امروز در تاریخ اپل: استیو جابز Rokr E1 ، اولین تلفن iTunes را معرفی کرد

اخبار اپل


7 سپتامبر 2005: اپل و موتورولا Rokr E1 را معرفی می کنند ، اولین تلفن همراه تایید شده توسط کوپرتینو توسط iTunes.

استیو جابز از نتایج بسیار ناراضی است. این دستگاه آسیب دیده نشان می دهد که چه اشتباهی است که به یک طراح خارجی اجازه دهید یک تلفن تحت پرچم اپل ایجاد کند. این شرکت یک اشتباه را دو بار مرتکب نخواهد شد.

Rokr E1: اپل وارد بازی تلفن می شود

ریشه Rokr به سال 2004 برمی گردد ، زمانی که فروش دستگاه پخش موسیقی iPod قابل حمل تقریباً 45 درصد از درآمد اپل را به خود اختصاص داد. (در مقایسه ، امروزه آیفون – محبوب ترین محصول اپل – تقریبا نیمی از درآمد شرکت را تولید می کند.)

با استراحت زیاد بر تسلط iPod ، جابز نگران شد که شرکت دیگری راهی برای ارائه آنچه iPod انجام می دهد ارائه دهد – فقط بهتر. او از تأثیر منفی چنین رقیبی بر توانایی کسب درآمد اپل می ترسد.

محصولی که جابز بیش از همه نگران آن بود تلفن همراه او بود. این دستگاه ها اکنون دوربین های داخلی را ارائه می دهند و جابز فکر می کند که فقط یک موضوع زمان است که سازندگان تلفن شروع به اضافه کردن پخش کننده های موسیقی جدی کنند.

او در اقدامی بسیار غیرمعمول تصمیم گرفت که ساده ترین راه برای غلبه بر رقبای احتمالی این است که با یک شرکت دیگر همکاری کنند تا گوشی مورد تایید اپل را عرضه کنند.

جابز موتورولا را انتخاب کرد. او پیشنهاد کرد مدیر عامل موتورولا ، Ed Zander ، نسخه ای از موتورولا Razr محبوب را منتشر کند که شامل یک iPod داخلی می شود.

استانداردهای معمول اپل را برآورده نمی کند

Motorola Rokr E1 در همه خطاها و شکوه خود.
Rokr E1 در تمام شکوه و جلال خود.
عکس: موتورولا

در نهایت ، نتیجه Rokr E1 فاجعه بار بود. با طراحی پلاستیکی ارزان ، دوربین ضعیف و محدودیت 100 آهنگ ، به وعده 1000 آهنگ در جیب شما از iPod نرسیده است.

طراحی شده برای سهولت گوش دادن به موسیقی شما و ارائه شده به عنوان “تلفن iTunes” ، در این زمینه نیز شکست خورد. Rokr E1 کاربران را ملزم به خرید آهنگ از طریق iTunes و سپس انتقال آنها به دستگاه با استفاده از کابل کرد.

برای بدتر شدن شرایط ، Rokr E1 به Cingular Wireless قفل شد.

ظاهر جابز روی تلفن روی صحنه شاید وحشتناک ترین نمایش محصول در تاریخ اپل باشد. جابز نتوانست توانایی تلفن را برای پخش صحیح موسیقی iTunes نشان دهد.

او در جریان رویداد اپل گفت: “من مجبور شدم موسیقی خود را به همان جایی که بود برگردانم.” “من دکمه اشتباه را فشار دادم. اما می توانید موسیقی خود را در جایی که بود از سر بگیرید اگر دکمه سمت راست را فشار دادید “

در مقایسه با اولین آی پاد نانو جابز که در همان رویداد نشان داده شد ، Rokr E1 همچنین می تواند یک یادگار موزه ای غبار آلود قدیمی باشد.

دیری نگذشت که جابز به کلی عصبانیت خود را از دست داد. در سپتامبر 2006 ، اپل پشتیبانی از Rokr E1 را متوقف کرد. در داخل اپل ، جابز توجه خود را به کاوش در بقیه چشم انداز تلفن همراه معطوف کرد. در پایان ، او به این نتیجه رسید که اکثر گزینه های دیگر بهتر از تلاش موتورولا به نظر نمی رسند.

کمتر از 18 ماه بعد ، جابز از اولین نسل آیفون رونمایی کرد.

https://www.youtube.com/watch؟v=TWSRgsk2oawمانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
این یک کلاس استاد کپی رایتینگ است که نمی توانید آن را حذف کنید

آیا نیاز به تقویت مهارت های نوشتاری خود دارید؟ چه بخواهید یک کپی‌رایتر تمام‌وقت شوید، وب‌سایت و مطالب بازاریابی خود را تقویت کنید، یا صرفاً ایمیل‌های بهتری بسازید، مجموعه کامل کلاس کارشناسی ارشد کپی‌نویسی دیجیتال 2022 ابزارهای مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد. این 17 ساعت آموزش ارائه …

اخبار اپل
توییتر Spaces انحصاری را برای Super Followers راه اندازی کرد

اگر سعی کرده‌اید راه دیگری برای کسب درآمد از توییت‌های خود بیابید، توییتر چیز جدیدی برای شما دارد. در پستی از حساب Super Follows، این شرکت فضاهای Super Follows را اعلام کرده است. اکنون، سازندگان می‌توانند یک فضای توییتر را منحصراً برای افرادی میزبانی کنند که حسابشان را فوق‌العاده دنبال …

اخبار اپل
اپل واچ سری 8 می تواند دارای طراحی جدیدی باشد که سال گذشته فاش شد

در روزهای منتهی به معرفی اپل واچ سری 7، رندرهایی از اپل واچ آینده با لبه های تیز به بیرون درز کرد. پس از انتشار این پوشیدنی، شایعات حاکی از آن بود که رندرها مربوط به اپل واچ سری 8 است. اکنون افشاگری به نام ShrimpApplePro در توییتر، این گمانه …