وعده واتس اپ برای رمزگذاری سرتاسری ممکن است یک دروغ کامل باشد


واتس اپ قول می دهد از هر یک از 2 میلیارد کاربر خود با رمزگذاری سرتاسری محافظت کند ، که این امر باعث می شود پیام های آنها توسط هیچکس خارج از مکالمه اصلی دیده نشود. اما آیا به این قول عمل می کند؟

یک گزارش جدید ادعا می کند که بستر پیام رسانی فیس بوک از هوش مصنوعی و بیش از 1000 کارمند قراردادی برای تحقیق در مورد “میلیون ها قطعه محتوای کاربر” با استفاده از “نرم افزار ویژه فیس بوک” استفاده می کند.

این در حالی است که مارک زاکربرگ ، مدیرعامل فیس بوک در سال 2018 به سنای آمریکا گفت که “ما هیچ محتوایی در WhatsApp نمی بینیم.”

وقتی مکالمه جدیدی را در WhatsApp شروع می کنید ، برنامه به شما می گوید که “پیام ها و تماس های شما از سر تا انتها رمزگذاری می شوند” و “هیچ کس خارج از این چت ، حتی WhatsApp ، نمی تواند آنها را بخواند یا به آنها گوش دهد.”

با لمس این پیام شما را به خط مشی رازداری WhatsApp می رساند ، جایی که این پلت فرم وعده خود را برای محافظت از داده های شما و جلوگیری از “افتادن آن در دست اشتباه” مجددا تأیید می کند. او می افزاید که “پیام های شما قفل شده اند و فقط گیرنده و شما کلید ویژه ای دارید” تا آنها را باز کنید.

با این حال ، معلوم می شود که این اظهارات ممکن است کاملاً درست نباشد.

WhatsApp می تواند پیام های شما را بخواند

گزارش از ProPublica ادعا می کند که WhatsApp بیش از 1000 هنرمند در دوبلین ، سنگاپور و تگزاس مشغول به کار است که در مورد محتوای مصرف کننده تحقیق می کنند. گفته می شود آنها از “نرم افزار ویژه در فیس بوک” برای خواندن پیام های امن استفاده می کنند.

در این گزارش آمده است: “این مجریان هر چیزی را که روی صفحه آنها چشمک می زند قضاوت می کنند – اتهامات مربوط به همه چیز از کلاهبرداری یا هرزنامه گرفته تا پورن کودک و توطئه های احتمالی تروریست – معمولاً در کمتر از یک دقیقه.”

این شبیه به سیستم تعدیل استفاده شده برای فیس بوک و اینستاگرام است که رمزگذاری نشده اند. حدود 15000 کارمند در تلاش برای حذف محتوای توهین آمیز و ممنوع ، محتوا را غربال می کنند.

این گزارش پس از استفاده از پیمانکاران خارجی واتس اپ منتشر می شود و نظارت ظاهری آن بر حساب ها ابتدا در شکایتی که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در سال 2020 ثبت شد ، فاش شد.

واتس اپ اعتدال را رد می کند

با وجود شباهت هایی بین سیستم تعدیل استفاده شده توسط خود فیس بوک و شیوه های غربالگری مورد استفاده در WhatsApp ، این دومی تعدیل محتوای بستر پیام رسانی خود را رد می کند.

در عوض ، کارل واگ ، مدیر ارتباطات واتس اپ گفت ProPublica که هدف از بررسی پیمانکاران شناسایی و حذف “بدترین” سوء استفاده کنندگان است که از WhatsApp برای انتشار هرزنامه ، تهدید و غیره استفاده می کنند.

فیس بوک در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد تأکید کرد که WhatsApp “به گونه ای ساخته شده است که داده های جمع آوری شده ما را محدود می کند” ، در حالی که اجازه می دهد محتوا در مواقع لزوم مورد بررسی قرار گیرد ، مانند زمانی که توسط کاربران گزارش می شود.

ممکن است اینطور باشد ، اما همچنان با وعده واتس اپ در مورد رمزگذاری کامل از نقطه به نقطه ، که مانع از خواندن پیام های شما-حتی WhatsApp-می شود ، در تضاد است.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …

اخبار اپل
چگونه از میانبر جدید Apple Accessibility Assistant برای ارزیابی نیازهای خود استفاده کنید

منبع: متیو کاسینلی / آی‌مور روز سه‌شنبه، اپل پیش‌نمایش ویژگی‌های دسترسی جدیدی را که امسال به پلتفرم‌های آن‌ها می‌آیند، از جمله ابزارهای ناوبری، سلامتی و ارتباطی جدید در کنار روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD) ارائه کرد. از جمله این اعلان‌ها، گسترش میانبر دستیار دسترسی به مک و اپل واچ …