همه تنظیمات جدیدی که باید بدانید

اخبار اپل


در حالی که iOS 14 همه ویدجت ها و یک کتابخانه برنامه بود ، iOS 15 بر برنامه های اساسی و سایر پیشرفت هایی که احساس خوبی دارند تمرکز می کند. برخلاف اندروید ، اپل تمام تنظیمات برنامه را از برنامه تنظیمات ویژه انجام می دهد. در اینجا 20 تنظیم جدید iOS 15 است که باید برای تجربه بهتر سیستم عامل بدانید.

گذشته از حالت فوکوس ، iOS 15 تغییرات قابل توجهی در سیستم عامل ایجاد نمی کند ، اما عمیق تر می شود و شما چند تغییر و گزینه در برنامه تنظیمات خواهید دید تا تجربه iOS 15 خود را به سطح بعدی برسانید.

1. رله خصوصی iCloud

این بخشی از پیشرفتهای iCloud + است که با iOS 15 همراه است. اپل برای محافظت از مرور Safari شما ، رله خصوصی iCloud را اضافه کرده است.

هنگام مرور Safari ، iCloud Private Relay ترافیک مرور را از طریق سروری با نام تجاری Apple هدایت می کند و مکان تقریبی شما را در اختیار دستگاه های ردیاب شخص ثالث قرار می دهد.

مشترکین iCloud می توانند آن را از طریق فعال کنند تنظیمات> نمایه> iCloud> رله خصوصی منو.

رله خصوصی icloud را فعال کنید

2. محل آدرس IP را تغییر دهید

وقتی صحبت از به اشتراک گذاری آدرس IP شما از طریق iCloud Private Relay به میان می آید ، اپل دو انتخاب ارائه می دهد – مکان مشترک را حفظ کنید و از کشور و منطقه زمانی استفاده کنیدبه اولین مورد به طور پیش فرض تنظیم شده است.

می توانید از آدرس IP مشترک خود استفاده کنید تا وب سایت ها بتوانند محتوای محلی را در Safari ارائه دهند ، یا می توانید از آدرس آدرس IP گسترده تری در کشور و منطقه زمانی خود استفاده کنید. می توانید این را از تنظیمات> نمایه> iCloud> رله خصوصی iCloud> تنظیمات موقعیت مکانی آدرس IP منو.

رله خصوصی icloud را فعال کنید

3. منوی “Hide my email” را بررسی کنید

با iOS 13 ، اپل “ورود به سیستم با اپل” را معرفی کرد تا به کاربران اجازه دهد بدون به اشتراک گذاشتن شناسه ایمیل اصلی خود از یک شناسه ایمیل شخصی برای ورود به سیستم برنامه ها استفاده کنند.

این بار ، این شرکت منوی ویژه Hide My Email را اضافه کرده است که به شما امکان می دهد همه نامهای ایمیل ایجاد شده با ویژگی ورود به سیستم Apple را در دو سال گذشته سفارشی کرده و مشاهده کنید.

قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> حساب> iCloud> پنهان کردن ایمیل من ، و همه شناسه های ایمیل سفارشی را که با سرویس های مختلف ثبت نام iPhone استفاده کرده اید مشاهده خواهید کرد.

مخفی کردن منوی ایمیل من

4. Forwarding را به صندوق پستی اصلی غیرفعال کنید

همه این ایمیل های سفارشی که با Apple Login ایجاد می کنید به گونه ای تنظیم شده اند که ایمیل ها را به آدرس ایمیل اصلی شما ارسال کنند. با این حال ، می توانید این رفتار را در iOS 15 تغییر دهید.

هدایت به تنظیمات> حساب> iCloud> پنهان کردن ایمیل منو سرویسی را باز کنید که دیگر نمی خواهید ایمیل دریافت کنید. از کار انداختن مهاجمان از منوی زیر بروید و ایمیل هایی از شرکت دریافت نخواهید کرد.

ارسال ایمیل را غیرفعال کنید

5. ایجاد آدرس ایمیل شخصی شده

پنهان کردن ایمیل من همچنین به مشترکان iCloud + اجازه می دهد تا آدرس های ایمیل سفارشی برای استفاده در وب ایجاد کنند. به این ترتیب ، لازم نیست شناسه ایمیل اصلی خود را با هیچ وب سایتی به اشتراک بگذارید.

باز کن تنظیمات> حساب> iCloud> پنهان کردن ایمیل منو ضربه بزنید ایجاد آدرس جدیدبه یک دقیقه وقت بگذارید و اپل آدرس ایمیل شخصی سازی شده ای ایجاد کند که می توانید از آن استفاده کنید. برچسب و یادداشت مناسب را به آن اضافه کنید و انجام شد را فشار دهید.

آدرس ایمیل خود را کپی کرده و بدون به اشتراک گذاشتن شناسه ایمیل اصلی خود ، برای خدمات ثبت نام کنید.

ایجاد یک ایمیل جدید

6. ایمیل های موقت را حذف کنید

ایمیل را حذف کنید

با کمال تعجب ، اپل توانایی حذف شناسه های ایمیل موقت را در منوی تنظیمات ذخیره کرده است. در اینجا نحوه دسترسی به آن آمده است.

برنامه تنظیمات iPhone را باز کنید ، به حساب> iCloud> پنهان کردن ایمیل من ، و روی آدرس رایانامه ای که می خواهید حذف کنید ضربه بزنید. انتخاب کنید مدیریت تنظیمات از منوی زیر و روی ویرایش در بالا ضربه بزنید.

ایمیل ها را از لیست حرکت کشیدن حذف کنید و کار شما تمام شد.

7. رله خصوصی iCloud را برای Wi-Fi غیرفعال کنید

رله خصوصی icloud را غیرفعال کنید

در حالی که iCloud Private Relay یک افزونه عالی برای حفظ حریم خصوصی است ، این سرویس هنوز در مرحله بتا است و ممکن است در دسترسی به وب سایت های خاص با مشکل مواجه شوید.

اپل گزینه خاموش کردن iCloud Private Relay را برای یک شبکه Wi-Fi خاص اضافه کرده است. برای شبکه های خانگی ، می توانید رله خصوصی iCloud را غیرفعال کنید. با این حال ، ما به شما توصیه نمی کنیم که آن را برای شبکه های Wi-Fi عمومی یا کافه ای غیرفعال کنید.

قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> Wi-Fi و اتصال Wi-Fi را انتخاب کنید. به منوی اطلاعات بکشید و غیرفعال کنید رله خصوصی iCloud از منو

8. خلاصه اطلاعیه ها

خلاصه اعلان ها در iOS 15

این یک افزودنی جدید جالب از اپل در iOS 15 است. این سیستم عامل دارای چیزی به نام خلاصه برنامه که می توانید اجازه دهید در زمان آزاد خود اعلان دریافت کنید.

قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> اعلان ها> برنامه خلاصه و کلید را فعال کنید اکنون می توانید تعیین کنید که چه زمانی می خواهید خلاصه ای از اعلان ها را دریافت کنید و کدام برنامه ها باید فهرست شوند.

برای دریافت خلاصه اعلان ها ، می توانید یک ساعت مشخص صبح و عصر انتخاب کنید. برای تصمیم گیری بهتر ، iOS همچنین تعداد اعلان هایی را که از برنامه های نصب شده دریافت می کنید نشان می دهد.

این بسیار بهتر از حالت فوکوس است ، زیرا هیچ تماس یا اعلانی را از دست نمی دهید و آنها را فقط در زمان مناسب برای خود دریافت می کنید.

9. حالت تمرکز دستگاه را به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بین دستگاه ها

تا به حال باید در مورد حالت فوکوس جدید در iOS 15 شنیده و آموخته باشید.

در یک حرکت کلاسیک اپل ، می توانید حالت فوکوس ایجاد شده را به راحتی بین تمام سخت افزارهای اپل که از یک حساب Apple مشابه استفاده می کنند ، به اشتراک بگذارید. این بدان معناست که می توانید حالت Work Focus را در iPhone فعال کنید و در iPad و Mac شما نیز فعال می شود.

قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> تمرکز و فعال کنید در دستگاه های مختلف به اشتراک بگذارید تعویض

10. اتوماسیون را در حالت فوکوس اضافه کنید

اتوماسیون تمرکز

در iOS 15 ، نیازی به فعال کردن حالت فوکوس به صورت دستی ندارید. می توانید یک پروفایل فوکوس را بر اساس اتوماسیون فعال و استفاده کنید.

می توان از یک مکان ، زمان و اتوماسیون مبتنی بر برنامه برای یک پروفایل تمرکز خاص را انتخاب کرد. به عنوان مثال ، می توانید حالت فوکوس را به طور خودکار در زمان خاصی از صبح فعال کرده و آن را در شب غیرفعال کنید.

به همین ترتیب ، هنگام باز کردن یک بازی خاص ، می توانید نمایه تمرکز بازی را فعال کنید. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> تمرکز> انتخاب نمای فوکوس> اتوماسیون و ایجاد اتوماسیون حساب

11. تغییر اندازه متن را تغییر دهید

iOS 15 به کاربران امکان می دهد اندازه متن را برای هر برنامه iPhone تغییر دهند. برای این کار باید a را اضافه کنید اندازه متن برای سفارشی کردن اندازه متن ، به مرکز کنترل بروید.

هدایت به تنظیمات> مرکز کنترل و یک کلید متنی اضافه کنید. از این پس ، هنگامی که فکر می کنید متن در یک برنامه بسیار کوچک یا بزرگ است ، می توانید مرکز کنترل را باز کرده و اندازه متن را برای برنامه تغییر دهید.

12. احراز هویت دو مرحله ای را به گذرواژه ها اضافه کنید

مدیر رمز عبور پیش فرض iPhone یک ترفند جدید دریافت می کند. با استفاده از iOS 15 ، کاربران می توانند احراز هویت دو عاملی را برای هر برنامه ای که از آن پشتیبانی می کند تنظیم کنند.

به عنوان مثال ، می توانید فیس بوک را از منوی Passwords باز کنید و از شما می خواهد که یک کد 2FA برای امنیت بهتر تنظیم کنید. برای دریافت کدها دیگر نیازی به برنامه 2FA جداگانه در iPhone خود ندارید.

13. تبدیل خودکار به برچسب ها

iOS 15 اولین پشتیبانی از برچسب را برای برنامه Apple Notes ارائه می دهد. از #برچسب استفاده کنید و سازماندهی یادداشت های Apple خود را مانند یک حرفه ای شروع کنید.

با مشکل ایجاد برچسب در Apple Notes ، می توانید برچسب گذاری خودکار را از تنظیمات> Apple Notes منو. با وارد کردن فضا ، #متن به صورت خودکار به نشانک تبدیل می شود.

تبدیل خودکار برچسب

14. اشتراک گذاری با شما را در برنامه فعال کنید

اشتراک گذاری با شما یکی دیگر از ویژگی هایی است که اپل با به روزرسانی iOS 15 اضافه کرده است. شما می توانید همه عکس های به اشتراک گذاشته شده ، آهنگ های Apple Music ، پیوندهای Apple TV و پیوندهای وب Safari را از بخش خاصی که با شما در برنامه های مربوطه به اشتراک گذاشته شده است مشاهده کنید.

برگه Shared with You داده ها را از مکالمات iMessage دریافت می کند. با این حال ، این با برنامه های شخص ثالث کار نمی کند.

با این حال ، باید Shared with you را برای برنامه های خاص فعال کنید. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> پیام رسانی> با شما به اشتراک گذاشته شد و آن را برای موسیقی ، تلویزیون ، سافاری و عکس فعال کنید.

آنچه را که با شما به اشتراک گذاشته شده غیرفعال کنید

15. موقعیت نوار آدرس را در Safari تغییر دهید

این از نظر اپل غیر معمول است. به طور معمول ، این شرکت چنین گزینه های سفارشی سازی را برای برنامه های پیش فرض ارائه نمی دهد. با این حال ، پس از واکنش کاربران نسخه بتا به دلیل طراحی مجدد Safari ، اپل تغییر کرده است.

iOS 15 نوار آدرس Safari را برای دسترسی بهتر به پایین منتقل می کند. اگر طرفدار تغییر نیستید ، می توانید آن را از منوی تنظیمات به موقعیت اصلی خود بازگردانید. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> سافاری> زبانه ها و برگه Single را انتخاب کنید.

تغییر بخش در سافاری

16. پسوندهای Safari را مدیریت کنید

بروزرسانی iOS 15 افزونه های Safari را برای iPhone معرفی می کند. به زودی خواهید دید که از چندین برنامه افزودنی در برنامه Safari برای iPhone استفاده می کنید.

با ورود به سیستم می توانید برنامه های افزودنی نصب شده را مدیریت کنید تنظیمات> سافاری> برنامه های افزودنی منو.

17. SharePlay را برای FaceTime فعال کنید

FaceTime با iOS 15 بیشترین افزایش ویژگی را دارد. یکی از آنها توانایی تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی با SharePlay است.

می توانید عملکرد را از تنظیمات> FaceTime> SharePlay منو.

اشتراک گذاری را فعال کنید

18. دعوت از اعضای خانواده به iCloud + Menu

به راحتی می توانید برنامه های جدید iCloud + را با اعضای خانواده به اشتراک بگذارید. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> اشتراک گذاری خانواده> اشتراک گذاری بیشتر> iCloud + و اعضای خانواده را به برنامه + iCloud خود دعوت کنید.

به اشتراک گذاشتن طرح ذخیره سازی به این معنی نیست که سایر اعضا به هر یک از عکس ها ، اسناد یا داده های شما دسترسی دارند. پس نگران این موضوع نباشید.

19. منوی بازنشانی جدید

منوی ریست در ios 15

منوی بازنشانی در برنامه تنظیمات مجدداً خوش آمدید. از جانب تنظیمات> عمومی> بازنشانی و با یک منوی تنظیم مجدد جدید از شما استقبال می شود.

20. انتقال iPhone

اگر قصد دارید از آیفون قدیمی خود به آیفون جدید تغییر دهید ، منوی انتقال به تنظیمات> عمومی می تواند برای شما مفید باشد

این کار تمام سختی را انجام می دهد و داده های شما را از آیفون قدیمی به آیفون جدید منتقل می کند. همچنین اپل در صورت نیاز فضای ذخیره سازی اضافی را برای iCloud در اختیار شما قرار می دهد.

برای یک آیفون جدید آماده شوید


iOS 15 فراتر از برخی تغییرات در برنامه تنظیمات است. ظاهراً بیش از 80+ ویژگی برای به روزرسانی iOS 15 ارائه شده است ، از جمله برخی از افزونه های محرمانگی و امنیت. ترفند راه اندازی مورد علاقه شما چیست؟ صدا را در قسمت نظرات زیر خاموش کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
چگونه دومین نسخه بتا عمومی iOS 16 را در آیفون خود دانلود کنیم

در طول WWDC22، اپل از نسخه بعدی نرم افزار آیفون به شکل iOS 16 رونمایی کرد. با iOS 16، اپل مجموعه ای از ویژگی های کاملاً جدید مانند صفحه نمایش قفل قابل تنظیم، قابلیت ویرایش و عدم ارسال در پیام ها، مسیریابی چند مرحله ای را در اختیار کاربران قرار …

اخبار اپل
2 کنترلر بازی آیفون جدید طراحی های کاملا متفاوتی را ارائه می دهند

Gamevice Flex و PowerA MOGA XP5-i Plus هر دو کنترلرهای بازی برای آیفون هستند، اما این تقریباً تنها وجه اشتراک آنهاست. محصول Gamevice دور گوشی می‌پیچد تا دکمه‌ها و d-pad‌ها را در دو طرف صفحه‌نمایش قرار دهد، در حالی که PowerA از یک کنترلر Xbox اما با پایه تلفن تقلید …

اخبار اپل
گارمین با ساعت هوشمند ورزشی جدید Enduro 2 در اپل واچ پرو پیشرفت می کند

در حالی که اپل در حال آماده شدن برای عرضه اپل واچ بعدی خود است، گارمین به تازگی ساعت هوشمند جدیدی را با تمرکز بر ورزش منتشر کرده است که ممکن است هوا را از بادبان های اپل خارج کند. Enduro 2 شبیه ساعتی است که می‌خواهید برای انواع ماجراجویی‌ها …