قاضی دستور تغییر عظیمی در App Store در تصمیم Epic علیه اپل داد


یک قاضی فدرال به اپل دستور داده است که به توسعه دهندگان نرم افزار آیفون اجازه دهد مشتریان را برای خریدهای درون برنامه ای به وب سایت خود هدایت کنند. پیش از این ، اپل ملزم به انجام همه این تراکنش ها از طریق سیستم پرداخت خود بود. این تغییر باعث می شود سازنده آیفون 15 تا 30 درصد درآمد حاصل از تراکنش هایی را که از طریق سیستم های پرداخت مستقیم توسعه دهندگان جمع آوری می شود ، جمع آوری نکند.

این نتیجه اصلی است Epic Games در مقابل Apple محاکمه دادگاه و این دقیقاً همان چیزی است که Epic در ابتدا درخواست کرده است.

Epic Games در مقابل Apple ضرر بزرگی برای اپل محسوب می شود

قاضی ایوون گونزالس راجرز روز جمعه در مورد این پرونده حکم داد. این یک ضرر کامل برای اپل نبود – حکم داد که اپل قوانین ضد تراست را نقض نکرده است ، و به طور خاص گفت که “موفقیت غیرقانونی نیست.”

اما همچنین تغییر بزرگی در نحوه مدیریت برنامه های iPhone در خریدهای درون برنامه ای ایجاد کرد. قاضی (به زبان تند تصمیمات دادگاه) نوشت:

“شرکت اپل. و کارکنان ، نمایندگان ، کارمندان ، کارکنان و هر شخصی که کنسرت یا مشارکت فعال با آنها داشته باشد (“اپل”) بدین وسیله محدود می شود و از توسعه دهندگان (i) شامل برنامه های کاربردی و دکمه های فراداده آنها ، پیوندهای خارجی یا سایر تماس ها منع می کند. برای اقدامی که مشتریان را به خرید مکانیزم ها هدایت می کند ، علاوه بر خریدهای درون برنامه ای و (ارتباط) با مشتریان از طریق نقاط تماس که داوطلبانه با ثبت نام در یک حساب درون برنامه ای توسط مشتریان دریافت می شود. “

راجرز اعلام کرده است که ممکن است این تصمیم دقیق را در ماه مه لغو کند.

دقیقاً همان چیزی که Epic Games در ابتدا درخواست کرده بود

این Epic Games در مقابل Apple این شکایت در نتیجه اخراج برنامه نویس از App Store در سال 2020 بود. Epic سیستم پرداخت مستقیم برای خریدهای درون برنامه ای را اضافه کرده بود. Fortnite، که مغایر با قوانین فروشگاه App بود. این محدودیت راهی بود که اپل از همه برنامه ها برای استفاده از سیستم های پرداخت درون برنامه ای خود ، و نه فقط بازی ها ، جلوگیری کرد.

اکنون که قاضی راجرز به اپل دستور داده است سیستم های پرداخت مستقیم را مجاز کند ، به نظر می رسد Epic Games و Fortnite به فروشگاه App باز می گردد. توسعه دهنده بازی می خواهد دوباره وارد شود – این هفته او پس از تصمیم مشابه دادگاه کره ای در مورد خریدهای برنامه ، درخواست پذیرش کرد. حکم دادگاه تا دسامبر 2021 اجرایی نشد.

اپل پاسخ می دهد

سخنگوی اپل گفت فرقه مک پاسخ رسمی شرکت به این تصمیم:

“امروز ، دادگاه آنچه را که ما از قبل می دانستیم تأیید کرد: App Store قوانین ضد تراست را نقض نمی کند. همانطور که دادگاه اذعان کرد ، “موفقیت غیرقانونی نیست!” اپل در هر بخش از تجارت ما با رقابت سختی روبرو است و ما معتقدیم که مشتریان و توسعه دهندگان ما را انتخاب می کنند زیرا محصولات و خدمات ما بهترین در جهان هستند. ما همچنان متعهد هستیم که اطمینان حاصل کنیم که App Store یک بازار امن و مطمئن است که از جامعه توسعه دهندگان پررونق و بیش از 2.1 میلیون شغل در ایالات متحده پشتیبانی می کند و در آنجا قوانین برای همه یکسان اعمال می شود. “

با وجود واکنش های خوش بینانه اپل ، این تغییر احتمالاً بر نتیجه نهایی اپل تأثیر می گذارد. به همین دلیل ارزش سهام اپل از زمان اعلام این تصمیم بیش از 2 درصد کاهش یافته است. پیش از این ، سازنده آیفون بین 15 تا 30 درصد درآمد حاصل از تمام خریدهای برنامه را جمع آوری می کرد. توسعه دهندگان می توانند این تراکنش ها را مستقیماً انجام دهند و هیچ هزینه ای به اپل نپردازند.

مشخص نیست چند شرکت که نرم افزار آیفون را ایجاد می کنند ، سیستم های پرداخت خود را ایجاد خواهند کرد. آنها مطمئناً بسیار بزرگ خواهند بود – بسیاری از آنها قبلاً آنها را برای فروش وب در اختیار دارند. اما توسعه دهندگان کوچکتر می توانند به سیستم خرید درون برنامه ای اپل پایبند باشند زیرا برای آنها راحت تر است.

اگرچه اپل در پاسخ رسمی خود چنین چیزی نگفته است ، اما تقریباً قطعی است که از این تصمیم تجدید نظر کند.

برخی از توسعه دهندگان چیزهای بیشتری می خواهند

همه با حکم قاضی راجرز مبنی بر نقض قوانین ضد انحصار موافق نیستند. هنوز اتهاماتی وجود دارد که حکم اپل مبنی بر فروش همه نرم افزارهای آیفون از طریق App Store آن را در انحصار خود قرار می دهد.

Fighting for the Future در بیانیه ای گفت: “متأسفانه ، این حکم دادگاه هیچ کمکی به آسیب واقعی سیاست های محدود کننده و انحصاری فروشگاه های برنامه اپل نمی کند.” تا زمانی که اپل یک بن بست اقتدارگرا در مورد نرم افزاری دارد که میلیون ها نفر می توانند و نمی توانند روی تلفن های خود اجرا کنند ، این شرکت به طور فعال به دولت های سرکوب گر کمک خواهد کرد که حقوق بشر را تضعیف کرده و برنامه های سانسور شده توسط روزنامه نگاران ، مخالفان و جوامع آسیب پذیر را سانسور کنند. “

این گروه امیدوار بود که حکم دادگاه اپل را مجبور به نصب برنامه های iPhone از هر منبع و برنامه های Mac کند. این اتفاق نیفتاد و اپل معتقد است که “بارگذاری جانبی” نرم افزار iOS منجر به سطوح غیرقابل قبول بدافزار iPhone می شود.

از طریق: مارک گورمتمانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی مبتنی بر یادگیری ماشینی را به نمایش می‌گذارد

برای بزرگداشت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل برخی از ویژگی‌های دسترسی جدید را نشان داده است که در اواخر امسال در iPhone، iPad، Apple Watch و Mac در دسترس خواهند بود. این شرکت می‌گوید که این ویژگی‌ها، «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را برای افراد دارای …

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …