رگولاتور ضد انحصار ایتالیا می گوید شرایط iCloud ممکن است غیرقانونی باشد

اخبار اپل


مقامات ضدتراست ایتالیایی که در حال بررسی اپل ، گوگل و دیگران هستند در سه مورد کلیدی Apple iCloud خطایی پیدا کرده اند که کاربر باید قبل از استفاده از سرویس با آن موافقت کند.

Authorità Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCM) گزارشی را منتشر کرده است که تحقیقات خود را در مورد سرویس ابری اپل ، Google و Dropbox به پایان می رساند. تحقیقات از سال گذشته آغاز شد.

مقام رقابتی ایتالیایی رقابت به ایرادات خود در مورد نحوه iCloud برای تغییر شرایط در هر زمان ، میزان تلاش شرکت ها برای جلوگیری از مسئولیت و عدم شفافیت در امنیت داده ها اشاره کرد.

گزارش AGCM همچنین یک واقعیت کمی شناخته شده در مورد iCloud را برجسته می کند. در ترجمه ، این گزارش بیان می کند که “اگر دستگاهی به مدت صد و هشتاد (180) روز در iCloud بایگانی نشده باشد ، اپل این حق را برای خود محفوظ می دارد که بایگانی های مربوط به آن دستگاه را حذف کند.” این بدان معناست که اگر شخصی به مدت شش ماه از حساب iCloud خود استفاده نکند ، اپل می تواند همه موارد ذخیره شده در ابر ، از جمله پرونده داده های برنامه سلامت و تنظیمات دستگاه را حذف کند. AGCM مدعی است که اکثر مصرف کنندگان از این بند بی اطلاع هستند.

تنظیم کننده اضافه کرد که شرایط قرارداد اپل ، گوگل و Dropbox به ناحق به نفع شرکت ها تحریف شده است. او همچنین ادعا می کند که کاربران اپل از نحوه پشتیبان گیری داده های کاربران در ابر توسط شرکت مطلع نیستند. در عوض ، کاربران iCloud تشویق می شوند که پشتیبان خود را تهیه کنند.

گزارش AGCM نتیجه می گیرد که اپل و دیگر شرکت های مورد بررسی شرایط استفاده ناعادلانه ای دارند که ممکن است غیرقانونی باشد. با این حال ، این گزارش هیچ گونه اقدام اصلاحی ارائه نمی دهد و حتی به آنچه رگولاتور ایتالیایی قصد دارد با یافته ها انجام دهد ، اشاره نمی کند.

گفته می شود اپل در این تحقیقات مشارکت داشته و در مورد هر یک از نکات فوق اظهار نظر کرده است. او استدلال می کند که شرایط وی نمی تواند قوانینی را که میزان کاربرد این شرایط را تعیین می کند نقض کند. وی افزود شرایط در پنج سال تنها دو بار تغییر کرده است ، یکبار فقط برای تغییر نام شرکت.

پیشتر ، AGCM تصمیم اپل مبنی بر کند کردن عمدی آیفون با باتری های فرسوده شیمیایی یا فرسوده را رد کرد.

[Via 9to5Mac]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

AirPods خود را بدون اتصال به برق شارژ کنید
اخبار اپل
صفحه اشتراک آیفون اپل اکنون برای استفاده و خواندن بسیار ساده تر است

اپل صفحه اشتراک‌ها را در آیفون و آیپد به‌روزرسانی کرده است و استفاده و خواندن آن‌ها را آسان‌تر کرده است. این تغییر در iOS 15 و iPadOS 15 ایجاد شده است، بنابراین در همه بهترین آیفون ها و آیپدهای اپل در دسترس خواهد بود. همانطور که توسط MacRumors اشاره شده …

اخبار اپل
فیزیکال می خواهد تاب بخورد، اما همه احمق هستند [Apple TV+ recap] ★★ ☆☆☆

این هفته در Apple TV + اپرا ایروبیک فیزیکی، مرشد خودیاری ستاره‌اش یک تخته سفید می‌خرد و نمایش خود به عقب می‌افتد. پس از یک نمایش امیدوارکننده در هفته گذشته، فیزیکی به بدترین تمایلات خود باز می گردد. دنی هنوز به طرز غیر قابل تحملی مدعی و خودخواه است. شیلا …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …