گوگل ممکن است 15 میلیارد دلار به اپل پرداخت کند تا موتور جستجوی پیش فرض خود را در Safari حفظ کند

اخبار اپلاین یک راز معروف است که گوگل سالانه میلیاردها دلار به اپل می پردازد تا موتور جستجوی پیش فرض دستگاه های اپل باقی بماند. گوگل در سال 2020 مبلغ هنگفتی 10 میلیارد دلار پرداخت کرد. گزارش جدیدی از تحلیلگران در برنشتاین پیشنهاد می شود که هزینه گوگل برای اپل در سال 2021 به 15 میلیارد دلار افزایش یابد.

در یادداشت سرمایه گذار آمده است که ممکن است پرداخت های گوگل به اپل همچنان افزایش یابد. به عنوان مثال ، هزینه ها بین 18 تا 20 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش می یابد. این گزارش بر اساس داده های به دست آمده از “افشای اسناد عمومی اپل و همچنین تجزیه و تحلیل پرداختهای TAC گوگل (هزینه های ترافیک ). “”.

محدوده آینده معامله جستجوی گوگل و اپل

تحلیلگران اشاره می کنند که چگونه گوگل در تلاش برای عملکرد بهتر از مایکروسافت است و این کار را در چند سال آینده ادامه خواهد داد. با این حال ، معامله گوگل با اپل می تواند با دو مشکل بزرگ روبرو شود. اول ، نهادهای نظارتی در حال حاضر نگاهی به این توافق دارند. تحلیلگران اضافه می کنند که ریسک مقررات اجتناب ناپذیر نیست و “احتمالاً در سالهای آینده” وجود دارد. ریسک دوم این است که گوگل تصمیم بگیرد که ارزش این معامله را ندارد. حتی این سناریو بسیار نامناسب است ، زیرا ممکن است گوگل در آینده نزدیک در استراتژی خود تجدید نظر نکند.

ما دو خطر بالقوه برای پرداخت های GOOG به AAPL مشاهده می کنیم: (1) ریسک نظارتی ، که ما آن را واقعی می دانیم اما احتمالاً سالها بعد از آن ؛ ما شاهد 4-5٪ تأثیرات احتمالی بر سود ناخالص اپل از یک تصمیم نامطلوب هستیم. & (2) که گوگل تصمیم می گیرد پرداخت اپل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض را متوقف کند یا سعی در مذاکره مجدد درباره شرایط و پرداخت هزینه کمتر داشته باشد. ما در تحقیقات قبلی اشاره کرده بودیم که GOOG به احتمال زیاد هزینه می پردازد تا مطمئن شود مایکروسافت از آن فراتر نمی رود. با این حال ، با توجه به اینکه پرداخت ها در سال مالی 22 به 18 تا 20 میلیارد دلار نزدیک می شود ، محتمل نیست که گوگل در استراتژی خود تجدید نظر کند.

ادعای ما

تصمیم اپل برای ارائه گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در iPhone ، Mac و iPad اغلب مورد انتقاد قرار گرفته است. در همین حال ، اپل این معامله را توجیه می کند و نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را برطرف می کند. اپل همچنین نحوه پشتیبانی iPhone و iPad از مرورگرهای DuckDuckGo و Ecosia را نشان می دهد.

قرارداد موتورهای جستجو با گوگل درآمد قابل توجهی را برای بخش خدمات اپل به ارمغان می آورد. این قرارداد همچنین بسیار مهم است ، زیرا اپل در تلاش است تا درآمد خود را فراتر از فروش سخت افزار متنوع کند. نظر شما درباره معامله با موتورهای جستجوی گوگل چیست؟ نظرات خود را پایین صفحه با ما درمیان بگذارید.

[via PED30]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
این یک کلاس استاد کپی رایتینگ است که نمی توانید آن را حذف کنید

آیا نیاز به تقویت مهارت های نوشتاری خود دارید؟ چه بخواهید یک کپی‌رایتر تمام‌وقت شوید، وب‌سایت و مطالب بازاریابی خود را تقویت کنید، یا صرفاً ایمیل‌های بهتری بسازید، مجموعه کامل کلاس کارشناسی ارشد کپی‌نویسی دیجیتال 2022 ابزارهای مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد. این 17 ساعت آموزش ارائه …

اخبار اپل
توییتر Spaces انحصاری را برای Super Followers راه اندازی کرد

اگر سعی کرده‌اید راه دیگری برای کسب درآمد از توییت‌های خود بیابید، توییتر چیز جدیدی برای شما دارد. در پستی از حساب Super Follows، این شرکت فضاهای Super Follows را اعلام کرده است. اکنون، سازندگان می‌توانند یک فضای توییتر را منحصراً برای افرادی میزبانی کنند که حسابشان را فوق‌العاده دنبال …

اخبار اپل
اپل واچ سری 8 می تواند دارای طراحی جدیدی باشد که سال گذشته فاش شد

در روزهای منتهی به معرفی اپل واچ سری 7، رندرهایی از اپل واچ آینده با لبه های تیز به بیرون درز کرد. پس از انتشار این پوشیدنی، شایعات حاکی از آن بود که رندرها مربوط به اپل واچ سری 8 است. اکنون افشاگری به نام ShrimpApplePro در توییتر، این گمانه …