بلومبرگ: اپل در حال توسعه فناوری برای ارتباطات ماهواره ای برای آیفون های آینده است


در پایان هفته ، تحلیلگر زنجیره تامین مینگ چی کو پیش بینی کرد که اپل روی فناوری جدیدی کار می کند که به iPhone اجازه می دهد به جای شبکه تلفن همراه با ماهواره ها ارتباط برقرار کند. در حالی که برخی عجله کردند تا تحلیلگر را اخراج کنند ، به نظر می رسد گزارش جدیدی از بلومبرگ با کو موافق است.

گزارش جدیدی از مارک گورمن از بلومبرگ می گوید که اپل در واقع روی فناوری کار می کند که به iPhone اجازه می دهد با ماهواره ها ارتباط برقرار کند. این فناوری ، که انتظار نمی رود در سال 2021 راه اندازی شود ، به موارد اضطراری محدود می شود ، نه راهی برای جایگزینی شبکه تلفن همراه شما.

بر اساس این گزارش ، این فناوری به صاحبان آیفون امکان می دهد در مواقعی که سرویس تلفن همراه در دسترس نیست ، پیام های متنی را به خدمات و مخاطبین اورژانس ارسال کنند یا موارد اضطراری را گزارش دهند. انتظار می رود این ویژگی مستقیماً در iMessage ساخته شود.

اولین جزء که Satellite Emergency نامیده می شود ، به کاربران امکان می دهد پیام های متنی و تماس های اضطراری را از طریق شبکه ماهواره ای در صورت عدم وجود سیگنال تلفن همراه ارسال کنند. این ویژگی به عنوان یک پروتکل سوم در برنامه پیامها – همراه با پیامک استاندارد و iMessage – ادغام می شود و به جای سبز یا آبی با حباب های پیام خاکستری ظاهر می شود. تابع دوم ابزاری برای گزارش موارد اضطراری بزرگ ، مانند سقوط هواپیما و غرق شدن کشتی ها ، همچنین با استفاده از شبکه های ماهواره ای خواهد بود.

ابزار ارسال پیام های متنی از طریق ماهواره با نام رمز Stewie در Apple ، پیام ها را به طول کوتاه تر محدود می کند. پیامها به طور خودکار به تلفن مخاطب اضطراری منتقل می شوند ، حتی اگر تنظیمات “مزاحم نشوید” فعال باشد. طراحی برنامه ریزی شده به کاربر اجازه می دهد تا پیام را با تایپ “اورژانس SOS” ارسال کند ، جایی که معمولاً نام مخاطب را وارد می کند. این سرویس علاوه بر ارسال پیامک ، در نهایت می تواند برخی از تماس های تلفنی را نیز برطرف کند.

این ویژگی آیفون را با دستگاه های ماهواره ای اضطراری مانند Garmin inReach برابر می کند ، که بسیاری از مردم از آنها برای برقراری ارتباط با عزیزان خود یا گزارش موارد اضطراری در حالی که در شبکه های تلفن همراه کار نمی کنند استفاده می کنند. اگرچه آیفون چنین دستگاه هایی را جایگزین نمی کند ، زیرا دارای ویژگی های ماجراجویی بیشتری هستند ، اما این برای افرادی که خارج از سرویس تلفن همراه هستند و نیاز به تماس با فردی در مواقع ضروری دارند ، سود زیادی خواهد داشت.

این سیستم همچنین می تواند اطلاعات خاص تری مانند سقوط شخصی در کشتی یا غرق شدن کشتی را دریافت کند. او از کاربر می پرسد که آیا به خدمات جستجو و نجات احتیاج است ، آیا رفتار یا سلاح مشکوکی وجود دارد و آیا شخص دچار آسیب روحی شده است.

هنگامی که خدمات اضطراری به دست می آید ، این ویژگی می تواند مکان کاربر و شماره شناسایی پزشکی ، یک کارت مجازی را با لیستی از سابقه پزشکی ، سن ، داروها و اطلاعاتی مانند قد و وزن به برنامه Health ارسال کند. همچنین می تواند مخاطبین اضطراری کاربر ، معمولاً خانواده ، دوستان یا پزشکان را مطلع کند.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا چنین خدمتی به صورت اشتراک خواهد بود که صاحبان آیفون ماهانه آن را پرداخت می کنند یا از کاربران برای دریافت پیام هزینه دریافت می شود. همچنین مشخص نیست که خدمات اورژانس دقیقاً شامل چه مواردی می شود و چنین عملکردی چقدر پوشش می دهد. در مقایسه ، Garmin inReach به یک شبکه جهانی متصل می شود.

بر اساس این گزارش ، بعید است این ویژگی در iPhone 13 وجود داشته باشد ، که انتظار می رود اپل آن را در پاییز امسال اعلام و عرضه کند. صرف نظر از زمان ظاهر شدن و رخ دادن آن ، این یک ویژگی امنیتی بزرگ است که iPhone را تا حد زیادی از گوشی های اندرویدی فعلی متمایز می کند.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
این یک کلاس استاد کپی رایتینگ است که نمی توانید آن را حذف کنید

آیا نیاز به تقویت مهارت های نوشتاری خود دارید؟ چه بخواهید یک کپی‌رایتر تمام‌وقت شوید، وب‌سایت و مطالب بازاریابی خود را تقویت کنید، یا صرفاً ایمیل‌های بهتری بسازید، مجموعه کامل کلاس کارشناسی ارشد کپی‌نویسی دیجیتال 2022 ابزارهای مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد. این 17 ساعت آموزش ارائه …

اخبار اپل
توییتر Spaces انحصاری را برای Super Followers راه اندازی کرد

اگر سعی کرده‌اید راه دیگری برای کسب درآمد از توییت‌های خود بیابید، توییتر چیز جدیدی برای شما دارد. در پستی از حساب Super Follows، این شرکت فضاهای Super Follows را اعلام کرده است. اکنون، سازندگان می‌توانند یک فضای توییتر را منحصراً برای افرادی میزبانی کنند که حسابشان را فوق‌العاده دنبال …

اخبار اپل
اپل واچ سری 8 می تواند دارای طراحی جدیدی باشد که سال گذشته فاش شد

در روزهای منتهی به معرفی اپل واچ سری 7، رندرهایی از اپل واچ آینده با لبه های تیز به بیرون درز کرد. پس از انتشار این پوشیدنی، شایعات حاکی از آن بود که رندرها مربوط به اپل واچ سری 8 است. اکنون افشاگری به نام ShrimpApplePro در توییتر، این گمانه …