیشگون بگیرید. اگر صفحه کلید باز دارید از CMD-SHIFT- استفاده کنید. در صورت نیاز به تصاویر کوچک ، فضای کافی برای برچسب های طولانی وجود دارد.

اما برگه های مرورگر در بالای صفحه باقی می مانند. آنها اختیاری نیستند. من سعی می کنم از طراحی مجدد Safari اپل در iPadOS 15 استقبال کرده و از برگه ها استفاده کنم ، حتی اگر فکر نکنم برای تبلت عالی باشد.

اما من مزیت های گروه های بخشی را می بینم. در ابتدا کمی گیج کننده بودند ، خصوصاً وقتی از سازمان بخشهای کار / مرورگر شخصی در پنجره های جداگانه استفاده می کردم. اما این یک افزودنی مفید است. و در عرض چند روز ، من با Safari به روز شده در iPadOS 15 تقریباً به همان اندازه سازگار هستم که قبلاً کار کردم. با صرف وقت و تمرین بیشتر ، گروه های بخشی می توانند باعث بهره وری بیشتر من شوند.

اما هنوز برگه ها را دوست ندارم.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
زمان معاملات بزرگ: تا 126 دلار تخفیف اپل واچ 7 و SE

می‌توانید در آمازون تخفیف‌های بزرگی بر روی Apple Watch 7 و SE دریافت کنید. عکس: اپل در بازار اپل واچ 7 یا شاید اپل واچ SE مقرون به صرفه تر؟ آمازون هر دو را در روز جمعه تخفیف داد، بنابراین اکنون زمان خرید است. معاملات زیر را بررسی کنید. این …

اخبار اپل
اپل می گوید که مراقبت های پزشکی خارج از ایالت را پس از Roe v. حکم وید

اپل به تصمیم دادگاه عالی برای لغو بازی Roe vs. وید، اظهار داشت که این شرکت از حقوق کارمندان خود برای تصمیم گیری خود حمایت می کند و مزایای پزشکی فعلی خود را از سفرهای خارج از ایالت پشتیبانی می کند. پس از رای 6-3 دیوان عالی به نفع لغو …

اخبار اپل
پایه ها از یک مرکز ویدئو کنفرانس خانگی نهایت استفاده را می کنند [Setups]

پایه‌ها می‌توانند بهترین استفاده را از راه‌اندازی رایانه ببرند. آنها می توانند بسیاری از وسایل شما – رایانه ها، نمایشگرها، میکروفون ها – را بسیج کنند تا بتوانید در مواقعی که به آنها نیاز دارید از آنها استفاده کنید و در مواقعی که نیاز ندارید آنها را از سر راه …