اپل به دلیل عدم استفاده از شارژر آیفون 13 ممکن است بار دیگر از سوی تنظیم کننده برزیل جریمه شود

اخبار اپل


اپل پس از دور انداختن شارژر دیواری آیفون 12 زمان زیادی را صرف کرد. یک سال بعد ، به نظر می رسد خریداران عادت کرده اند که شارژرها را با آیفون های جدید کامل نکنند. پیشتر ، تنظیم کننده حمایت از حقوق مصرف کننده برزیل ، اپل را به دلیل عدم استفاده از شارژر با آیفون های جدید جریمه کرد. همین آژانس احتمالاً دوباره اپل را پیدا خواهد کرد زیرا شارژر آیفون 13 ندارد.

در اوایل سال جاری ، یک تنظیم کننده برزیلی اپل را به دلیل عدم استفاده از شارژر آیفون 12.9 میلیون دلار جریمه کرد. این شرکت به زودی شروع به ارائه شارژر به هرکسی که آن را بخواهد کرد. نیازی به گفتن نیست که اپل شارژرها را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داد. تنظیم کننده ، Procon-SP ، قصد دارد از اپل برای آیفون 13 شکایت کند.

جالب اینجاست که حداکثر مجازات مجاز بر اساس قوانین برزیل 1.9 میلیون دلار است. علاوه بر این ، مجازات ممکن است فقط هر شش ماه یکبار اعمال شود. این ما را متعجب می کند که آیا اپل سعی می کند با پرداخت جریمه ها قوانین را دور بزند یا خیر. اکنون نهادهای نظارتی می توانند بار دیگر اپل را جریمه کنند ، زیرا شش ماه گذشته است و iPhone 13 یک دستگاه جدید است. به طور جداگانه ، برزیل یکی از گران ترین کشورها برای خرید آیفون است.

قوانین برزیل از شرکت ها می خواهد ذکر کنند که شارژر همراه آیفون در دسترس نیست. فرناندو کاپز ، مدیرعامل Procon-SP می گوید: “مصرف کننده قبلاً انتظاراتی را از خود دارد [sic] شارژر را به همراه تلفن هوشمند دریافت می کند. وی افزود: “اخلال در این روال می تواند به معنای افزایش قیمت غیر موجه باشد.”

به قیاس ، تنظیم کننده آن را با یک محصول در سوپر مارکت مقایسه می کند. او می پرسد اگر یک محصول 400 گرمی ، که 20 دلار در دسترس است ، اکنون همان قیمت را دارد ، اما 300 گرم است. “این شرکت می تواند مقدار را کاهش دهد ، اما این اطلاعات باید روی بسته بندی مهر شود تا مصرف کننده آگاه باشد.”

ادعای ما

اپل اشاره می کند که آیفون های جدید دارای شارژر در وب سایت برزیل نیستند. با این حال ، مقامات می گویند که اطلاعات نباید “پنهان” شوند. ما از وب سایت اپل در برزیل دیدن کردیم و نتوانستیم سلب مسئولیت را ببینیم. شاید جایی پنهان شده باشد.

[via TechTudo]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
امروز در تاریخ اپل: تبلیغ Super Bowl Mac برخلاف همه شانس ها پخش می شود

22 ژانویه 1984: تبلیغ خیره کننده اپل در سال 1984 “Macintosh 128K” در سه ماهه سوم Super Bowl XVIII از شبکه CBS پخش شد. احتمالاً معروف‌ترین آگهی تلویزیونی کامپیوتری در تاریخ، این تبلیغات توسط کارگردانی می‌شود بیگانه و بلید رانر کلاه ایمنی ریدلی اسکات اما به سختی پخش شد. تبلیغات …

اخبار اپل
نحوه فعال کردن سریع حالت پرتره در تماس‌های ویدیویی WhatsApp و FaceTime

اپل با عرضه آیفون 7 پلاس در سال 2016، اولین حالت پرتره پس‌زمینه عکس را محو می‌کند و روی صورت شما تأکید می‌کند تا عکس‌های حرفه‌ای عالی ایجاد کند. با iOS 15، اپل عملکرد یکسانی را برای همه برنامه‌های تماس ویدیویی مانند WhatsApp و FaceTime در آیفون. در اینجا نحوه …

اخبار اپل
با این بسته 30 دلاری وارد بازی امنیت سایبری شوید

با این بسته آماده سازی تحلیلگر، بر امنیت سایبری مسلط شوید.عکس: Cult of Mac Deals صنعت امنیت سایبری هر ساله به رشد خود ادامه می دهد و مشاغل پردرآمد برای افرادی با تحصیلات مناسب ایجاد می کند. با The 2022 Ultimate Cybersecurity Analyst Preparation Bundle، مهارت های این تجارت پرسود …