حالت سینمایی آیفون 13 دوران جدیدی را در عکاسی محاسباتی رقم می زند

اخبار اپل


از همه مواردی که اپل روز سه شنبه افشا کرد ، جالب ترین حالت برای من حالت سینمایی جدید iPhone 13 بود. تأثیر عمق میدان باعث ایجاد تغییر کانونی باور نکردنی بین اجسام می شود.

اپل در اصل یک اپراتور هوش مصنوعی را در iPhone 13 ساخته است.

Whodunnit

حالت سینمایی عصر جدیدی را در عکاسی محاسباتی رقم می زند که متکی بر پردازش دیجیتالی است تا جلوه های عکاسی خارق العاده ای را تولید کند که با دوربین ها و لنزهای سنتی قابل دستیابی است.

دوربین فیلمبرداری آیفون 13 به طور مداوم صحنه را تجزیه و تحلیل می کند و می تواند تشخیص دهد که سوژه ها در حال حرکت در کادر هستند – و روی آنها تمرکز کنید.

اگر سوژه سرش را بچرخاند تا به چیزی نگاه کند ، دوربین به طور خودکار روی چیزی که او نگاه می کند تمرکز می کند. همانطور که از نامش پیداست ، بسیار سینمایی است – و به طور خودکار در نرم افزار انجام می شود.

اپل حالت سینمایی را در یک فیلم کوتاه که به طور کامل در آیفون جدید 13 گرفته شده است نشان داد.

https://www.youtube.com/watch؟v=8Tl1RL8MRCA

به عکس 1:02 نگاه کنید ، جایی که سگ می چرخد ​​تا به ساقی پشت سرش نگاه کند. در ابتدا ، عکس روی سگ تمرکز می کند. سپس روی ساقی متمرکز می شود. این نوعی از عکس است که به راحتی می توانید تصور کنید که کاربران عادی مانند ما در حال تلاش هستند. و اگر نتایج شبیه به اپل باشد ، فیلم های خانگی فوق العاده ای را می سازد.

شاهکار کوچکی نیست

اپل می گوید معرفی حالت Cinematic در iPhone کار کوچکی نیست.

اول ، این سیستم داده های عمیق زیادی تولید می کند تا بتواند فاصله دقیق را با همه افراد ، حیوانات خانگی و مکان های یک صحنه بداند. این کار را به طور مداوم با سرعت 30 فریم در ثانیه انجام می دهد. سپس موتور عصبی ، که آموزش دیده است تا مانند یک فیلمبردار هالیوودی عمل کند و روی یکی تمرکز کند ، تصمیمات مستمری را در مورد آنچه باید در فوکوس باشد می گیرد و در صورت تغییر آن ، تمرکز فوری را اعمال می کند.

این شرکت در وب سایت خود می گوید: “قدرت محاسباتی خالص مورد نیاز برای پیاده سازی الگوریتم های یادگیری ماشین ، نمایش تغییرات فوکوس خودکار ، پشتیبانی از تغییرات فوکوس دستی و ارزیابی هر فریم در Dolby Vision – همه در زمان واقعی – شگفت انگیز است.”

اما همه چیز کاملاً خودکار نیست: می توانید هنگام عکسبرداری کنترل سیستم را در دست بگیرید یا بعداً هنگام ویرایش آن را تنظیم کنید.

عصر جدید در عکاسی محاسباتی

حالت سینمایی جلوه های عمق میدان را به صورت خودکار ایجاد می کند.
عکس: اپل

حالت سینمایی چشمگیر است زیرا دوربین آیفون 13 او میداند او چه چیزی را تماشا می کند این یک پیشرفت بزرگ در عکاسی محاسباتی است که مدتی است وجود دارد. نمونه های اولیه شامل پانورامای دیجیتالی است که در نرم افزار به هم متصل شده اند ، یا عکس هایی با دامنه پویای بالا که چندین تصویر گرفته شده در نوردهی های مختلف را در یک تصویر واحد ترکیب می کند.

ما اکنون وارد دوره ای می شویم که در آن دوربین می تواند محاسبات بسیار جالب تر و پیچیده تری را انجام دهد. به عنوان مثال ، جلوه های میدان نوری-افزودن اطلاعات سه بعدی به صحنه-امکان ایجاد جلوه های چشمگیر پرتره یا تنظیمات بوکه پس از تولید را می دهد.

ویژگی جدید Apple Live Text ، که به زودی در iOS 15 منتشر می شود ، یک ویژگی قابل توجه است که متن را در یک صحنه تشخیص می دهد و برای برش یا تغییر به برنامه دیگر قابل ویرایش است. من در نسخه بتا iOS با آن بازی کردم و این یک نوع معجزه است. او حتی (برخی) از دست خط وحشتناک و عنکبوتی من را می شناسد.

و همچنین در iOS 15 از Visual Lookup استفاده کنید ، که می تواند گیاهان ، حیوانات ، مکان های دیدنی ، آثار هنری و سایر اشیاء موجود در کتابخانه Photos شما را شناسایی کند.

در همه این مثالها ، دوربین فقط یک قطعه شیشه ای و فلزی ساده نیست. هوش مصنوعی داخلی می تواند تشخیص می دهد اشیاء و اشیاء موجود در صحنه و نه فقط در عکس ها. اکنون در ویدئوهای زمان واقعی کار می کند.

باید دید آیا حالت Cinematic در زندگی واقعی به خوبی تظاهرات اپل عمل می کند یا خیر. اما عجب ایده درخشانی این شما را متعجب می کند که کوپرتینو تا چه حد می تواند دوربین شگفت انگیز خود را که به طرز هوشمندانه ای در یک تلفن هوشمند نازک مبدل شده است ببرد.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
ما بالاخره می دانیم چه چیزی قاتل سریالی Shining Girls را اینقدر شیطانی کرده است [Apple TV+ recap]

اپل تی وی + هیجان انگیز دختران درخشان به گذشته منحرف می شود تا منشا قاتل سریالی هارپر کورتیس و خانه سفر در زمان را فاش کند. این شامل یک دوستی شکسته، یک زوج پیر مرده، و دروغ و خیانت بیشتر است. با این حال، هارپر همیشه دیوانه ای نبود …

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …