استیو جابز از ضرر 161 میلیون دلاری اپل خبر داد

اخبار اپل


26 سپتامبر 1997: استیو جابز در یکی از اولین وظایف خود پس از بازگشت به عنوان مدیرعامل موقت به اپل ، ضرر عظیم سه ماهه شرکت را 161 میلیون دلار فاش کرد.

ارائه اخبار بد به سرمایه گذاران مایه تاسف است ، اما همه چیز برای کوپرتینو به طور چشمگیری تغییر خواهد کرد.

بزرگترین ضرر اپل آنقدرها هم که به نظر می رسد بد نیست

از یک سو ، جابز بزرگترین ضرر را تا به حال برای اپل نداشته است. خونریزی سود ناشی از تصمیماتی است که جیل آملیو ، سلف جابز ، گرفته است. در طول 500 روز تصدی آملیو در اپل ، این شرکت 1.6 میلیارد دلار ضرر کرد. این اساساً هر سکه سود کوپرتینو را از سال مالی 1991 حذف کرد.

آملیو در 7 ژوئیه از بازی در نقش اپل کناره گیری کرد. جابز مدیریت شرکت را بر عهده گرفت و احتمالاً به دنبال جایگزینی بود.

مهمتر از همه ، ضرر 161 میلیون دلاری در واقع نشان دهنده چیزهای خوبی است که از اپل شروع شده است. این خسارت شامل حذف 75 میلیون دلار می شود زیرا اپل مجوز سیستم عامل Mac خود را از Power Computing خریداری می کند. این نشان دهنده پایان دوران فاجعه بار “Mac های شبیه سازی شده” است.

سیستم عامل مک 8 نتیجه نهایی اپل را بهبود می بخشد

اپل همچنین از نسخه اخیر Mac OS 8 الهام گرفت که در دو هفته اول 1.2 میلیون نسخه فروش داشت. این موفق ترین فروش محصول نرم افزاری اپل در آن زمان بود.

اگرچه Mac OS 8 برای بازگشت سودآوری کوپرتینو کافی نبود ، اما سیستم عامل جدید بسیار بیشتر از انتظارات بود. این همچنین نشان می دهد که اپل هنوز از طرفداران زیادی برخوردار است.

فرد اندرسون ، مدیرعامل اپل هنگام اعلام داده های سه ماهه این شرکت گفت: “ما همچنان بر روی هدف اصلی خود یعنی بازگرداندن اپل به سودآوری پایدار متمرکز هستیم.” “هدف ما برای سال مالی 1998 این است که همچنان از طریق کاهش تلفات بیشتر و بهبود حاشیه ناخالص ، نقطه ضعف اپل را کاهش دهیم.”

همانطور که در مورد استراتژی فعلی اپل در مورد “زیر قول و اجرای بیش از حد” ، پیش بینی بسیار محتاطانه بود. سال بعد ، این شرکت عملکرد بسیار خوبی داشت.

چرخش بزرگ اپل در حال شروع است

اگرچه برای یک سال که بدترین ضررهای اپل را شاهد بود کمی مضحک به نظر می رسید ، اما 1998 آغاز یک دور برگشت بود. این شرکت iMac G3 را در همان سال عرضه کرد و در سه ماه بعد به سوددهی بازگشت. و از آن زمان ، اپل سرعت خود را کاهش نداده است.

اما قبل از آن ، اپل مجبور بود این مکالمه سودآور خسته کننده را پشت سر بگذارد. سهامدارانی که می خواهند کمی بیشتر خودداری کنند ، پاداش های بزرگی به دست آورده اند. امروزه سرمایه بازار اپل در شمال 2.4 تریلیون دلار است.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
امروز در تاریخ اپل: تبلیغ Super Bowl Mac برخلاف همه شانس ها پخش می شود

22 ژانویه 1984: تبلیغ خیره کننده اپل در سال 1984 “Macintosh 128K” در سه ماهه سوم Super Bowl XVIII از شبکه CBS پخش شد. احتمالاً معروف‌ترین آگهی تلویزیونی کامپیوتری در تاریخ، این تبلیغات توسط کارگردانی می‌شود بیگانه و بلید رانر کلاه ایمنی ریدلی اسکات اما به سختی پخش شد. تبلیغات …

اخبار اپل
نحوه فعال کردن سریع حالت پرتره در تماس‌های ویدیویی WhatsApp و FaceTime

اپل با عرضه آیفون 7 پلاس در سال 2016، اولین حالت پرتره پس‌زمینه عکس را محو می‌کند و روی صورت شما تأکید می‌کند تا عکس‌های حرفه‌ای عالی ایجاد کند. با iOS 15، اپل عملکرد یکسانی را برای همه برنامه‌های تماس ویدیویی مانند WhatsApp و FaceTime در آیفون. در اینجا نحوه …

اخبار اپل
با این بسته 30 دلاری وارد بازی امنیت سایبری شوید

با این بسته آماده سازی تحلیلگر، بر امنیت سایبری مسلط شوید.عکس: Cult of Mac Deals صنعت امنیت سایبری هر ساله به رشد خود ادامه می دهد و مشاغل پردرآمد برای افرادی با تحصیلات مناسب ایجاد می کند. با The 2022 Ultimate Cybersecurity Analyst Preparation Bundle، مهارت های این تجارت پرسود …