استیو جابز از مدیرعامل اپل استعفا کرد

اخبار اپل


24 آگوست 2011: با بدتر شدن وضعیت سلامتی ، استیو جابز ، بیمار سرطانی ، از سمت خود به عنوان رئیس اپل کناره گیری کرد. تیم کوک نقش هفتمین مدیرعامل اپل را بر عهده می گیرد.

جابز در نامه بازنشستگی خود به اپل می نویسد: “من همیشه گفته ام که اگر روزی برسد که دیگر نتوانم وظایف و انتظارات خود را به عنوان مدیرعامل اپل انجام دهم ، اولین کسی هستم که به شما اطلاع می دهد.” “متاسفانه، آن روز آمده است.”

مشکلات سلامتی استیو جابز

در آگوست 2011 ، سرطان لوزالمعده جابز بدتر شد تا جایی که او می دانست شانس کمی برای بازگشت به اپل به عنوان مدیرعامل تمام وقت دارد. او در مورد تصمیم به بازنشستگی با همسرش و افراد محرم مانند کوک و جانی آیو صحبت می کند.

جابز به جای تشکیل جلسه ویژه در هیئت مدیره اپل ، تصمیم گرفت در یکی از جلسات عادی هیئت مدیره شرکت استعفا دهد. جابز با تأکید بر این که وضعیت سلامتی او تا چه اندازه وخیم شده است ، برای حضور در جلسه به ویلچر نیاز داشت. با این حال ، او اصرار داشت که به جای شرکت در کنفرانس ، شخصاً ظاهر شود.

جابز پس از درخواست از همه به جز هیئت مدیره اصلی اپل برای بیرون رفتن ، نامه نقل قول شده در بالا را مطالعه کرد. وی اکیداً توصیه کرد که هیئت مدیره کوک را به عنوان مدیرعامل جدید اپل منصوب کند. جابز همچنین گفت که مشتاقانه منتظر مشارکت اپل در نقش جدید است: رئیس هیئت مدیره.

این فقط یک عنوان قابل احترام نبود: جابز در چند سال گذشته از مدیریت روزمره اپل دورتر شده بود ، به همین دلیل عملیات زنجیره تامین کوک و جادوگری بسیار مفید بود. در عوض ، جابز بر آسمان آبی تمرکز می کند و به پروژه های تحقیقاتی جدید و پیشرفته و همچنین مفاهیم خلاق مانند بازاریابی فکر می کند.

صرف نظر از کاهش ساعات برای برآوردن نیازهای سلامتی وی ، این جنبه از نقش جابز با انتقال از مدیرعامل به رئیس تغییر نخواهد کرد.

تیم کوک کنترل اپل را در دست می گیرد

https://www.youtube.com/watch؟v=fc2NKJuVrjU

کوک درباره این نقش برای جابز در a واشنگتن پست مصاحبه سال گذشته:

“وقتی برای اولین بار مدیرعامل شدم ، در واقع فکر می کردم استیو برای مدت طولانی اینجا خواهد بود. از آنجا که او رئیس جمهور بود ، پس از بازگشت به منحنی سلامت کمی کمتر کار می کرد. من با یک فکر وارد این موضوع شدم و سپس هفته ها بعد – شش هفته بعد ، هرچه … [he died]به من می دانم که این احتمالاً در حال حاضر عجیب به نظر می رسد ، اما مطمئنم که او باز خواهد گشت زیرا همیشه این کار را می کند.

در بیانیه ای در روز استعفای جابز ، جین لوینسون ، رئیس Genentech ، به نمایندگی از هیئت مدیره اپل گفت: “چشم انداز و رهبری استثنایی استیو اپل را نجات داد و باعث شد تا به نوآورانه ترین و با ارزش ترین شرکت فناوری جهان تبدیل شود. استیو سهم بی شماری در موفقیت اپل داشته و باعث جذب و الهام بخشیدن به کارمندان و مدیران اجرایی درجه یک اپل شده است. در نقش جدید خود … استیو با بینش ، خلاقیت و الهام منحصر به فرد خود به اپل ادامه می دهد. “

https://www.youtube.com/watch؟v=LhGMm34BG6M

iPhone 4s: یکی از جدیدترین پروژه های بزرگ استیو جابز

در آخرین روز رسمی خود ، جابز به عنوان مدیر عامل iPhone 4s معرفی شد که Siri را معرفی کرد. این یکی از آخرین پروژه های بزرگی بود که او با آن در اپل شرکت می کرد.

به نظر شما مهمترین تصمیم جابز در زمان مدیرعاملی اپل چه بود؟ نظرات خود را در زیر بنویسید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …

اخبار اپل
چگونه از میانبر جدید Apple Accessibility Assistant برای ارزیابی نیازهای خود استفاده کنید

منبع: متیو کاسینلی / آی‌مور روز سه‌شنبه، اپل پیش‌نمایش ویژگی‌های دسترسی جدیدی را که امسال به پلتفرم‌های آن‌ها می‌آیند، از جمله ابزارهای ناوبری، سلامتی و ارتباطی جدید در کنار روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD) ارائه کرد. از جمله این اعلان‌ها، گسترش میانبر دستیار دسترسی به مک و اپل واچ …

اخبار اپل
اینجاست که اپل واچ دوباره طراحی شده است که منتظرش بودیم [The CultCast]

آیا اپل واچ سری 8 طراحی مجددی را که منتظرش بودیم به ارمغان خواهد آورد؟ تصویر: فرقه مک این هفته در فرقه مکپادکست: آن بازطراحی بزرگ و تخت اپل واچ که در سال 2021 انتظار داشتیم، ممکن است امسال از راه برسد تا ناامیدی دیرینه ما را تسکین دهد. جدیدترین …