نحوه رفع مشکلات Wi-Fi در iPhone 13 و iPhone 13 Pro Max

اخبار اپل


سری iPhone 13 و iPhone 13 Pro از WiFi 6 پشتیبانی می کنند ، به این معنی که می توانند سرعت بارگیری فوق العاده بالایی را ارائه دهند. با این حال ، این بدان معنا نیست که با مشکل اتصال WiFi در iPhone جدید خود مواجه نخواهید شد. اگر در iPhone 13 یا iPhone 13 Pro با پوشش WiFi آهسته یا نرم مواجه هستید ، راهنمای زیر را بررسی کنید.

برخی از رایج ترین مشکلات WiFi که دارندگان آیفون 13 یا آیفون 13 پرو ممکن است با آن روبرو شوند شامل سرعت پایین WiFi ، پایبندی مداوم به 2.4 گیگاهرتز به جای 5 گیگاهرتز و درخواست رمز عبور اشتباه است. آهسته. تدریجی. اگر در iPhone 13 یا iPhone 13 Pro خود با چنین مشکلاتی روبرو شدید ، مراحل عیب یابی زیر را دنبال کنید.

1. روتر WiFi خود را راه اندازی مجدد کنید

قبل از سرزنش iPhone 13 یا iOS 15 به دلیل مشکلات WiFi ، باید روتر WiFi خود را بررسی کنید. ابتدا روتر WiFi خود را راه اندازی مجدد کرده و iPhone خود را مجدداً به شبکه وصل کنید تا ببینید آیا این مشکل را برطرف می کند یا خیر. روتر مانند یک کامپیوتر کوچک با پردازنده ، حافظه و حافظه محلی در یک جعبه پلاستیکی است که در سیستم عامل اجرا می شود. بنابراین به عنوان رایانه ، راه اندازی مجدد روتر می تواند مشکل را حل کند.

همچنین توصیه می شود قبل از راه اندازی مجدد روتر 10 ثانیه منتظر بمانید تا مطمئن شوید که هر خازن به طور کامل تخلیه شده است و بنابراین مقدار کمی از حافظه پاک می شود. این اطمینان می دهد که هرگونه تنظیمات روتر که ممکن است باعث ایجاد مشکل شود بازنشانی می شود.

اگر ISP شما مودم را با روتر WiFi ارائه کرده است ، حتماً آن را راه اندازی مجدد کنید.

روتر Wifi

2. سیستم عامل روتر خود را به روز کنید

برای اطمینان از رفع خطاهای شناخته شده ، سیستم عامل روتر خود را به روز کنید. در برخی موارد ، این ممکن است به این دلیل باشد که آی فون iOS 15 شما نمی تواند به شبکه WiFi متصل شود.

در حالت ایده آل ، شما باید سیستم عامل روتر WiFi خود را به طور مرتب به روز کنید ، زیرا می تواند عملکرد آن را بهبود بخشد یا خطاها و مشکلات امنیتی را برطرف کند.

3. راه اندازی مجدد اجباری

مانند همه مسائل فنی ، راه اندازی مجدد سخت راه اندازی مجدد یا راه اندازی مجدد اجباری iPhone 13 یا iPhone 13 Pro برای شما م thatثر نیست.

در iPhone 13 و iPhone 13 Pro ، دکمه افزایش صدا ، سپس دکمه کاهش صدا را فشار دهید ، سپس دکمه کناری را سریع فشار داده و نگه دارید تا لوگوی Apple را ببینید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر ، می توانید راهنمای ما را برای راه اندازی مجدد دشوار iPhone 13 و iPhone 13 Pro بررسی کنید.

4. شبکه وای فای را فراموش کرده و دوباره به آن بپیوندید

اگر نمی توانید به یک شبکه WiFi متصل شوید و از شما خواسته می شود که رمز عبوری که وارد کرده اید نادرست است ، حتی اگر رمز عبور صحیح را وارد کرده اید ، سعی کنید شبکه WiFi را فراموش کرده و دوباره به آن بپیوندید.

برای فراموش کردن شبکه WiFi ، روی شبکه WiFi در iPhone 13 mini ، iPhone 13 ، iPhone 13 Pro یا iPhone 13 Pro Max خود از لیست زیر ضربه بزنید. تنظیمات> WiFiبه سپس ضربه بزنید این شبکه را فراموش کنبه با یک پیغام بازشو از شما خواسته می شود که آیا می خواهید شبکه WiFi خود را فراموش کنید یا خیر. ضربه زدن فراموشش کن فراموش کردن شبکه

حالا برگردید به تنظیمات> WiFi، دوباره شبکه را انتخاب کنید ، رمز عبور را وارد کرده و مجدداً به شبکه بپیوندید تا ببینید آیا کمک می کند.

5. تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید

اکثر مشکلات شبکه ای که تجربه کرده ام پس از بازنشانی تنظیمات شبکه برطرف شده است. بازنشانی این تنظیمات حافظه پنهان را پاک می کند و تنظیمات DHCP و سایر اطلاعات مربوط به شبکه را پاک می کند. برای بازنشانی تنظیمات شبکه ، برنامه تنظیمات را باز کرده و به آن بروید تنظیمات> عمومی> بازنشانی و ضربه بزنید تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانیدبه

منوی ریست در ios 15

6. VPN را غیرفعال کنید

اگر از VPN در iPhone خود استفاده می کنید ، آن را غیرفعال کنید تا ببینید آیا به حل مشکلات WiFi در iPhone شما کمک می کند یا خیر.

می توانید VPN را از طریق برنامه تنظیمات غیرفعال کنید. متناوبا ، می توانید از برنامه VPN iPhone خود برای غیرفعال کردن آن استفاده کنید تا ببینید مشکل WiFi را در iPhone 13 شما حل می کند یا خیر.

7. خدمات شبکه WiFi را غیرفعال کنید

بسیاری از کاربران گزارش می دهند که مشکلات خود را با غیرفعال کردن شبکه های WiFi روشن کرده اند تنظیمات> حریم خصوصی> خدمات موقعیت مکانی> خدمات سیستمبه این فقط در مورد مکان شما برای شبکه های WiFi استفاده می شود ، بنابراین WiFi را به طور کامل غیرفعال نمی کند.

iPHone Wifi

8. سرور DNS را تغییر دهید

اگر سرعت آهسته WiFi را در iPhone 13 یا iPhone 13 Pro خود دریافت می کنید ، این ممکن است به دلیل سرورهای DNS ISP های شما باشد. می توانید به Google DNS ، CloudFlare یا OpenDNS بروید تا ببینید آیا سرعت WiFi را بهبود می بخشد یا خیر. برای تغییر سرور DNS iPhone خود می توانید دستورالعمل های پست ما را دنبال کنید.

9. درخواست پیوستن به شبکه را داشته باشید

این یک راه حل ایده آل نیست ، اما اگر هیچ یک از راه حل های ذکر شده در بالا جواب نداد ، می توانید آن را فعال کنید. درخواست پیوستن به شبکه ها با رفتن به تنظیمات> WiFiبه

10. کمک WiFi

iOS شامل یک ویژگی WiFi Assist است که هنگامی که شبکه WiFi شما وصله می شود ، اتصالات اینترنتی قابل اطمینان تری را ارائه می دهد. این ویژگی در بسیاری از موارد می تواند بیشتر از فایده آسیب برساند و باعث ایجاد مشکلات WiFi در iPhone شما شود.

برای خاموش کردن کمک WiFi ، برنامه تنظیمات را راه اندازی کرده و به آن بروید تنظیمات -> تلفن همراه (در برخی مناطق تلفن همراه) و به پایین بروید و در آنجا Wifi Assist را مشاهده خواهید کرد. کلید را لمس کنید تا خاموش شود.

wifi asssit گنجانده شده است

11. رله خصوصی iCloud را غیرفعال کنید

آدرس خصوصی یک ویژگی خصوصی iOS است که مانع از ردیابی iPhone شما در شبکه های مختلف WiFi می شود و هر بار از هر آدرس MAC استفاده می کند. با این حال ، این می تواند به طور بالقوه مشکلات اتصال با برخی از شبکه های WiFi عمومی را ایجاد کند. اگرچه توصیه نمی شود ، اما می توانید آدرس خصوصی را از تنظیمات> Wi-Fi> [Wi-Fi name]به

به طور مشابه ، اگر iPhone 13 شما به یک شبکه WiFi متصل می شود ، اما اینترنت بسیار کند است ، ویژگی جدید iCloud Relay را در iOS 15 غیرفعال کنید تا ببینید مشکلات اتصال حل می شود یا خیر.

12. منتظر بروزرسانی iOS 15 باشید

اگر آی فون شما پس از بروزرسانی iOS 15 مشکلات WiFi را نشان داد ، این می تواند نشانه خطای بزرگ iOS باشد. در چنین مواردی ، می توانید چند روز یا چند هفته منتظر بمانید تا اپل بروزرسانی جدیدی را برای iOS 15 منتشر کند که امیدواریم این مشکل برای همیشه حل شود.

13. بازیابی و راه اندازی به عنوان یک iPhone جدید

اگر هیچ یک از این نکات مشکلات شما را حل نکرد ، آخرین مرحله این است که iPhone یا iPad خود را از طریق iTunes بازیابی کرده و آن را به عنوان یک دستگاه جدید تنظیم کنید. به این ترتیب شما از نو شروع می کنید و از هرگونه سفارشی سازی و تنظیمات مشکل ساز دستگاه خود خلاص می شوید.

دستورالعمل های پست زیر را دنبال کنید تا بتوانید آخرین نسخه iOS را با استفاده از iTunes بازیابی کنید.

➤ نحوه بازیابی iPhone یا iPad خود با iTunes

14. از فروشگاه Apple دیدن کنید

حتی پس از انجام همه این مراحل ، هنوز مشکل دارید ، سپس ممکن است بخواهید از نزدیکترین فروشگاه اپل خود دیدن کنید تا از مشکلات سخت افزاری احتمالی مطلع شوید.


آیا در iPhone 13 یا iPhone 13 Pro خود با مشکلات WiFi مواجه شده اید؟ اگر چنین است ، آیا نکات بالا به حل مشکل برای شما کمک کرد؟ دیدگاهتان را بنویسید و به ما اطلاع دهید!مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مک بوک ایر 13 اینچی با M2
اخبار اپل
M2 MacBook Air در 15 جولای عرضه خواهد شد

مک بوک ایر 13 اینچی با M2 عکس: اپل طبق گزارش ها، مک بوک ایر جدید و شیک اپل M2 از 15 جولای به فروش می رسد. در WWDC22 اعلام شد، پیش‌سفارش‌های ایر بازطراحی‌شده باید در ۸ جولای، یک هفته قبل از عرضه خرده‌فروشی آغاز شود. پیش‌سفارش‌های مک بوک ایر …

Apple Arcade
اخبار اپل
سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای به Apple Arcade می آیند

مشترکین اپل آرکید دارای سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای هستند که مجموعه ای از عناوین خود را برای اولین بار در اپل آرکید خواهند داشت. با انتشار نسخه‌های Apple Arcade بازی‌های محبوب اپ استور، اپل به گیمرها این فرصت را می‌دهد تا از عناوین موجود با حذف …

اخبار اپل
اکنون می توانید این شارژرهای Belkin و Otterbox MagSafe را مستقیماً از اپل خریداری کنید

شارژر GaN 70 واتی بلکین یک مورد جدید در فروشگاه اپل است. عکس: بلکین اپل از چهارشنبه شروع به فروش چندین لوازم جانبی دیگر از جمله شارژرهای قدرتمند و نسبتا مقرون به صرفه MagSafe از Belkin و OtterBox کرد. دیگر لوازم جانبی جدید در فروشگاه اپل شامل دوربین Eve Outdoor …