ممکن است اپل برای جبران قیمت بالاتر تراشه ها ، قیمت آیفون 13 را افزایش دهد

آیفون 13 با شکاف کوچکتر
اخبار اپلتراشه ساز اپل TSMC قیمت فناوری های پیشرفته و بالغ خود را تا سال آینده تا 20 درصد افزایش می دهد. افزایش قیمت می تواند اپل را مجبور به افزایش قیمت در سری آیفون 13 نیز کند.

گزارش DigiTimes نشان می دهد که TSMC قیمت گره های فناوری زیر 7 نانومتری خود را بین 3 تا 10 درصد افزایش می دهد. اپل یکی از بزرگترین مشتریان TSMC است و تقریباً 20 درصد از کل درآمد وافل را به خود اختصاص می دهد. این حرکت TSMC منجر به افزایش 3 تا 5 درصدی برای اپل می شود.

در حالی که افزایش قیمت در ژانویه 2022 اعمال می شود ، قیمت های جدید برای همه سفارشاتی که TSMC از دسامبر 2021 اجرا می کند ، قابل اجرا خواهد بود. برای گره های 16 نانومتری و قدیمی تر ، افزایش قیمت تا 20 است.

اپل در حال حاضر تراشه M1 و تراشه A14 Bionic خود را در ریخته گری های 5 نانومتری TSMC تولید می کند. انتظار می رود از فرایند تولید پیشرفته 5 نانومتری + تراشه A15 TSMC ، که در سری آیفون 14 آینده استفاده خواهد شد ، استفاده شود.

این گزارش با استناد به منابع بازار ، گمانه زنی می کند که افزایش قیمت تراشه ها می تواند اپل را مجبور کند “قیمت های بالاتری را برای آیفون آینده و سایر سری های خود تعیین کند”. شایعات اخیر در مورد طراحی مجدد MacBook Pro واقعاً نشان می دهد که مدل 14 اینچی ممکن است گرانتر از مک بوک پرو 13 اینچی موجود باشد.

اپل تنها کسی نیست که تحت تاثیر افزایش قیمت قرار گرفته است. دیگر تولیدکنندگان OEM قیمت محصولات خود را به دلیل جهش در قیمت چیپس و قطعات افزایش داده اند. افزایش قیمت TSMC ممکن است به دلیل عدم تعادل بین عرضه و تقاضا باشد ، زیرا کل تلفن های هوشمند و صنعت خودرو به دلیل افزایش تقاضای مصرف کنندگان از کمبود زیادی از نیمه رساناها رنج می برند.

GlobalFoundries ، SMIC و PSMC نیز قیمت تراشه های خود را افزایش داده اند ، بنابراین TSMC نباید تعجب کند. کمبود نیمه هادی ها باعث شده است که تولیدکنندگان مختلف قیمت محصولات خود را افزایش دهند. اپل به دلیل کمبود نیمه رساناها چندان مشکل نداشته است ، اما افزایش قیمت بر نتیجه نهایی یا قیمت محصولات تأثیر می گذارد.

[Via DigiTimes]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
از iPhone، Apple Watch و AirPods 3 با قاب‌های SwitchEasy محافظت کنید

سری قاب‌های اپل ناهموار Odyssey SwitchEasy به خاطر محافظ، شیک و راحت بودن شهرت دارد. می‌توانید از گوشی سری آیفون 13 یا 12، اپل واچ و ایرپاد 3 خود محافظت کنید. برای گزینه‌های حمل اضافه‌شده، برخی از آن‌ها را می‌بندید. و بهتر از همه، فروش فلش SwitchEasy در کیس‌های Odyssey …

تلویزیون + لوگو
اخبار اپل
بیسبال جمعه شب: نحوه تماشای تگزاس رنجرز در هیوستون آستروس در اپل تی وی پلاس

تگزاس رنجرز امشب ساعت 20:00 به وقت شرقی، هیوستون آستروس را در اپل تی‌وی پخش می‌کند. در اینجا نحوه تماشا آمده است. نحوه تماشای بازی Texas Rangers at Houston Astros در Apple TV + می توانید بازی Rangers at Astros را از طریق Apple TV + با دنبال کردن این …

اخبار اپل
مار اسکس با سوء ظن و اسرار می چرخد [Apple TV+ recap]

سری جدید اپل تی وی + مار اسکس تا زانو در توطئه و سوء ظن است. مردم شهر انگلیسی فکر می کنند نائومی بنکس نوعی جادوگر است، و آنها هم به همکار کورا سیبورن خیلی بهتر فکر نمی کنند. قسمت این هفته، با عنوان “سقوط”، به مکانی غیرمنتظره و مورد …