با PowerBook 5300 “صرفه جویی در جهان” آشنا شوید

اخبار اپل


25 آگوست 1995: اپل PowerBook 5300 را عرضه می کند ، همان لپ تاپ برای مک که در فیلم 1996 جهان را از دست مهاجمان بیگانه نجات داد. روز استقلالبه

و خیلی بیشتر در صفحه بزرگ ظاهر می شود ، برای این …

این پست شامل مشارکت است. فرقه مک وقتی از پیوندهای ما برای خرید اقلام استفاده می کنید ، می توانید کمیسیون دریافت کنید.

پاور بوک
نماینده هالیوودی PowerBook 5300 چندین سال مشغول بود.
عکس: دارای رایانه

اپل همیشه در فیلم ها عملکرد خوبی داشته است ، اما PowerBook 5300 1995 بسیار بهتر از بسیاری دیگر عمل کرد: عمدتا به دلیل نقش اصلی آن در آن فیلم ها.

که در روز استقلالبه عنوان مثال ، Mac (پلتفرمی که در تعامل با رایانه های ویندوزی به تازگی بهبود یافته است) می تواند به لطف پردازنده 100 مگاهرتز ، 64 مگابایت رم و سیستم عامل Mac OS 7.5.2 به مادران بیگانه متصل شود و سپرهای خود را غیرفعال کند. بارگذاری ویروس

همه اجراها چندان مطلوب نبودند. همانطور که اوون لینسمایر در کتاب عالی خود (هرچند اکنون به طور قابل توجهی منسوخ شده) می گوید محرمانه به Apple 2.0، بزرگترین فرصت از دست رفته برای PowerBook 5300 در صفحه بزرگ در سال 1996 اتفاق افتاد. ماموریت غیرممکنکه در آن شخصیت تام کروز اتان هانت از لپ تاپ استفاده می کند.

چرا این فرصت از دست رفته است؟ از آنجا که اپل قرارداد حمایتی 15 میلیون دلاری خود را دیر هنگام انجام داد ، بنابراین هیچ صحبتی در مورد فیلمنامه نشد. در نتیجه ، نشان داده شده است که Mac از رابط خط فرمان به جای سیستم عامل Mac استفاده می کند ، که باعث می شود فاصله زیادی با ویندوز 95 داشته باشد و سپس در رایانه های شخصی اجرا شود. حتی بدتر ، وقتی بعداً کار سختی در فیلم ظاهر شد ، ماموریت غیرممکن این تیم توسط متخصص رایانه خود توصیه کرد که از لپ تاپ های Thinking Machines موجود استفاده نکند ، زیرا آنها تنها لپ تاپ های موجود بودند.

مناسب برای بدشانسی اپل در آن زمان ، مشهورترین مک آن برای سالها (حداقل از نظر مدت زمان صفحه نمایش) با برخی از خرابی های ناخوشایند روبرو شد. پس از ارسال اپل از 1000 دستگاه اول به نمایندگی های ایالات متحده ، اخباری مبنی بر آتش گرفتن دو واحد تولیدی منتشر شد. یکی این کار را در خانه برنامه نویس اپل انجام داد و دیگری در کارخانه اپل در چین.

پیتر هارتسوک ، ویراستار ، می نویسد: “ویژگی اصلی اپل سهولت استفاده است.” حرف هارتسوک، در این زمان. “اگر دستگاه شما کار نمی کند ، استفاده از آن آسان نیست.”

اپل 100 دستگاه PowerBook 5300 را که قبلاً فروخته شده بود ، پس گرفت و دستگاه دیگری را جایگزین آنها کرد. وقتی مشخص شد که آنها تنها دو سوم ظرفیت هارد دیسک قبلی خود را دارند ، اپل مجبور شد قیمت لپ تاپ را 100 دلار کاهش دهد. در نتیجه ، هنگامی که بسیاری از کاربران PowerBook 5300 را روی صفحه نمایش فیلم گچ می بینند ، نمی توانند نسخه ای برای خود تهیه کنند. وقتی چنین اتفاقاتی می افتد ، قراردادهای حمایتی معمولاً خوب کار نمی کنند!

با این حال ، هنگامی که این مشکلات برطرف شد ، PowerBook 5300 یک نمونه محکم از لپ تاپ اپل از اواسط دهه 1990 باقی ماند. نکته قابل توجه این است که این اولین PowerBook مبتنی بر پردازنده PowerPC اپل است – همان پردازنده هایی که تا سال 2006 ، زمانی که اپل به تراشه های اینتل روی آورد ، همچنان از مک استفاده می کردند.

همچنین دارای یک ویژگی مشکوک دیگر است: بهترین PowerBook 5300ce با برچسب قیمت 6،500 دلار عرضه می شود که بیشترین هزینه ای است که اپل تا به حال برای لپ تاپ دریافت کرده است. (با توجه به تورم ، 11600 دلار در سال 2021 تنظیم شده است)

PowerBook 5300 را به خاطر دارید؟ اجازه دهید ما یک خط با افکار و خاطرات خود را در زیر.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …