5 دلیل برای استفاده از Edge در مک

اخبار اپل


وقتی صحبت از مرورگرها می شود ، مایکروسافت به درستی شهرت وحشتناکی برای Internet Explorer کسب کرده است. مایکروسافت از Edge بر اساس موتور رندر EdgeHTML استفاده می کرد که دارای اشکال و ناکارآمدی بود. مایکروسافت پس از آنکه نتوانست طراحان وب و کاربران را متقاعد کند ، Edge را به Chromium ، همان موتور قدرتمند Google Chrome ، تغییر داد. این بدان معنا نیست که مایکروسافت فقط لوگوی Google خود را در Chrome جایگزین کرده و آن را مرورگر جدیدی نامیده است. نه ، تغییرات زیادی در زیر وجود دارد که باعث می شود Microsoft Edge مرورگر بهتری نسبت به Google Chrome در Mac باشد.

در این مقاله ، Edge را با Chrome مقایسه می کنیم و به شما کمک می کنیم که از کدام مرورگر در Mac خود استفاده کنید. آماده؟ بیایید وارد شویم

یافتن یک مرورگر جایگزین در macOS یک مشکل شناخته شده است.

Safari همچنان یک مرورگر کارآمد است که برای اجرای یکپارچه در اکوسیستم اپل طراحی شده است ، اما هنوز برای بسیاری کاملاً محدود کننده است. تعداد کمی افزونه مرورگر وجود دارد و آنها منحصراً برای دستگاه های اپل هستند ، که می تواند برای کسانی که تنوع را ترجیح می دهند ناامید کننده باشد. این امر کاربران مک را مجبور به استفاده از مرورگرهایی با مجموعه افزودنی بهتر کرده است که در سیستم عامل های دیگر مانند Chrome نیز موجود است. با انتشار Edge در مک ، هدف مایکروسافت این است که Edge را به عنوان جایگزینی بهتر از Chrome قرار دهد.

اگر قصد تغییر سیستم را دارید ، در اینجا پنج دلیل وجود دارد که نشان می دهد Microsoft Edge برای Mac شما بهتر از Google Chrome است.

1. محرمانه بودن

مایکروسافت با آگاهی از اهمیت کاربران Mac در حفظ حریم خصوصی ، Edge را با ویژگی های خوب حفظ حریم خصوصی طراحی کرده است. آنها حتی یک کاغذ سفید منتشر کردند که جزئیات نحوه تأثیر ویژگی ها و خدمات Edge بر حریم خصوصی شما را نشان می دهد.

مایکروسافت با Edge قصد دارد به کاربران این امکان را بدهد که چه اطلاعاتی را مرورگر جمع آوری می کند. کاربران می توانند میزان اشتراک گذاری اطلاعات خود را با Edge با استفاده از یک طرح بندی ساده برای تنظیم سطح حریم خصوصی مرورگر تنظیم کنند.

سه سطح اصلی وجود دارد: پایه ای،، متعادل و سخت گیرانهبه سطح پایه فقط مضرترین ردیاب ها را مسدود می کند ، اما امکان ردیابی همه سایت ها را فراهم می کند. سطح متعادل ، به طور پیش فرض ، ردیابها را از سایتهایی که بازدید نکرده اید و از سایتهای مخرب مسدود می کند. همانطور که از نامش مشخص است ، سطح Strict مسدود کردن ردیاب را به حداکثر می رساند و اکثر ردیاب ها را در همه سایت ها مسدود می کند. در حالی که این می تواند باعث خرابی برخی از سایت ها شود ، اما هنوز هم ایده خوبی است که این گزینه را داشته باشید.

از طرف دیگر ، Chrome وقتی در مورد حریم خصوصی صحبت می کند ، کار چندانی نمی کند. گوگل اساساً یک شرکت تبلیغاتی است ، بنابراین برای نمایش تبلیغات شخصی به داده های کاربران خود نیاز دارد. این فقدان ویژگی حفظ حریم خصوصی پایدار در Chrome یکی از استثناهای اصلی برای آن بود. با این حال ، می توانید اکثر ویژگی های جمع آوری داده های Google را خاموش کنید و همچنین با نصب افزونه های خاص ، تا حدی از حریم خصوصی در Chrome برخوردار شوید.

در همین حال ، حریم خصوصی داخلی Edge مزیت بزرگی به آن می دهد (متاسف) از طریق Chrome.

تنظیمات حریم خصوصی Microsoft Edge

2. ویژگی های بهتر

این حوزه ای است که خلاقیت مایکروسافت را نشان می دهد. چندین سال طراحی ویندوز به مایکروسافت یک رویکرد طراحی مبتنی بر عملکرد ارائه داده است. Microsoft Edge مجهز به ویژگی های مناسب مانند:

 • مجموعه ها: ویژگی نشانه گذاری خوب که به شما امکان می دهد چندین صفحه ، فیلم و یادداشت را گروه بندی کنید. مجموعه ها یک ویژگی عالی برای مدیریت چندین زبانه با چیدمان آنها در گروه ها هستند. حتی می توانید مجموعه های خود را با چندین دستگاهی که در Edge وارد سیستم شده اید همگام سازی کنید.
 • بخش عمودی: این به شما امکان می دهد ترتیب برگه های خود را از بالا به لبه سمت چپ مرورگر خود تغییر دهید. نجات دهنده برای کاربران Mac که تمایل دارند تعداد زیادی زبانه را به طور همزمان باز کنند. هنگامی که بسیاری از برگه ها به صورت افقی باز می شوند ، شناسایی هر زبانه مشکل می شود. با استفاده از این سیستم عمودی ، زبانه ها بهتر قرار می گیرند و ما به طور طبیعی بالا یا پایین حرکت می کنیم ، بنابراین این ترتیب بهتر کار می کند.
 • بلند بخوان: Edge دارای ویژگی تبدیل متن به گفتار عالی است که محتوای صفحه ای را که در آن هستید تعیین می کند. عملکرد مطلوب ، به ویژه برای افراد کم بینا. این دستگاه با تلفظ خوب و مکث های مناسب تنظیم می شود و آن را بیشتر انسانی کرده و شبیه آبپاش نمی کند.
 • حالت خواننده غوطه وری: این ویژگی تبلیغات و سایر متن های مزاحم را از یک وب سایت حذف می کند و طرح را ساده می کند. اگر از خوانندگان وب مشتاق هستید ، این ویژگی از حواس پرتی و وقفه جلوگیری می کند.
 • ضبط وب: این ابزار به کاربران امکان می دهد از بخشی از صفحه یا یک صفحه وب کامل عکس بگیرند. با استفاده از ابزارهای برچسب گذاری داخلی می توانید صفحات وب ضبط شده را به صورت یک تصویر یا نظر واحد ذخیره کنید. این یک ابزار اسکرین شات بسیار عالی تر از آن است که در Chrome با برنامه های افزودنی دریافت می کنید.
 • PWA (برنامه های کاربردی وب پیشرفته): این ویژگی عالی به شما امکان می دهد وب سایت های خاصی را به عنوان برنامه کاربردی تبدیل کنید. یک راه خوب برای استفاده بیشتر از برنامه های وب و برنامه های بومی.
 • ابزار کوپن: خریداران آنلاین ابزار کوپن جدید Edge را دوست خواهند داشتبه این شبکه کوپن را اسکن می کند و در صورت موجود بودن کوپن برای هر وب سایتی که بازدید می کنید ، به شما هشدار می دهد تا بتوانید پول گرانبهای خود را ذخیره کنید. با رابط کاربری بصری ، هنگام خروج آن را برای شما تکمیل می کند.
 • PDF خوان: Edge همچنین یک PDF Reader اضافه کرد که می توانید از آن برای مشاهده ، ویرایش و حاشیه نویسی اسناد PDF استفاده کنید.

اکثر این ویژگی ها را می توان با برنامه های افزودنی به Chrome اضافه کرد ، اما Edge آنها را از زمان نصب دارد. Chrome از مزایای عملکرد یکپارچه با برنامه های Google Suite مانند Google Docs ، Translator و Google Drive برخوردار است. و برتری این برنامه ها نسبت به Office 365 مایکروسافت ، OneDrive یک مزیت برای Chrome است.

حالت غوطه وری Microsoft Edge

3. مدیریت بهتر RAM و توان

کروم از مقدار زیادی RAM استفاده می کند که باعث کندتر شدن سیستم و کاهش عمر باتری می شود. این به دلیل تعداد زیادی فرآیند پیش نمایش است که در پس زمینه اجرا می شود. از آنجا که Chrome و Edge بر اساس Chromium ساخته شده اند ، فرض کنید آنها یکسان خواهند بود ، اما اینطور نیست.

مایکروسافت بدون از دست دادن سرعت ، Edge را تقریباً 30 درصد از نظر مصرف انرژی بیشتر از Chrome کرده است. مرورگر Edge همراه است قسمت های اتاق خواب یک ویژگی که هنگام فعال شدن ، زبانه های غیرفعال را در حالت خواب قرار می دهد. این باعث آزاد شدن منابع و افزایش عمر باتری می شود ، به ویژه برای کسانی که صفحات وب غیر فعال زیادی به طور همزمان دارند.

کاربران Chrome می توانند این ویژگی را از طریق برنامه های افزودنی مانند OneTab دریافت کنند ، اما در Edge تعبیه شده است. این ویژگی و سایر تنظیمات بهینه سازی قدرت ، به ویژه برای کاربران مس قدیمی با RAM کم و باتری ضعیف کمک می کند.

4. امنیت

به نظر می رسد که مایکروسافت از تجربه خود با Internet Explorer چیزهای زیادی آموخته است. گام های فعالی را برداشته است تا Edge را تا حد امکان با استفاده از ویژگی های زیر ایمن سازد:

 • صفحه نمایش هوشمند مایکروسافت: این ویژگی هر وب سایتی را که می خواهید باز کنید تجزیه و تحلیل کرده و شهرت آن را بررسی می کند. اگر سایت مشکوکی است ، اخطار دریافت می کنید. همچنین هنگام بارگیری از سایت های مخرب به شما هشدار می دهد.
 • مرورگر Sandboxing Edge: مانند یک سیستم فاصله هوایی بین مرورگر و رایانه شما است. وقتی از Edge استفاده می کنید ، همه بارگیری های وب سایت شما در سندباکس قرار می گیرد ، که با خروج از سایت حذف می شود. ساخت مرورگر در سندباکس به جلوگیری از بارگیری تصادفی کد های مخرب از وب سایت های رایانه شما کمک می کند.
 • دستورالعمل های مدیریت افزونه های لبه: Edge از افزونه Chrome پشتیبانی می کند ، که ممکن است برای شبکه هایی که از آنها استفاده می کنند خطری ایجاد کند. مایکروسافت راهنمای مفصلی درباره نحوه محافظت از شبکه و جلوگیری از آن ارائه کرده است.

مایکروسافت نیز یک مورد اضافه کرد رژیم کودکان عملکرد به Edge وقتی کودکان از Edge برای دسترسی به وب استفاده می کنند ، این ویژگی محتوای مضر و سایت های بزرگسال را مسدود می کند. اگرچه Chrome به اندازه Edge ایمن نیست ، اما فرآیند مرورگر خود را در جعبه های ماسه ای اجرا می کند. Chrome همچنین سایت های مشکوک را به شما اطلاع می دهد و دارای یک سایت خوب است تأیید رمز عبور ویژگی. در صورت استفاده از رمز عبوری که به خطر افتاده است و می تواند به شما در ایجاد رمزهای قوی کمک کند ، این امر به شما هشدار می دهد.

5. همگام سازی

با برنامه Microsoft Authenticator ، که در iOS و Google Play موجود است ، می توانید به رمزهای عبور ذخیره شده در Microsoft Edge و همگام سازی شده با حساب Microsoft خود دسترسی پیدا کنید. این برنامه به عنوان یک مدیر رمز عبور در کل سیستم کار می کند ، بنابراین می توانید گذرواژه های ذخیره شده را از مرورگر macOS خود به سایر دستگاه های متصل خود به طور خودکار پر کنید.

Chrome Password Manager ، که نزدیکترین معادل به Edge Authenticator است ، به عنوان یک برنامه تلفن همراه بومی در دسترس نیست. در عوض ، فقط از طریق خود Chrome می توانید به گذرواژه های ذخیره شده Chrome و حساب Google خود دسترسی پیدا کنید.

Google Chrome در Mac

بنابراین ، Edge یا Chrome؟

به نظر می رسد که مایکروسافت در مورد کاربران Mac تحقیق کرده و مرورگر Edge را جایگزین بهتری برای Chrome کرده است. مایکروسافت اج محافظت از حریم خصوصی در سطح Safari ، ویژگی های امنیتی قوی ، ویژگی های جدید مرورگر جدید و همگام سازی خوب را ارائه می دهد.

تصمیم مایکروسافت برای استفاده از Edge بر روی Chrome عالی به نظر می رسد. او با سرعت و عملکرد Chrome با امنیت و حریم خصوصی Safari ازدواج کرد. با این حال ، نوار جستجوی Chrome بهترین چیزی است که در هر مرورگری پیدا می کنید. شما می توانید جستجوهای Google را انجام دهید ، ارز را تبدیل کرده و گزارش آب و هوا را حتی بدون مراجعه به Google اطلاع دهید. همچنین ، برتری Google Apps نسبت به Microsoft Suite یک مزیت بزرگ برای Chrome است.

در حالی که می توانید بیشتر ویژگی جدید Edge را در Chrome با برنامه های افزودنی دریافت کنید ، جاسازی آن با مرورگر شما بهترین کار را می کند. این نوع رقابت شدید برای کاربران خوب است ، زیرا گوگل به عنوان مرورگر پیشرو برای مدتی خود راضی بود.

بنابراین فکر می کنید این ویژگی های جدید Edge برای کنار گذاشتن Chrome کافی است؟مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
این یک کلاس استاد کپی رایتینگ است که نمی توانید آن را حذف کنید

آیا نیاز به تقویت مهارت های نوشتاری خود دارید؟ چه بخواهید یک کپی‌رایتر تمام‌وقت شوید، وب‌سایت و مطالب بازاریابی خود را تقویت کنید، یا صرفاً ایمیل‌های بهتری بسازید، مجموعه کامل کلاس کارشناسی ارشد کپی‌نویسی دیجیتال 2022 ابزارهای مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد. این 17 ساعت آموزش ارائه …

اخبار اپل
توییتر Spaces انحصاری را برای Super Followers راه اندازی کرد

اگر سعی کرده‌اید راه دیگری برای کسب درآمد از توییت‌های خود بیابید، توییتر چیز جدیدی برای شما دارد. در پستی از حساب Super Follows، این شرکت فضاهای Super Follows را اعلام کرده است. اکنون، سازندگان می‌توانند یک فضای توییتر را منحصراً برای افرادی میزبانی کنند که حسابشان را فوق‌العاده دنبال …

اخبار اپل
اپل واچ سری 8 می تواند دارای طراحی جدیدی باشد که سال گذشته فاش شد

در روزهای منتهی به معرفی اپل واچ سری 7، رندرهایی از اپل واچ آینده با لبه های تیز به بیرون درز کرد. پس از انتشار این پوشیدنی، شایعات حاکی از آن بود که رندرها مربوط به اپل واچ سری 8 است. اکنون افشاگری به نام ShrimpApplePro در توییتر، این گمانه …