رگولاتور ضد انحصار ایتالیا می گوید شرایط iCloud ممکن است غیرقانونی باشد

اخبار اپل


مقامات ضدتراست ایتالیایی که در حال بررسی اپل ، گوگل و دیگران هستند در سه مورد کلیدی Apple iCloud خطایی پیدا کرده اند که کاربر باید قبل از استفاده از سرویس با آن موافقت کند.

Authorità Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCM) گزارشی را منتشر کرده است که تحقیقات خود را در مورد سرویس ابری اپل ، Google و Dropbox به پایان می رساند. تحقیقات از سال گذشته آغاز شد.

مقام رقابتی ایتالیایی رقابت به ایرادات خود در مورد نحوه iCloud برای تغییر شرایط در هر زمان ، میزان تلاش شرکت ها برای جلوگیری از مسئولیت و عدم شفافیت در امنیت داده ها اشاره کرد.

گزارش AGCM همچنین یک واقعیت کمی شناخته شده در مورد iCloud را برجسته می کند. در ترجمه ، این گزارش بیان می کند که “اگر دستگاهی به مدت صد و هشتاد (180) روز در iCloud بایگانی نشده باشد ، اپل این حق را برای خود محفوظ می دارد که بایگانی های مربوط به آن دستگاه را حذف کند.” این بدان معناست که اگر شخصی به مدت شش ماه از حساب iCloud خود استفاده نکند ، اپل می تواند همه موارد ذخیره شده در ابر ، از جمله پرونده داده های برنامه سلامت و تنظیمات دستگاه را حذف کند. AGCM مدعی است که اکثر مصرف کنندگان از این بند بی اطلاع هستند.

تنظیم کننده اضافه کرد که شرایط قرارداد اپل ، گوگل و Dropbox به ناحق به نفع شرکت ها تحریف شده است. او همچنین ادعا می کند که کاربران اپل از نحوه پشتیبان گیری داده های کاربران در ابر توسط شرکت مطلع نیستند. در عوض ، کاربران iCloud تشویق می شوند که پشتیبان خود را تهیه کنند.

گزارش AGCM نتیجه می گیرد که اپل و دیگر شرکت های مورد بررسی شرایط استفاده ناعادلانه ای دارند که ممکن است غیرقانونی باشد. با این حال ، این گزارش هیچ گونه اقدام اصلاحی ارائه نمی دهد و حتی به آنچه رگولاتور ایتالیایی قصد دارد با یافته ها انجام دهد ، اشاره نمی کند.

گفته می شود اپل در این تحقیقات مشارکت داشته و در مورد هر یک از نکات فوق اظهار نظر کرده است. او استدلال می کند که شرایط وی نمی تواند قوانینی را که میزان کاربرد این شرایط را تعیین می کند نقض کند. وی افزود شرایط در پنج سال تنها دو بار تغییر کرده است ، یکبار فقط برای تغییر نام شرکت.

پیشتر ، AGCM تصمیم اپل مبنی بر کند کردن عمدی آیفون با باتری های فرسوده شیمیایی یا فرسوده را رد کرد.

[Via 9to5Mac]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
4 برنامه عالی مک برای افزایش بهره وری شما در سال جاری

با سال جدید فرصت‌های جدید و فرصتی برای دستیابی به مجموعه‌ای از اهداف جدید هیجان‌انگیز است. خواه مال شما شخصی باشد یا حرفه ای، همه ما می توانیم از راهی برای به حداکثر رساندن زمان خود استفاده کنیم – و برنامه های بهره وری بهترین راه برای انجام آن هستند. …

اپ استور
اخبار اپل
لایحه سنا Greenlights، که اجازه بارگذاری جانبی برنامه های iOS را می دهد

ارسال شده توسط Chandraveer Mathur در 20 ژانویه 2022 در فروشگاه App در یک پیروزی برای نهادهایی که امیدوارند شرکت‌های فناوری بزرگ را تحت نظارت خود قرار دهند، کمیسیون قضایی سنای ایالات متحده یک مقررات ضد انحصار را تصویب کرد که اپل را ملزم می‌کند اجازه بارگذاری جانبی برنامه‌ها را …

اخبار اپل
نامزد انتشار نشان می دهد که iOS 15.3 فقط رفع اشکال خواهد بود

حتی کامپیوترهای مک نیز ممکن است تحت تاثیر بدافزار قرار گیرند. مخصوصاً وقتی اپل آن را محضری می کند!گرافیک: Ed Hardy / Cult of Mac اپل نامزد انتشار iOS 15.3 و همچنین معادل iPadOS را برای توسعه دهندگان در روز پنجشنبه اعلام کرد. با کمال تعجب، اینها فقط رفع اشکال …