بارگیری iOS 15 و iPadOS 15 Beta 8 هم اکنون در دسترس است

اخبار اپل


اپل هشتمین نسخه بتا iOS 15 و iPadOS 15 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد. iOS 15 و iPadOS 15 Beta 7 تغییرات قابل توجهی ندارند و بعید است iOS 15 بتا 8 تغییرات زیادی را ایجاد کند. اپل در حال حاضر بر بهبود ثبات کلی و قابلیت استفاده از سیستم عامل قبل از انتشار عمومی تمرکز کرده است.

اپل در حال حاضر به برنامه هفتگی برای انتشار نسخه های بتا iOS 15 قبل از انتشار عمومی آن در ماه آینده تغییر کرده است.

اگر قبلاً بتا توسعه دهنده iOS 15 را بر روی iPhone خود نصب نکرده اید ، می توانید به بتا عمومی اپل بپیوندید تا جدیدترین سیستم عامل را امتحان کنید. iOS 15 و iPadOS 15 قرار است در سپتامبر امسال منتشر شوند. علاوه بر iOS 15 و iPadOS 15 beta 5 ، اپل نسخه بتای جدیدی از watchOS 8 و tvOS 15 را برای توسعه دهندگان ثبت شده منتشر کرده است.

نسخه جدید بتای عمومی iOS 15 و iPadOS 15 نیز باید در روز بعد منتشر شود. برای نصب فوری بتای عمومی iOS 15 بر روی iPhone خود می توانید از راهنمای ما پیروی کنید.

بسیاری از ویژگی های جدید در iOS 15 وجود دارد که برخی از مهمترین آنها را در زیر مشاهده می کنید.

ویژگی های IOS 15

پیشرفت های FaceTime

FaceTime در حال ارتقاء اساسی iOS 15 است. با افزایش محبوبیت تماس های تصویری در سال گذشته به دلیل COVID-19 ، اپل تغییرات طبیعی را برای طبیعی تر کردن تماس های FaceTime انجام می دهد. تماس های FaceTime اکنون از صدای فراگیر پشتیبانی می کنند تا به نظر برسد که آنها در اتاق با شما نشسته اند. انزوا صدا از یادگیری ماشینی برای مسدود کردن تمام سر و صدای محیط و تمرکز تنها بر روی صدای شما استفاده می کند.

FaceTime برای سهولت در تماس های ویدئویی گروهی ، پشتیبانی از نمای شبکه را دریافت می کند و مشاهده چندین تماس گیرنده را در یک زمان آسان می کند. برای افزایش تماس تصویری ، FaceTime یک حالت عمودی نیز دارد که پس زمینه را تار می کند. همچنین می توانید با استفاده از پیوندهای FaceTime که می توانید از قبل با دوستان یا خانواده به اشتراک بگذارید ، مکالمات FaceTime را برنامه ریزی کنید. اپل همچنین به کاربران Android و Windows اجازه می دهد تا با استفاده از یک مرورگر وب به مکالمات FaceTime بپیوندند.

iOS 15 همچنین SharePlay را در FaceTime ارائه می دهد. این به شما امکان می دهد در حین مکالمه FaceTime به همان موسیقی یا ویدیو گوش دهید. اپل همچنین API SharePlay را پیاده سازی می کند ، بنابراین سایر برنامه ها و خدمات پخش نیز می توانند شامل شوند. با این حال ، اپل تأیید کرده است که SharePlay در نسخه های اصلی iOS 15 در دسترس نخواهد بود.

می توانید مروری بر همه ویژگی های جدید FaceTime در iOS 15 در اینجا دریافت کنید.

iOS 15 FaceTime

اشتراک گذاری در پیام رسانی آسان تر می شود

برنامه پیام رسانی به روز شده در iOS 15 اکنون دارای طراحی جدیدی برای عکس های گروهی است. همه پیوندهایی که در برنامه پیامها با شما به اشتراک گذاشته شده است نیز در قسمت اشتراک گذاری با شما در اخبار Apple ظاهر می شود. این به شما این امکان را می دهد که بعداً به راحتی هر محتوایی را بخوانید.

همچنین می توانید مستقیماً از برنامه Apple News تماس برقرار کنید. عملکردهای مشابه نیز به Apple Music ، Safari ، Podcast ، Apple TV ، Photos و موارد دیگر راه پیدا می کند. در اینجا می توانید همه چیز جدیدی را در برنامه Messages در iOS 15 بیابید.

اعلان ها و تمرکز اصلاح شده

اپل در iOS 15 اعلان ها را پردازش می کند ، عکس های مخاطبین و نمادها از قبل در اعلان ها قابل مشاهده است. همچنین یک خلاصه اطلاع رسانی اضافه می کند ، که خلاصه ای از تمام اعلان های خوانده نشده شما را در اختیار شما قرار می دهد. به طور قابل ملاحظه ای ، اگر حالت Do Not Disturb را فعال کرده اید ، طرف مقابل این پیام را برای شما ارسال می کند.

iOS 15 همچنین نمایه های متمرکز را معرفی می کند ، بنابراین می توانید پروفایل های مختلفی را برای اعلانات برنامه ها و طرح بندی صفحه اصلی تنظیم کنید. به عنوان مثال ، می توانید برنامه های کاری را که می خواهید اعلان های اعلانات هنگام کار در محل کار خود باشید ، انتخاب کنید. همچنین می توانید طرح های مختلف صفحه اصلی را برای هر حساب تنظیم کنید. هر نمایه تمرکز که تنظیم کرده اید با سایر دستگاه های شما همگام سازی می شود.

در اینجا خلاصه ای از همه چیز جدید با اعلان های iOS 15 آمده است.

پیام ها در iOS 15

ویژگی های IPadOS 15

ابزارهای صفحه اصلی

تجربه طراحی مجدد صفحه اصلی iPadOS 15 مشابه چیزی است که اپل سال گذشته در iOS 14 برای آیفون معرفی کرد. برای استفاده بهتر از صفحه نمایش بزرگتر ، اپل ابزاری جدید با ابعاد 4 × 4 را معرفی می کند.

کتابخانه برنامه همچنین بر روی iPad با iPadOS 15 عرضه می شود. ویژگی کتابخانه برنامه در خود داک تعبیه شده است و همچنین می توانید صفحات را در صفحه اصلی پنهان کنید.

ویجت های صفحه اصلی IPadOS 15

بهبود چند وظیفه ای

اپل چند وظیفه را در iPadOS 15 بهبود می بخشد. اکنون می توانید برنامه ها را به راحتی با استفاده از نوار چند وظیفه ای در حالت Split View اجرا کنید. همچنین می توانید پنجره برنامه را تا قفسه به حداقل برسانید.

اکنون می توانید با کشیدن یک برنامه به برنامه دیگر ، برنامه های Split View را مستقیماً از نمای چند وظیفه راه اندازی کنید.

QuickNote

برنامه Notes برای نمایش فعالیت ها در iPadOS 15 نام و پشتیبانی می کند. همچنین می توانید برچسب ها را به Notes اضافه کنید تا راحت تر بتوانید آنها را پیدا کنید.

اپل همچنین QuickNote را در iPadOS 15 معرفی کرد. می توانید با استفاده از مداد Apple انگشت خود را از گوشه صفحه بکشید تا QuickNote جدیدی باز شود. این میانبر از هر نقطه سیستم عامل کار می کند ، بنابراین می توانید هنگام مرور صفحه Safari یا خواندن ایمیل به راحتی یادداشت های سریع ایجاد کنید. همچنین می توانید بین Quick Notes انگشت خود را بکشید.


اگر تغییرات عمده ای در iOS 15 یا iPadOS 15 بتا 8 پیدا کردید ، نظر دهید و به ما اطلاع دهید!مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
از iPhone، Apple Watch و AirPods 3 با قاب‌های SwitchEasy محافظت کنید

سری قاب‌های اپل ناهموار Odyssey SwitchEasy به خاطر محافظ، شیک و راحت بودن شهرت دارد. می‌توانید از گوشی سری آیفون 13 یا 12، اپل واچ و ایرپاد 3 خود محافظت کنید. برای گزینه‌های حمل اضافه‌شده، برخی از آن‌ها را می‌بندید. و بهتر از همه، فروش فلش SwitchEasy در کیس‌های Odyssey …

تلویزیون + لوگو
اخبار اپل
بیسبال جمعه شب: نحوه تماشای تگزاس رنجرز در هیوستون آستروس در اپل تی وی پلاس

تگزاس رنجرز امشب ساعت 20:00 به وقت شرقی، هیوستون آستروس را در اپل تی‌وی پخش می‌کند. در اینجا نحوه تماشا آمده است. نحوه تماشای بازی Texas Rangers at Houston Astros در Apple TV + می توانید بازی Rangers at Astros را از طریق Apple TV + با دنبال کردن این …

اخبار اپل
مار اسکس با سوء ظن و اسرار می چرخد [Apple TV+ recap]

سری جدید اپل تی وی + مار اسکس تا زانو در توطئه و سوء ظن است. مردم شهر انگلیسی فکر می کنند نائومی بنکس نوعی جادوگر است، و آنها هم به همکار کورا سیبورن خیلی بهتر فکر نمی کنند. قسمت این هفته، با عنوان “سقوط”، به مکانی غیرمنتظره و مورد …