اپل به دلیل عدم استفاده از شارژر آیفون 13 ممکن است بار دیگر از سوی تنظیم کننده برزیل جریمه شود

اخبار اپل


اپل پس از دور انداختن شارژر دیواری آیفون 12 زمان زیادی را صرف کرد. یک سال بعد ، به نظر می رسد خریداران عادت کرده اند که شارژرها را با آیفون های جدید کامل نکنند. پیشتر ، تنظیم کننده حمایت از حقوق مصرف کننده برزیل ، اپل را به دلیل عدم استفاده از شارژر با آیفون های جدید جریمه کرد. همین آژانس احتمالاً دوباره اپل را پیدا خواهد کرد زیرا شارژر آیفون 13 ندارد.

در اوایل سال جاری ، یک تنظیم کننده برزیلی اپل را به دلیل عدم استفاده از شارژر آیفون 12.9 میلیون دلار جریمه کرد. این شرکت به زودی شروع به ارائه شارژر به هرکسی که آن را بخواهد کرد. نیازی به گفتن نیست که اپل شارژرها را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داد. تنظیم کننده ، Procon-SP ، قصد دارد از اپل برای آیفون 13 شکایت کند.

جالب اینجاست که حداکثر مجازات مجاز بر اساس قوانین برزیل 1.9 میلیون دلار است. علاوه بر این ، مجازات ممکن است فقط هر شش ماه یکبار اعمال شود. این ما را متعجب می کند که آیا اپل سعی می کند با پرداخت جریمه ها قوانین را دور بزند یا خیر. اکنون نهادهای نظارتی می توانند بار دیگر اپل را جریمه کنند ، زیرا شش ماه گذشته است و iPhone 13 یک دستگاه جدید است. به طور جداگانه ، برزیل یکی از گران ترین کشورها برای خرید آیفون است.

قوانین برزیل از شرکت ها می خواهد ذکر کنند که شارژر همراه آیفون در دسترس نیست. فرناندو کاپز ، مدیرعامل Procon-SP می گوید: “مصرف کننده قبلاً انتظاراتی را از خود دارد [sic] شارژر را به همراه تلفن هوشمند دریافت می کند. وی افزود: “اخلال در این روال می تواند به معنای افزایش قیمت غیر موجه باشد.”

به قیاس ، تنظیم کننده آن را با یک محصول در سوپر مارکت مقایسه می کند. او می پرسد اگر یک محصول 400 گرمی ، که 20 دلار در دسترس است ، اکنون همان قیمت را دارد ، اما 300 گرم است. “این شرکت می تواند مقدار را کاهش دهد ، اما این اطلاعات باید روی بسته بندی مهر شود تا مصرف کننده آگاه باشد.”

ادعای ما

اپل اشاره می کند که آیفون های جدید دارای شارژر در وب سایت برزیل نیستند. با این حال ، مقامات می گویند که اطلاعات نباید “پنهان” شوند. ما از وب سایت اپل در برزیل دیدن کردیم و نتوانستیم سلب مسئولیت را ببینیم. شاید جایی پنهان شده باشد.

[via TechTudo]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
گزارش می‌گوید که ارتقای بزرگ اپل OLED 2024 اپل به چیزی بیش از Pro می‌رسد

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اپل می‌تواند نسل دوم آی‌پدهای OLED را در اواخر سال 2024 و پس از شایعه‌های منتشر شده OLED iPad Pro جدید خود عرضه کند. اطلاعات The Elec در این هفته ادعا می کند که Samsung Display در حال کار بر روی مذاکره برای عرضه …

مک بوک ایر 13 اینچی با M2
اخبار اپل
M2 MacBook Air در 15 جولای عرضه خواهد شد

مک بوک ایر 13 اینچی با M2 عکس: اپل طبق گزارش ها، مک بوک ایر جدید و شیک اپل M2 از 15 جولای به فروش می رسد. در WWDC22 اعلام شد، پیش‌سفارش‌های ایر بازطراحی‌شده باید در ۸ جولای، یک هفته قبل از عرضه خرده‌فروشی آغاز شود. پیش‌سفارش‌های مک بوک ایر …

Apple Arcade
اخبار اپل
سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای به Apple Arcade می آیند

مشترکین اپل آرکید دارای سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای هستند که مجموعه ای از عناوین خود را برای اولین بار در اپل آرکید خواهند داشت. با انتشار نسخه‌های Apple Arcade بازی‌های محبوب اپ استور، اپل به گیمرها این فرصت را می‌دهد تا از عناوین موجود با حذف …