مکینتاش 512K که با نام “Mac Mac چاق” نیز شناخته می شود ، دارای حافظه 4 برابر است

اخبار اپل


10 سپتامبر 1984: اپل مکینتاش 512K را عرضه می کند که اولین ارتقاء به نسل اول مکینتاش 128K است.

کمتر از هشت ماه پس از مکینتاش اصلی ، Mac 512K هیچ تغییر اساسی در شکل رایانه ایجاد نکرد. در عوض ، ارتقاء بزرگ چهار برابر افزایش RAM است. این باعث می شود طرفداران اپل رایانه را “Fat Mac” صدا کنند.

مکینتاش 512K توسط اولین پذیرندگان بیشتر مورد پسند است

اپل دلیل خوبی برای راه اندازی مک 512K داشت ، اگرچه اولین مک در واقع از پیش بینی های اولیه فروش استیو جابز فراتر رفت. اپل در 100 روز اول 72000 مدل مکینتاش 128K را به فروش رساند ، به جای 50،000 مورد انتظار. با این حال ، معلوم شد که این خریداران با مشتریان طولانی مدت متفاوت هستند.

موج اول خریداران مک – مشتریان وفادار اپل که زود قبول می کنند – خوشبختانه به دلیل هیجان داشتن محصول جدید ، خرابی کامپیوتر را تحمل کردند. با این حال ، پس از خرید این مکینتاش توسط این مشتریان ، فروش متوقف شد. اپل برای مقابله با ادعای خرابی نسل اول مک از نظر کمبود حافظه داخلی نیاز به ارتقا داشت.

این تصور به اپل صدمه زد ، به ویژه در مورد شکستن بازار کسب و کار ، بخشی که کامپیوترهای IBM تحت سلطه آن بودند. ابزارهایی مانند Microsoft Excel ، که در ابتدا فقط برای مکینتاش در دسترس بود ، به مشاغل هدف کمک کرد. با این حال ، Excel واقعاً به یک کامپیوتر مکینتاش نسل اول قوی تر نیاز داشت تا بتواند بهینه کار کند. کمبود رم مک نیز بسیاری از توسعه دهندگان شخص ثالث را آزار می دهد.

Fat Mac به دنبال یک بازار تجاری است

به لطف برنامه Switcher مهندس Mac اندی هرتزفلد ، Fat Mac می تواند همزمان چهار برنامه را بارگیری کند. همچنین می تواند بین آنها جابجا شود (آنچه ما می دانیم “چند وظیفه ای” نامیده می شود). کامپیوتر با تقسیم حافظه 512K به چهار ماژول مجزا 128K به این مهم دست یافت. مالک Fat Mac اساساً دارای چهار رایانه در یک دستگاه است که هر کدام یک برنامه را اجرا می کنند. پیش از این ، تنها رایانه اپل که می توانست چند وظیفه را انجام دهد ، لیزا تجاری بود.

سرانجام ، Mac 512K تقریباً همزمان با چاپگر Apple LaserWriter وارد بازار شد. چاپگر لیزری نوآورانه به مکینتاش کمک کرد تا به یک کامپیوتر تجاری جدی تبدیل شود.

رویکرد تجاری اپل به طور کامل به عنوان یک استراتژی عمل نمی کند. با این حال ، برای کسانی که از آن استفاده می کردند ، Fat Mac یک مکینتاش عالی بود-هرچند که نمی توان آن را بیش از مدل نسل اول ارتقا داد.

Mac Mac فروخته می شود 3،195 دلار ، که باعث می شود حدود 700 دلار گرانتر از مکینتاش 128K باشد. چند سال بعد اپل آن را با Macintosh 512Ke جایگزین کرد ، که درایو دیسک 400K دو رایانه اولیه Macintosh را به یکی از فلاپی دیسک های 800K پشتیبانی می کرد.

آیا صاحب مکینتاش 512K بودید؟ اولین مکینتاش که داشتید چه بود؟ نظرات خود را در زیر بنویسید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
توییتر Spaces انحصاری را برای Super Followers راه اندازی کرد

اگر سعی کرده‌اید راه دیگری برای کسب درآمد از توییت‌های خود بیابید، توییتر چیز جدیدی برای شما دارد. در پستی از حساب Super Follows، این شرکت فضاهای Super Follows را اعلام کرده است. اکنون، سازندگان می‌توانند یک فضای توییتر را منحصراً برای افرادی میزبانی کنند که حسابشان را فوق‌العاده دنبال …

اخبار اپل
اپل واچ سری 8 می تواند دارای طراحی جدیدی باشد که سال گذشته فاش شد

در روزهای منتهی به معرفی اپل واچ سری 7، رندرهایی از اپل واچ آینده با لبه های تیز به بیرون درز کرد. پس از انتشار این پوشیدنی، شایعات حاکی از آن بود که رندرها مربوط به اپل واچ سری 8 است. اکنون افشاگری به نام ShrimpApplePro در توییتر، این گمانه …

اخبار اپل
دوربین جدید چراغ عقب با رادار هنگام دوچرخه سواری پشت شما را تماشا می کند

جاده می تواند مکان خطرناکی برای دوچرخه سواران باشد، بنابراین خوب است که گارمین چراغ عقب جدیدی را در چهارشنبه راه اندازی کرد که دارای دوربین و رادار با وضوح بالا است. در حالی که روی دوچرخه خود هستید، همه چیزهایی که پشت سر شما می گذرد را ضبط می …