اگر TSMC قیمت تراشه های خود را افزایش دهد ، ممکن است iPhone تنها محصول اپل نباشد که جهش کوچکی در قیمت داشته است.

Macbook Air M1
اخبار اپل


منبع: دانیل بادر / iMore

دیروز شاهد اخباری بودیم مبنی بر اینکه عرضه کننده تراشه اپل TSMC قرار است مبلغی را که برای سیلیکون وارد iPhone می کند افزایش دهد. اعتقاد بر این است که این امر به نوبه خود ممکن است بر قیمت ما برای این آیفون ها تأثیر بگذارد ، با شروع آیفون 13. این خبر بدی برای مشتریانی است که می خواهند آیفون جدیدی بگیرند – اما می تواند بدتر از آن نیز باشد. اکثر محصولات اپل نیز می توانند شاهد افزایش قیمت باشند.

نکته مهمی که باید در مورد TSMC به خاطر بسپارید این است که این کار را می کند زیاد تراشه های اپل ، نه فقط تراشه های سری A که در iPhone وارد می شوند. TSMC تراشه هایی را وارد iPad اپل می کند ، در حالی که تراشه های سری M که مک های جدیدتر را تغذیه می کنند نیز توسط TSMC ساخته می شوند.

معاملات VPN: مجوز مادام العمر 16 دلار ، برنامه های ماهانه 1 دلار و بیشتر

بیشتر وجود دارد ساعت های اپل با سیلیکون ساخته شده توسط TSMC کار می کنند ، بدون ذکر Apple TV. حتی HomePod mini از آنچه DigiTimes معتقد است افزایش قیمت تراشه ها تا 5 درصد است ، در امان نیست. البته این قیمتی است که TSMC از اپل ، بزرگترین مشتری آن می گیرد. ما نمی دانیم چه مقدار از این افزایش قیمت به مشتریان منتقل می شود – اگر اصلاً باشد.

DigiTimes درست اعتقاد بر این است که اپل حداقل برخی از هزینه های اضافی را به عهده می گیرد. در صورت صحت ، باید انتظار داشته باشیم که قیمت آیفون 13 بیش از 799 دلار در آیفون 12 باشد ، اگرچه احتمالاً این افزایش نسبتاً اندک است. حتی اگر اپل افزایش کامل 5 درصدی را بپذیرد ، ناشی از قیمت خود تراشه است – نه کل دستگاه.

انتظار نداشته باشید که اپل 100 دلار اضافه کند ، این چیزی است که من می گویم. در گزارش های سال گذشته ، چیپست A14 Bionic برای هر دستگاه حدود 40 دلار هزینه داشت ، بنابراین افزایش 5 درصدی تنها حدود 2 دلار خواهد بود.

البته این داستان مشابهی در سایر محصولات اپل خواهد بود. اما همه دستگاه ها از تراشه های گران قیمت تر از جدیدترین و بزرگترین آیفون استفاده نمی کنند. ممکن است Mac کمی متفاوت باشد ، اما ما قبلاً می دانیم که تراشه های سری M نسخه های اصلاح شده تراشه های سری A هستند که سالهاست شاهد آن هستیم. باز هم ، افزایش شدید قیمت بسیار بعید به نظر می رسد.

از آنجایی که قیمت گذاری جدید TSMC تا ژانویه معرفی نشده است ، احتمالاً اپل از iPhone 13 جلوتر رفته و قیمت محصولات جدید را تغییر می دهد ، در حالی که از iPhone 13 شروع می شود. هفته ها – انتظار می رود آیفون 13 در اواسط سپتامبر معرفی شود.

صرف نظر از قیمت ، همه ما می توانیم توافق کنیم که آیفون های جدید بهترین آیفون های تاریخ خواهند بود و با افزایش یا عدم افزایش قیمت ، باز هم فروش خوبی خواهند داشت.

به جز iPhone 13 mini ، احتمالاً!مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …

اخبار اپل
چگونه از میانبر جدید Apple Accessibility Assistant برای ارزیابی نیازهای خود استفاده کنید

منبع: متیو کاسینلی / آی‌مور روز سه‌شنبه، اپل پیش‌نمایش ویژگی‌های دسترسی جدیدی را که امسال به پلتفرم‌های آن‌ها می‌آیند، از جمله ابزارهای ناوبری، سلامتی و ارتباطی جدید در کنار روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD) ارائه کرد. از جمله این اعلان‌ها، گسترش میانبر دستیار دسترسی به مک و اپل واچ …

اخبار اپل
اینجاست که اپل واچ دوباره طراحی شده است که منتظرش بودیم [The CultCast]

آیا اپل واچ سری 8 طراحی مجددی را که منتظرش بودیم به ارمغان خواهد آورد؟ تصویر: فرقه مک این هفته در فرقه مکپادکست: آن بازطراحی بزرگ و تخت اپل واچ که در سال 2021 انتظار داشتیم، ممکن است امسال از راه برسد تا ناامیدی دیرینه ما را تسکین دهد. جدیدترین …