عمر بسیاری از محصولات اپل بیشتر از زمان تحویل معمولی است

اخبار اپل


چندین محصول اپل ، از جمله محصولات اخیراً با چالش این است که به موقع به صاحبان خود برسند. این را می توان به عنوان نشانه ای از این موضوع که کمبود مداوم تراشه ها می تواند تأثیر قابل توجهی بر اپل و محصولات آن داشته باشد ، تفسیر کرد.

تیم کوک ، مدیرعامل اپل ، طی مکالمه ای در مورد درآمد سه ماهه سوم این شرکت هشدار داد که کمبود تراشه ، که از سال 2020 شروع شد و طی چند ماه گذشته صنعت را به شدت تحت تأثیر قرار داده است ، می تواند بر فروش آیفون امسال تأثیر بگذارد. در حالی که کوک احتمالاً آیفون 13 آینده را در نظر داشته است ، ممکن است تأثیر آن در محدوده محصولات موجود باشد.

همانطور که اپل جا برای مدل های جدیدتر در قفسه های فروشگاه می گذارد ، انتظار می رود موجودی دستگاه های فعلی یا آینده نیز به پایان برسد. این ممکن است به همین دلیل باشد که برای برخی از پیکربندی های iPhone 11 و iPhone 12 زمان تحویل در دو هفته بزرگ تخمین زده می شود.

در سراسر مجموعه اپل واچ ، برخی از مدلهای بدنه سری آلومینیومی سری 6 در سه یا چهار هفته افزایش می یابد ، در حالی که مدلهای فولاد ضد زنگ به طور کامل تخلیه شده و حداقل سه هفته تا استفاده مجدد فاصله دارند. انتظار می رود که اپل واچ سری 7 جدید خود را در 14 سپتامبر در رویداد California Streaming که اوایل این هفته اعلام شد ، عرضه کند.

تراشه M1

به نظر می رسد امید به شارژ احتمالی آیفون و اپل واچ وجود دارد. با این حال ، برای دستگاه هایی مانند iMac 24 اینچی با تراشه M1 ، حداقل سه تا چهار هفته انتظار وجود دارد. به نظر می رسد همه دستگاه های مجهز به تراشه M1 تاخیری را تجربه می کنند. به عنوان مثال ، مک بوک ایر 13 اینچی با M1 ، مک بوک پرو ، مک مینی و آیپد پرو 11 اینچی و 12.9 اینچی معمولاً در همان روز آماده تحویل هستند. انتظار می رود مشتریان بسته به محصول ، مشخصات آن و موقعیت مشتری ، تقریباً سه روز تا یک هفته منتظر بمانند.

زمان تحویل غیر معمول ممکن است نشان دهنده کمبود تراشه باشد که مستقیماً بر زنجیره تامین تراشه M1 اپل تأثیر می گذارد. گزارشات مربوط به چالش های منبع تراشه اپل برای همگام شدن با تقاضا در ماه های اخیر افزایش یافته است. جالب است بدانید که کمبود تراشه از سال 2020 حضور خود را در صنعت سخت افزار رایانه و صنعت خودرو ایجاد کرده است. به طور شگفت انگیز ، زنجیره تامین اپل تا همین اواخر به همین دلیل فروکش نکرده بود. با این حال ، گزارش ها نشان می دهد که قیمت محصولات جدید و موجود اپل ممکن است به زودی افزایش یابد.

[Via MacRumors]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Apple TV +
اخبار اپل
«اتاق شلوغ» با هنری ایکنبری و سایر بازیگران Apple TV + بازیگران خود را تکمیل می کند.

منبع: Bryan M. Wolfe / iMore Apple TV + همچنان به تکمیل بازیگران خود برای مجموعه گلچین آینده ادامه می دهد اتاق شلوغ با انبوهی از ستاره های جدید که روی پروژه امضا می کنند. همه آنها به تام هالند و بسیاری دیگر ملحق خواهند شد تا چیزی که می …

اخبار اپل
تقاضای زیاد باعث می‌شود آیفون از قفسه‌های فروشگاه‌ها خارج شود

مشکلات اقتصادی جهانی باعث کاهش تقاضای آیفون نمی شود. عکس: Leander Kahney / Cult of Mac به گفته یک تحلیلگر محترم، تقاضای آیفون همچنان قوی است. این با وجود مشکلات زنجیره تامین که تولید سایر محصولات اپل را کند می کند. این تحلیلگر نسبت به اپل خوش‌بینانه است و می‌گوید …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
انصراف لوپیتا نیونگو از اپل تی وی + نمایش “بانوی دریاچه”

Lupita Nyong’o اکنون از برنامه تلویزیونی + Apple TV انصراف داده است خانمی در دریاچه، اگرچه فصلی برای تغییر مشخص نشده است. با این حال، نیونگو فرمی برای ترک پروژه ها دارد، اما برنامه ریزی همه گیر دلیل خروج آنها از نمایش HBO Max بود. آمریکانا دو سال پیش. این …