قوانین داوری اپل باید به توسعه دهندگان اجازه دهد از سایر گزینه های پرداخت برای IAP استفاده کنند

اخبار اپل


قاضی ایوون گونزالز-راجرز در جریان پرونده Epic علیه اپل ، حکمی علیه اپل صادر کرد. نتیجه گیری این دعوی طولانی ضربه بزرگی به مدل App Store اپل وارد کرد.

بر اساس این دستور ، اپل “به طور دائم ممنوع و ممنوع است که توسعه دهندگان را از وارد کردن دکمه های فراداده ، پیوندهای خارجی یا سایر فراخوان های اقداماتی که مشتریان را به خرید مکانیسم ها سوق می دهد ، منع کند ، علاوه بر خریدهای درون برنامه ای (IAP).” )) و ارتباط با مشتریان از طریق نقاط تماس که به طور داوطلبانه توسط مشتریان با ثبت حساب در برنامه دریافت می شود. “

برای ساده سازی نسخه قانونی ، اپل دیگر نباید توسعه دهندگان iOS را مجبور به استفاده از سیستم پرداخت IAP خود کند. در عوض ، توسعه دهندگان آزاد هستند که کاربران را به هر سیستم پرداختی که انتخاب می کنند هدایت کنند. این دستور 90 روز بعد ، در 9 دسامبر اعمال می شود ، مگر اینکه دادگاه عالی چیز دیگری را نشان دهد.

در همان زمان ، دادگاه موافقت کرد که Epic Games با پیاده سازی سیستم پرداخت جایگزین در برنامه Fortnite ، شرایط قرارداد خود با اپل را نقض کرده است. برای جبران خسارت ، دادگاه به Epic دستور داد تا 30 درصد از کل درآمد حاصل از اجرای سیستم پرداخت جایگزین را به اپل پرداخت کند. این مبلغ کمی بیش از 3.5 میلیون دلار است.

قاضی گونزالس راجرز در حکم خود تعریف دو طرف از بازار (App Store یا بازی های مشترک) مورد بحث را رد کرد. قاضی گفت: “بازار مربوطه در اینجا معاملات بازی های دیجیتالی تلفن همراه است ، نه بازی به طور کلی ، و نه سیستم عامل های داخلی مربوط به App Store مربوط به خود اپل.”

قاضی در پیروزی اپل تصمیم گرفت که “دادگاه نمی تواند نتیجه بگیرد که اپل تحت قوانین انحصاری فدرال یا ایالتی انحصارطلب است.” با این حال ، محاکمه نشان داد که اپل “تحت قوانین رقابت کالیفرنیا متعهد به رفتارهای ضد رقابتی است”. وقتی از اپل خواسته شد نظر بدهد ، این تصمیم یک پیروزی برای مدل App Store بود. سخنگوی شرکت گفت که دادگاه امروز آنچه اپل می دانسته را تأیید کرد: App Store قوانین ضد تراست را نقض نمی کند. سخنگو تأکید کرد که اپل معتقد است که مشتریان و توسعه دهندگان آن را انتخاب می کنند زیرا “محصولات و خدمات آن بهترین در جهان است.” سخنگو تأکید کرد که اپل همچنان متعهد است “اطمینان حاصل کند که فروشگاه App یک بازار امن و قابل اعتماد است.”

حماسه بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. با این حال ، توییت مدیرعامل و بنیانگذار Epic Games تیم سوینی همه چیز را می گوید:

[Via The Verge]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
تقاضای زیاد باعث می‌شود آیفون از قفسه‌های فروشگاه‌ها خارج شود

مشکلات اقتصادی جهانی باعث کاهش تقاضای آیفون نمی شود. عکس: Leander Kahney / Cult of Mac به گفته یک تحلیلگر محترم، تقاضای آیفون همچنان قوی است. این با وجود مشکلات زنجیره تامین که تولید سایر محصولات اپل را کند می کند. این تحلیلگر نسبت به اپل خوش‌بینانه است و می‌گوید …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
انصراف لوپیتا نیونگو از اپل تی وی + نمایش “بانوی دریاچه”

Lupita Nyong’o اکنون از برنامه تلویزیونی + Apple TV انصراف داده است خانمی در دریاچه، اگرچه فصلی برای تغییر مشخص نشده است. با این حال، نیونگو فرمی برای ترک پروژه ها دارد، اما برنامه ریزی همه گیر دلیل خروج آنها از نمایش HBO Max بود. آمریکانا دو سال پیش. این …

اخبار اپل
اپل می خواهد آیفون ها و مک بوک های بیشتری را در خارج از چین تولید کند

طبق گزارش ها، اپل به دلیل سیاست های سختگیرانه ضد کووید، به دنبال گسترش تولید دستگاه های خود در خارج از چین است. سیاست سازش ناپذیر دولت چین برای مقابله با کووید صفر بر تولید دستگاه های اپل تأثیر گذاشته است و زمان ارسال برخی از محصولات تا ماه جولای …