توسعه دهنده صفحه کلید FlickType از اپل به دلیل سرقت ایده صفحه کلید Apple Watch شکایت می کند و رفتار ضد رقابتی را ادعا می کند

صفحه کلید از مجموعه ای از ساعت های سیب
اخبار اپل


در زمان عرضه Apple Watch Series 7 در 14 سپتامبر ، اپل با افتخار از “صفحه کلید QWERTY جدید (که به شما امکان می دهد حرف به حرف ضربه بزنید یا بکشید)” رونمایی کرد. به نظر می رسد که اپل به طور مستقیم صفحه کلید FlickType را برای Apple Watch تکرار کرده و با FlickType در App Store تداخل داشته است. توسعه دهنده عصبانی برنامه اپل را به دادگاه آورد.

FlickType به کاربران اپل واچ اجازه داد تا مستقیماً از روی صفحه نمایش خود بنویسند. کوستا الفتریو ، توسعه دهنده ، گفت که این برنامه توسط اپل مورد تمجید قرار گرفت و در مقر اپل در سال 2019 معرفی شد. این برنامه چندین برنامه برای نابینایان و کم بینایان ایجاد کرده است تا بتوانند بدون نگاه کردن به صفحه نمایش ، روی تلفن های هوشمند تایپ کنند. این برنامه ها محل نوک انگشتان را تجزیه و تحلیل کردند تا آنچه را که کاربر سعی می کرد تایپ کند ، پیش بینی کنند.

از طریق بررسی App Store ، اپل در سال 2019 ایمیلی به توسعه دهنده ارسال کرد مبنی بر اینکه صفحه کلید FlickType نسخه 4.3 به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بررسی App Store از App Store حذف شد.

در آن زمان بدون اطلاع Eleftheriou ، احتمالاً اپل شروع به کپی برنامه برای Apple Watch Series 7 کرده است. این برنامه در حال حاضر برای استفاده در Apple Watch در دسترس است ، اما اکنون که اپل معادل اول شخص را ارائه می دهد ، احتمالاً کاربران برنده خواهند شد ” t برای جستجوی برنامه Eleftheriou | به علاوه ، به نظر می رسد که اپل مرتکب سرقت روزانه در اینجا شده است و FlickType را حدود یک سال از App Store دور نگه داشته است. همچنین توسعه دهنده FlickType از اپل به دلیل کلاهبرداری شکایت می کند.

محاکمه احتمالی و اتهامات آن

شکایت Eleftheriou ادعا می کند که “اپل پس از یک مانع جاده ای که منطقی نبود” انسداد ایجاد کرد تا این فناوری را برای حدود یک سال از فروشگاه App دور نگه دارد.
هنگامی که این برنامه سرانجام در App Store مجاز شد ، با “کپی و برنامه های کلاهبرداری” که با بررسی های جعلی تقویت شد ، تضعیف شد.

شکایت FlickType ادعا می کند که اپل انحصار خود را با این استدلال که باید از کاربران و توسعه دهندگان خود در برابر رفتار ناعادلانه محافظت کند و از بازار رقابتی منصفانه به نفع هر دو اطمینان حاصل کند توجیه می کند. با این حال ، در حقیقت ، “اپل چشم خود را بر کلاهبرداری و سوء استفاده گسترده می بندد تا بتواند سود آسانی داشته باشد.”

داستان FlickType و اینکه چرا Eleftheriou ناراحت است

که در توییت طنز، Eleftheriou گفت ، “زیرا اپل واقعاً مانند من کالیفرنیا را دوست دارد” و در ادامه صفحه ای را در مورد قانون رقابت کالیفرنیا در ویکی پدیا پیوند داد. جالب اینکه راه حل Epic v. اپل همچنین متهم به نقض این قانون است.

طبق شکایت ، اپل سعی کرد اولین برنامه Eleftheriou را با نام BlindType بخرد ، اما در سال 2010 آن را به گوگل فروخت. در آوریل 2018 ، FlickType برای iPhone عرضه شد و در پاییز همان سال ، اپل به روزرسانی را تایید کرد که اضافه می شود سازگاری با اپل واچ.. با این حال ، اپل نحوه استفاده از FlickType را محدود کرده است ، و آن را برای کاربر نهایی بی ضرر می کند.

الفتریو اشاره کرد که رندی مارسدن ، بنیانگذار Swype ، معتقد است که اپل باید FlickType را بخرد و آن را به یکی از ویژگی های کلیدی Apple Watch تبدیل کند. Eleftheriou سپس برنامه را برای مخاطبین بیشتری به روز کرد و اپل با ادعای اینکه صفحه کلیدهای Apple Watch مجاز نیستند ، این اپدیت را رد کرد (نسخه 4.3 ، که قبلاً ذکر شد) ، اگرچه سایر صفحه کلیدهای مشابه Apple Watch قبلاً در App Store موجود بود. اپل سرانجام FlickType را در فروشگاه App در ژانویه 2020 منتشر کرد.

به طور خلاصه

“با وجود اینکه منابع وسیع و مهارت های تکنولوژیکی دارد ، اپل عمداً در کنترل این کلاهبرداران موفق نیست ، میلیون ها و شاید میلیاردها دلار به توسعه دهندگان صادق تحمیل می کند ، در حالی که اپل همچنان به سود هنگفتی برای خود ادامه می دهد.”

این شکایت در مارس 2021 تنظیم شد و به نظر می رسد رویداد راه اندازی اپل واچ سری 7 شبهات را در مورد اینکه چرا اپل یک برنامه عالی را سرکوب کرده است تأیید کند – زیرا FlickType را برای تبدیل شدن به ستاره اپل واچ سری 7 جدید کلون می کند.

هنگامی که صفحه کلید جدید در صفحه اول نمایش داده شد ، چشم عقاب متوجه می شود که متن Apple Watch Series 7 روی “کپی این” نوشته شده است. آیا فکر می کنید این یک ضربه عمدی در FlickType است؟ نظرات خود را در زیر با ما به اشتراک بگذارید.

به روز رسانی: بیانیه اپل

اپل گفت AppleInsider پس از اینکه Eleftheriou ویژگی های دسترسی برنامه را برای تیم بررسی App Store توضیح داد ، به روزرسانی FlickType به نسخه 3.4 در App Store در سال 2020 مجاز شد. بعداً در سال 2019 ، اپل گفت که دستورالعمل های App Store را بازبینی کرده است تا برنامه های صفحه کلید را برای Apple Watch مجاز کند ، زیرا Apple Watch Series 4 دارای صفحه نمایش بزرگتر است.

اپل همچنین گفت که اگرچه چندین برنامه صفحه کلید Apple Watch در App Store در سال 2020 وجود داشت ، FlickType در تبلیغ “بهترین برنامه های 2020” در App Store برجسته شد.

اپل اعلام کرد که اکنون از Eleftheriou برای ارسال مجدد به روز رسانی ها برای FlickType استقبال می کند. پس از توضیحات وی ، این شرکت معتقد است که به روز رسانی صفحه کلید دسترسی FlickType با قوانین فروشگاه App مطابقت دارد.

[Via Washington Post]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …

اخبار اپل
چگونه از میانبر جدید Apple Accessibility Assistant برای ارزیابی نیازهای خود استفاده کنید

منبع: متیو کاسینلی / آی‌مور روز سه‌شنبه، اپل پیش‌نمایش ویژگی‌های دسترسی جدیدی را که امسال به پلتفرم‌های آن‌ها می‌آیند، از جمله ابزارهای ناوبری، سلامتی و ارتباطی جدید در کنار روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD) ارائه کرد. از جمله این اعلان‌ها، گسترش میانبر دستیار دسترسی به مک و اپل واچ …