امروز در تاریخ اپل: مک اولین ایمیل را از فضا ارسال می کند

اخبار اپل


28 آگوست 1991: اولین ایمیل با استفاده از نرم افزار Macintosh Portable و AppleLink از فضا ارسال می شود.

ارسال شده توسط خدمه به آتلانتیس شاتل فضایی ، روی آن نوشته شده است: “سلام زمین! با سلام خدمت خدمه STS-43. این اولین AppleLink از فضا است. داشتن زمان عالی ، ای کاش اینجا بودید ، … کریو و RCS ارسال کنید! هستا لا ویستا ، عزیزم ، … ما برمی گردیم! ”

اولین ایمیل از فضا توسط Macintosh Portable ارسال شد

وظیفه اصلی شاتل STS-43 استقرار ماهواره ردیابی و انتقال یا TDRS بود که توسط ناسا برای “برقراری ارتباطات تقریبا دائمی بین ماهواره های زمینی و مداری” استفاده می شد.

این شاتل همچنین دارای یک Macintosh Portable ، اولین دستگاه تلفن همراه اپل (که چند سال پیش در سال 1989 راه اندازی شد) بود.

با کمال تعجب ، Mac Portable برای عملکرد در فضا فقط به تغییرات جزئی نیاز دارد. در طول پرواز ، خدمه شاتل اجزای مختلف رایانه را آزمایش کردند ، از جمله یک کیبورد مک قابل حمل داخلی و یک ماوس نوری (ساخته نشده توسط اپل).

با استفاده از AppleLink ، یک سرویس آنلاین اولیه با هدف اتصال نمایندگی های اپل ، ابزار دیگری برای ارتباط با زمین ارائه شد. مک همچنین از نرم افزاری استفاده می کند که به خدمه اجازه می دهد موقعیت شاتل را در زمان واقعی نسبت به نقشه جهان که چرخه های روز و شب و اطلاعات ورود مجدد را نشان می دهد ، ردیابی کنند. علاوه بر این ، Mac به عنوان یک ساعت زنگ دار عمل می کند که به خدمه یادآوری می کند که چه زمانی باید آزمایش های خاصی را انجام دهند.

https://www.youtube.com/watch؟v=vMNw99Q8Ok0

اتصال ناسا و اپل

WristMac اولین ساعت اپل است
WristMac اولین ساعت اپل است.
عکس: هولن بک

مکینتاش قابل حمل تنها قطعه تجهیزات اپل نبود آتلانتیس خدمه منتقل شده است آنها همچنین ساعت های سفارشی WristMac قبل از Apple Watch ، که داده ها را با استفاده از پورت سریال آن به Mac منتقل می کرد ، استفاده می کردند.

در سالهای پس از اولین ایمیل از فضا ، محصولات اپل به همراه دیگر ماموریت های ناسا حمل شده است. معمولاً چند جزئیات ظاهر می شود.

یک استثناء قابل توجه: تصویری از iPod که در سال 2000 بر روی یک شاتل فضایی سوار شده بود. اپل این عکس را با 199 دلار خود تکرار کرد طراحی شده توسط اپل در کالیفرنیا یک کتاب.

جانی آیو ، مدیر طراحی اپل می گوید: “تصاویر ناسا کاملاً غیرمعمول هستند.” کاغذ دیواری در سال 2016. “ما بررسی کردیم [some] یک روز متوجه یک iPod در داشبورد شدم که در طبقه بالا قرار داشت. به نظرم خیلی خنده دار بود – هم متواضع بود و هم طنز. “مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی مبتنی بر یادگیری ماشینی را به نمایش می‌گذارد

برای بزرگداشت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل برخی از ویژگی‌های دسترسی جدید را نشان داده است که در اواخر امسال در iPhone، iPad، Apple Watch و Mac در دسترس خواهند بود. این شرکت می‌گوید که این ویژگی‌ها، «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را برای افراد دارای …

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …