امروز در تاریخ اپل: لوگوی اپل رنگین کمان دستخوش تغییرات اساسی شده است

اخبار اپل


27 آگوست 1999: اپل لوگوی راه راه و چند رنگی را که از سال 1977 از آن استفاده می کرد ، با یک نسخه تک رنگ جدید جایگزین می کند.

تغییر لوگوی نمادین بسیاری از طرفداران قدیمی اپل را شوکه کرد. با این حال ، این بخشی از بازسازی کامل و طولانی شرکت استیو جابز است. این تحول شامل محصولات جدید ، کمپین تبلیغاتی “متفاوت فکر کن” و در نهایت حذف کلمه “رایانه” به نمایندگی از شرکت بود.

تولد لوگوی “سیب گاز گرفته”

اولین لوگوی شرکت اپل اصلاً لوگوی به یاد ماندنی “سیب گاز گرفته” نبود. لوگوی اصلی کوپرتینو در صخره ای روی یک حکاکی ویکتوریایی ، نشان می دهد که سر اسحاق نیوتن زیر درختی نشسته است و یک سیب تنها روی سرش آویزان شده است. نقل قول از ویلیام وردزورث مقدمه در اطراف تصویر: “یک ذهن برای همیشه در دریاهای عجیب و غریب سرگردان است.” (ران وین ، بنیانگذار سوم اپل-که سهم خود در این شرکت را تنها با 800 دلار فروخت-لوگوی اصلی را طراحی کرد.)

کمتر از یک سال بعد ، اپل این لوگو را با طرح هایی که امروز می شناسیم جایگزین کرد. طراحی شده توسط راب جانوف 29 ساله ، همزمان با اولین نمایش Apple II در نمایش رایانه ساحل غربی ، که نشان دهنده تکمیل اپل از یک استارتاپ کوچک به یک تجارت جدی بود. Janoff یک طراح هنری کوچک در Regis McKenna است ، شرکتی که در بازاریابی و تبلیغات اولیه اپل مشارکت داشته است.

استیو جابز و لوگوی اپل

جابز دو دستورالعمل برای لوگوی اپل به Janoff داد – که برای طراحی خود پاداشی دریافت نمی کند. اول ، آن را زیبا نکنید. و دو ، راهی برای روشن کردن بصری صفحه نمایش انقلابی 16 رنگ اپل پیدا کنید.

Janoff لقمه را به سیب اضافه کرد تا وقتی در اندازه های مختلف تکثیر می شود ، احساس مقیاس کرد. (همچنین بازی روی کلمه “بایت” بود.) نوارهای رنگی عملکرد عالی Apple II را نشان می داد ، در حالی که تنور ضد فرهنگی آن زمان را در بر می گرفت.

جانوف درباره کتابم به من گفت: “من خودم تأثیر زیادی بر هیپی هایی داشتم که در اواخر دهه 60 در شمال کالیفرنیا بزرگ شدند.” انقلاب سیببه “من درگیر همه مسائل روانگردان ، و همچنین موسیقی و تجسم بودم. کشیدن آن به این شکل برای من جالب تر از یک سیب قرمز بود. ایده این بود که آن را جذاب و متمایز از هر چیز دیگری که وجود دارد ، قرار دهیم. “

برای همه کسانی که پس از بازگشت جابز به کوپرتینو در اواخر دهه 1990 توجه کردند ، لوگوی جدید اپل تعجب آور نبود. iMac G3 قبلی شامل یک لوگوی یک رنگ به عنوان بخشی از طراحی بدنه آن بود ، اگرچه لوگوی راه راه همچنان در نرم افزار اپل مانند منوی Apple ظاهر می شد.

لوگوی جدید اپل ، جهت جدیدی برای اپل

نگاهی به لوگوی متحول اپل در طول سالها
نگاهی به لوگوی متحول اپل در طول سالها.
عکس: نیک دی لالو / اپل

در 27 آگوست 1999 ، اپل رسماً لوگوی رنگین کمان را حذف کرد و به فروشندگان گفت که دیگر از آن استفاده نکنند. کوپرتینو آن را با نسخه های تک رنگ لوگو در رنگ های مختلف جایگزین کرد. فروشندگان می توانند بین نسخه سیاه و قرمز لوگوی تخت یکی را انتخاب کنند.

اپل در دستورالعمل های بازاریابی خود می نویسد: “مانند محصولات و مشتریان ما ، برند اپل همچنان در حال رشد است.”

“برای نشان دادن این موضوع ، ما تغییرات مهمی را در لوگوی اپل و نحوه استفاده از آن و نحوه انتظار استفاده کانال خود از آن نیز انجام داده ایم. نگران نباشید: ما لوگو را تغییر نداده ایم ، فقط آن را به روز کرده ایم. ما همچنان بازتاب می دهیم که چه کسی هستیم و چه چیزی را به عنوان یک شرکت در یک نماد ابدی نشان می دهیم: یک سیب با نیش بیرون آوردن آن. ما برخی از شلوغی ها را در طراحی اصلی کاهش داده ایم و روش استفاده از رنگ و نور را به روز کرده ایم. به عبارت دیگر ، ما همان استانداردهای سبک و نوآوری را در نظر گرفته ایم که محصولات و طرح های ما را بی عیب و نقص می کند و آنها را بر روی آرم شرکت اعمال کرده است. به جای راه راه های رنگین کمان ، رنگهای یکدست. به جای تنها یک رنگ ثابت ، یک پالت رنگ لوگو متناسب با برنامه های مختلف. رنگ های یکدست بر شکل جاودانه لوگوی اپل تأکید می کند.

بعداً اپل لوگوی یک رنگ را به روز کرد. ظاهر جدید فلز صیقلی منعکس کننده مواد مورد استفاده توسط مدیر طراحی جانی آیو است.

کدام نسخه از لوگوی اپل را ترجیح می دهید؟ نظرات خود را در زیر بنویسید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …