پشتیبان گیری از WhatsApp با رمزگذاری سرتاسری امن تر می شود

اخبار اپلWhatsApp در حال حاضر رمزگذاری سرتاسری را برای تماس ها ارائه می دهد. این شرکت اکنون برای پشتیبان گیری از WhatsApp رمزگذاری سرتاسری را معرفی کرده است. به عبارت دیگر ، بایگانی در iCloud یا Google Drive از انتها به انتها رمزگذاری می شود. مهمتر از همه ، پشتیبان گیری حتی زمانی که در ابر بارگذاری می شود رمزگذاری می شود و از امنیت بالایی برخوردار است.

پس از فعال شدن ، نه WhatsApp و نه ارائه دهنده ابر به آرشیو شما دسترسی نخواهند داشت. فقط شما با کلید رمزگذاری پشتیبان به آن دسترسی خواهید داشت.

برای فعال کردن بایگانی E2EE ، ما یک سیستم ذخیره سازی کلید رمزگذاری جدید ایجاد کرده ایم که با iOS و Android کار می کند. هنگامی که بایگانی E2EE فعال است ، بایگانی ها با یک کلید رمزگذاری منحصر به فرد و به طور تصادفی تولید می شوند. افراد می توانند از کلید به صورت دستی یا با رمز عبور کاربر محافظت کنند. هنگامی که شخصی رمز عبور را انتخاب می کند ، کلید در یک کلید پشتیبان ذخیره می شود که روی یک م componentلفه به نام ماژول امنیت سخت افزاری (HSM) ساخته شده است ، یک سخت افزار تخصصی و امن که می تواند برای ذخیره ایمن کلیدهای رمزگذاری استفاده شود.

در صورت نیاز به دسترسی به بایگانی ، می توانید از کلید رمزگذاری یا رمز عبور شخصی استفاده کنید. سیستم از حافظه پشتیبان کلید مبتنی بر HSM استفاده کرده و بایگانی را رمزگشایی می کند. مارک زاکربرگ ، مدیرعامل فیس بوک گفت که پشتیبان گیری رمزگذاری شده به صورت انتهایی به زودی در هفته های آینده در iPhone توزیع خواهد شد.

کاربران واتس اپ می توانند با استفاده از رمز عبور بایگانی رمزگذاری شده از انتهای به پایان ایجاد کنند. رمز عبور ذخیره شده را می توان برای بازیابی پشتیبان در هر زمان در آینده استفاده کرد. WhatsApp در حال حاضر به شما امکان می دهد پشتیبان ها را در iCloud و Google Drive ذخیره کنید. اجرای قانون می تواند ارائه دهندگان ابر را مجبور به انتقال داده های کاربر کند. این دیگر امکان پذیر نخواهد بود ، زیرا آژانس ها برای دسترسی به بایگانی های WhatsApp بارگذاری شده در ابر به کلید رمزگشایی نیاز دارند.

[via Facebook]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی مبتنی بر یادگیری ماشینی را به نمایش می‌گذارد

برای بزرگداشت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل برخی از ویژگی‌های دسترسی جدید را نشان داده است که در اواخر امسال در iPhone، iPad، Apple Watch و Mac در دسترس خواهند بود. این شرکت می‌گوید که این ویژگی‌ها، «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را برای افراد دارای …

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …