اپل مجبور است برای همیشه iOS App Store را تغییر دهد

اخبار اپل


موفقیت App Store را می توان به توسعه دهندگان و اپل نسبت داد. در حالی که توسعه دهندگان با برنامه ها و بازی های با کیفیت بالا به App Store هجوم آوردند ، اپل در طول این سالها نقش خود را ایفا کرده است ، کیفیت مواد ارسالی را به شدت زیر نظر گرفته و از رعایت همه قوانین و مقررات اطمینان حاصل کرده است. موفقیت به این معناست که App Store در سالهای اخیر به یک گاو پول اصلی برای اپل تبدیل شده است که با شیوع همه گیر و محاصره در سراسر جهان تقویت شده است.

اگرچه App Store درآمد رکوردی را در هر سه ماه ثبت می کند ، اما اپل کار زیادی برای پس دادن توسعه دهندگان انجام نداده است. در عوض ، از موقعیت خود برای خنثی سازی رقبا و پیشبرد برنامه ها و خدمات خود استفاده می کند. به نظر می رسید که اپل از بسیاری جهات بدون توجه به توسعه دهندگان و اکوسیستم تا آنجا که ممکن است از App Store پول اخاذی کند.

فروشگاه App خود بسیار بزرگ شده است ، که نگرانی هایی را در مورد کنترل شدید اپل بر آن ایجاد می کند. جای تعجب نیست که فروشگاه تحت نظارت شدید نظارتی در سراسر جهان قرار گرفته است.

اپل برای حل مشکلات فروشگاه App بسیار کم کار کرده است

تا اواسط ماه اوت ، اپل حداقل لازم را برای رفع نگرانی ها در مورد App Store ایجاد کرده بود. قابل توجه ترین اقدام کاهش کارمزد App Store از 30 to به 15 for برای توسعه دهندگان کوچک است. با این حال ، در چند هفته گذشته ، اپل یک سری تغییرات را در قوانین App Store برای حل و فصل دعاوی و پایان تحقیقات نظارتی اعلام کرده است.

ابتدا ، کره جنوبی لایحه ای را تصویب کرد که بر اساس آن اپل و گوگل مجبور به استفاده از سیستم های پرداخت جایگزین در فروشگاه برنامه های مربوطه خود می شوند. این لایحه هنوز به قانون تبدیل نشده است ، اما زمان وقوع آن زمان زیادی باقی مانده است. این لایحه می تواند نمونه ای باشد که سایر کشورها می توانند از اپل به دلیل اعمال ناعادلانه در App Store تحقیق کنند.

فروشگاه برنامه iPhone

سپس اپل یک سری تغییرات را در App Store اعلام کرد ، از جمله اینکه به توسعه دهندگان اجازه می دهد مستقیماً با مشتریان خود تماس بگیرند و آنها را در مورد سیستم های پرداخت جایگزین مطلع کنند ، همه اینها برای تسویه حساب توسط توسعه دهندگان کوچک آمریکایی است.

علاوه بر این ، این شرکت حتی یک صندوق 100 میلیون دلاری ایجاد می کند تا بین توسعه دهندگان کوچک ایالات متحده به عنوان بخشی از فرایند دادخواهی توزیع شود. با این حال ، این تغییرات به نظر می رسید که اپل حداقل تلاش خود را برای حل این مشکل انجام داده است.

سپس ، برای تکمیل تحقیقات دیگر کمیسیون تجارت عادلانه ژاپن (JFTC) ، اپل اعلام کرد که به خواندن برنامه هایی مانند Netflix ، Kindle و غیره اجازه می دهد تا کاربران را برای ثبت نام در خدمات خارج از فروشگاه App تغییر مسیر دهد.

بزرگترین ضربه در اواخر هفته گذشته رخ داد ، هنگامی که در محاکمه اپل در مورد Epic ، قاضی ایوون گونزالس راجرز تصمیم گرفت که اپل نمی تواند توسعه دهندگان را مجبور به استفاده از سیستم پرداخت IAP خود کند. در عوض ، توسعه دهندگان می توانند کاربران را به هر سیستم پرداخت شخص ثالث در دستگاه خود هدایت کنند.

حکم صادره از سوی دادگاه قاضی ایوون گونزالس راجرز پس از 90 روز به مرحله اجرا در می آید ، مگر این که توسط دادگاه عالی به نحو دیگری تعیین شده باشد. این یک معامله بزرگ است ، زیرا اپل تمایل دارد که از توسعه دهندگان بین 15 تا 30 درصد به عنوان هزینه برای هر تراکنش IAP هزینه دریافت کند. با استفاده از سیستم پرداخت شخص ثالث ، توسعه دهندگان می توانند این هزینه را به طور کامل دور بزنند.

اپل در دعوای Epic پیروز شد ، اما در این دعوی ضرر زیادی کرد

شاید اپل در دعوای Epic پیروز شده باشد ، اما این چیزی است که بیشترین ضرر را از آن تصمیم می گیرد. بله ، Epic از این تصمیم تجدیدنظر خواهد کرد ، اما این فقط یک زمان است که اپل – به طور داوطلبانه یا اجباری – به برنامه ها و خدمات موجود در App Store اجازه دهد از سیستم های پرداخت شخص ثالث برای IAP استفاده کنند.

این تغییرات و راه حل ها به طور موثر App Store را برای همیشه تغییر می دهد. ممکن است مدتی طول بکشد تا تغییرات اعمال شوند ، زیرا اپل هر کاری از دستش بر می آید برای مقاومت و جلوگیری از آنها انجام می دهد. اما نهادهای نظارتی و دولتی در سراسر جهان متوجه شده اند که اپل چقدر محکم App Store را به نفع خود کنترل می کند.

سکه همیشه دو روی دارد. اپل با فعال کردن سیستم های پرداخت شخص ثالث در فروشگاه App ، ممکن است منجر به افزایش تراکنش های کلاهبرداری ، سرقت اطلاعات کارت و موارد دیگر شود. با این حال ، این برنامه آزادی بیشتری به توسعه دهندگان می دهد و مانند Netflix ، Spotify و غیره ، شرایط بازی برابر اپل را برابر می کند.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …