11 سپتامبر: داخل اتاق نظامی رئیس جمهور بررسی: فانتزی تاریخی سرکوبگر


در بیستمین سالگرد 11 سپتامبر ، Apple TV + بودجه مستند جدید را تأمین می کند 11 سپتامبر: داخل اتاق نظامی رئیس جمهوربه این برای همه غیر منطقی بود ، اما شاید از نظر تجاری – اما حتی در آنجا قمار است.

11 سپتامبر: داخل اتاق نظامی رئیس جمهور مرور

موارد بسیار کمی در مورد نسخه دولت جورج دبلیو بوش در مورد آنچه در 11 سپتامبر رخ داد وجود ندارد. تروریست هایی که از آزادی ما متنفر بودند سعی کردند با ترساندن جان آمریکا به آنها درس عبرت دهند.

بوش در تلافی به افغانستان حمله کرد ، جایی که گفته می شود میزبان سازماندهنده این حملات ، اسامه بن لادن ، سرمایه گذار تروریست های سعودی است. سپس کاخ سفید تصور کرد که عامل اصلی این حملات صدام حسین است ، بنابراین ایالات متحده به جنگ عراق رفت.

این امر کمابیش اجباراً منازعه در افغانستان را از رادار مردم آمریکا خارج کرده است. تا آنجا که وقتی جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا چند هفته پیش تصمیم گرفت نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج کند (که در ابتدا همراه با جنگ در عراق از آن حمایت می کرد) ، مردم نمی دانستند چه کسی را باید مقصر دانست. سیاست دولت بوش در افغانستان فراموش شده است.

بازگشت به دولت بوش

همه اینها در مستند جدید با سر صحبت است 11 سپتامبر: داخل اتاق نظامی رئیس جمهور ، همه بازیکنان ستار in دولت بوش – کارل روو ، معاون ستاد کل ارتش ، کاندولیزا رایس ، وزیر امور خارجه ، دیک چنی ، معاون رئیس جمهور ، اندی کارت رئیس ستاد ، آری فلایشر ، سخنگوی مطبوعاتی و شخص بوش – می توانند در مورد همه چیز که در مورد آنها می دانند دوباره دروغ بگویند. حملات تروریستی و جنگهایی که ما در آن غوطه ور بودیم.

از همه بدتر این است که همه آنها وقتی لب به لب می گویند دقیقاً چگونه توضیح می دهند عجیب او باید در مرکز حمله تروریستی قرار می گرفت. (این مستند توسط بازیگر جف دنیلز روایت می شود ، که با حضور در رسانه های انتقاد کننده از حزب جمهوری خواه پول زیادی به دست آورد ، بنابراین در اینجا به موقع یادآوری می شود که او نیز یک فرد ناتوان درمانده است.)

حتما شوخی میکنی

بوش ، چنی ، رایس ، وزیر خارجه کالین پاول – من فکر می کنم همه آنها مستحق اتهام جنایت جنگی در لاهه هستند. (دونالد رامسفلد ، وزیر دفاع ممکن است نتواند در این سند شرکت کند زیرا او قبلاً مرده بود. در غیر این صورت او با زنگ در اینجا حضور داشت – هیچکس از دوربینی مانند این مرد خوشش نمی آمد).

دولت بوش با شواهدی که توسط مخبران تهیه شده بود به سازمان ملل رفت و برای شهادت دروغ درباره توانایی های تسلیحات عراقی پول خواستند. بهترین چیزی که من دریافت کردم قطعنامه 1441 شورای امنیت سازمان ملل متحد بود که در آن آمده بود که آنها از قطعنامه 687 قبلی پیروی نکرده اند که در آن آمده بود که عراق باید به مرزهای کویت احترام بگذارد و از حمله و حمله به آنها دست بردارد و هزینه غارت بسیاری از کشور را بپردازد. عراق هیچ پولی نداشت زیرا ایالات متحده توانایی تولید نفت این کشور را قطع کرده بود ، بنابراین تقصیر ما بود.

ایالات متحده این زبان را در سال 1441 کامل کرد ، و باعث شد صدام حسین رئیس جمهور عراق نتواند با آن مطابقت داشته باشد و سپس حمله کند.

حمله بدون تغییر به عراق

بود به طور گسترده مستند شده است که حمله به عراق یک مورد دوم نبود ، ناشی از استکبار و حرص و آز است که هیچ ربطی به تعداد ساکنان کاخ سفید متزلزل ندارد که همه آنها ادعا می کنند در 11 سپتامبر در این مستند جدید حضور داشته اند.

عراق هنوز نفت داشت و بوش آن را می خواست. شما می توانید ثابت کنید که یک انگیزه ادیپوس شاهنشاهی کار کرده است. پدر بوش ، رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش ، نتوانست عراق را به شکلی که می خواست به طور کامل از هم جدا کند و اولین جنگ در عراق تا حدودی برای وی در دوره دوم ریاست جمهوری در کاخ سفید هزینه داشت. بنابراین شاید جورج دبلیو بوش در آنجا چیزی برای اثبات داشته باشد.

راستش این قسمت دیگر اهمیت چندانی ندارد. علیرغم انگیزه بوش جونیور برای انجام این کار ، او و “اتاق جنگ” خود – که ولکان ها خود را در مورد کلاسیک عدم انجام تکالیف خود می نامیدند – تصمیم گرفتند دروغ بگویند و بگویند که در عراق یک مورد ضدآب جنگ وجود دارد.

آنها از غم و خشم آمریکا در 11 سپتامبر استفاده کردند تا چرخ ها را خرد کرده و همه را سوار به حمله به عراق کنند.

کار کنید. صدها هزار نفر ، عراقی و آمریکایی کشته شدند. آنها برای هیچ چیز مردند. آمریکا امن تر نشده است. (در واقع ، شعله های آتش در طول جنگ منجر به تصویب تعدادی از امتیازات حقوق بشری در آمریکا شد که ما هنوز هم آن را تجربه می کنیم.) عراق تقریباً از روی نقشه محو شد ، اگرچه جاه طلبی بسیار کمی داشت. برای صدمه بیشتر به هر کسی جز مردم خود.

فقط باید شوخی کنید

در آغاز جنگ ، هر دروغی که به عموم آمریکایی ها گفته شد با جزئیات ثبت شد. (روزنامه نگار باب وودوارد به تنهایی پنج کتاب بر اساس گزارش خود درباره برنامه ریزی جنگ نوشته است.) همچنین ، آیا آمریکایی ها سالها مانع از دستگیری عملا بن لادن شدند ، که می تواند مانع از دادن بذر به آدم ربایان 11 سپتامبر شود.

ده ها کتاب ، روزنامه ، مجله و مجله در این باره توضیح می دهند. به علاوه ، دولت بوش پر از خال های تصادفی مانند داگ فایث و دیوید ورمسر بود ، که نمی توانستند در هر فرصتی به طور تصادفی هر رازی را برای مطبوعات فاش کنند.

همه اینها به این دلیل است که نسخه رسمی رویدادها توسط دولت بوش در برخی موارد توسط پسران خود رد شده است. اگر می خواهید یک گزارش کامل از جنگ داشته باشید ، من فصل اول پادکست را پیشنهاد می کنم برگشت به عقب نویسنده: برندان جیمز و نوآ کالوین

ساخت مستند از 11 سپتامبر

در عوض ، Apple TV + سرویس می دهد 11 سپتامبر: داخل اتاق نظامی رئیس جمهور. این ایده که نیول گرانت تهیه کنندگان تلویزیونی روزنامه های تنبل (آخرین روزهای مایکل جکسون: آنچه واقعاً اتفاق افتاد) و سایمون فینچ (ترامپ: یک رویای آمریکایی) همه این افراد را دور هم جمع کرد تا به مدیر بوش اجازه دهد تا بار دیگر در مورد تک تک کارهایی که می دانست و انجام می داد دروغ بگوید و این کاملا خشمگین بود.

به هر حال ، گرنت و فینچ هر دو انگلیسی هستند. هیچ آمریکایی سالم به این پروژه دست نخواهد زد. و به نظر می رسد که Apple TV + با افرادی مانند Dinesh D’Souza یا Ben Shapiro بخوابد ، تنها فردی که با انجام این کار در اینجا موافقت می کند.

من نباید تعجب کنم که 20 سال بعد ما هنوز هم می خواهیم چینی در مورد اتفاقاتی که در 11 سپتامبر رخ داد ، داستانهایی بگوید ، زمانی که او مسئول مرگ بیش از افرادی بود که شما در تمام زندگی خود با آن روبرو خواهید شد ، اما من اینطور بودم.

آیا می خواهید عصبانی شوید؟

من بیشتر این مستند 90 دقیقه ای را تماشا کردم ، با خشم و / یا خنده های غم انگیز به غرور پروژه برخورد کردم. این پسران واقعاً و صادقانه معتقدند که ما نمی دانیم آنها چه کردند – ما می دانیم (یا حداقل مشکوک هستیم) در طول جنگ که همه اینها مزخرف است. این که ریشه کن کردن خدمات دولت عراق برای تسهیل ایجاد دولت دست نشانده هیچ ارتباطی با 11 سپتامبر ندارد.

در نقطه ای از این سند ، بوش چیزی شبیه به این می گوید: “ما نمی دانستیم چه کسی این کار را انجام داده است ، اما من آنها را در لیست اولویت هایم قرار دادم.” نیازی به گفتن نیست ، بوش در کنار تمام جنایاتی که به نام انتقام انجام شده است در واقع ، او هیچ کاری به نفع یا افرادی که هزینه حملات 11 سپتامبر را تأمین کردند انجام نداد. سعودی ها که در وهله اول بن لادن را بررسی کردند ، بدون اسکاتلند فرار کردند زیرا آمریکا پول زیادی برای موفقیت داشت.

و در عین حال بسیار غم انگیز و توهین آمیز است که این چیز وجود دارد. نگران کننده این است که Apple TV + خیلی می خواهد با بوش بخوابد تا بتوانند با استفاده از حافظه 11 سپتامبر این تکه کلاهبردارهای زشت را تهیه کنند تا الاغ خود را به موقع بازگردانند تا جوجه هایشان دوباره به خانه بروند. (به هر حال ، Netflix اوباما را دارد ، درست است؟ بنابراین Apple TV + به رئیس جمهور سابق خود نیاز دارد.)

بوش حتی فرصتی پیدا می کند تا فیلم معروف را در کلاس درس مجدداً با هم ترکیب کند ، جایی که به او گفته می شود کشور مورد حمله قرار گرفته است ، و او بی حرکت می نشیند و چند دقیقه طولانی هیچ کاری انجام نمی دهد.

به یاد 11 سپتامبر

من می خواهم 11 سپتامبر را جشن بگیرم. اما تقاضای افرادی که بی شرمانه از آن برای به دست آوردن میلیاردها دلار ، تخریب دولت و دریافت مستمری های شیرین ، فروش کتاب و دریافت و قرارداد بدون پیشنهاد استفاده کرده اند ، بدیهی است بدترین روشی است که Apple TV + می تواند انجام دهد.

من ترجیح می دهم به معنای واقعی کلمه بقیه روی زمین را بشنوم. جسی ونتورا ، مایلی سایرس ، بابی اور ، آقای مت – مهم نیست. کسی را در خیابان پیدا کنید و از او بپرسید – حداقل آنها جنگ را در عراق آغاز نکرده اند.

در اینجا چیزی شبیه یک بینش جدید وجود ندارد. بوش عاشق دویدن بود! یک دانش آموز دبستانی فکر کرد که ملاقات با رئیس جمهور بسیار پرشور بود!

آنچه ما به دست می آوریم بیشتر دروغ است تا افرادی که دروغ های آنها را قبلاً به خاطر داشته ایم ، که بر روی تصاویر در حال حاضر همه جانبه هزاران نفر در مرکز تجارت جهانی کشته شده اند. این فیلم برج های دوقلو را که اغلب سقوط می کنند بازآفرینی می کند و واقعاً نمی توانید از خود بپرسید که آیا ویراستاران فقط دوست دارند مرگ آمریکایی ها را ببینند.

این یک ترفند غیرقابل تصور است ، یک چیز گروتسک و نفرت انگیز است. بوش ، رایس و چنی همگی پیر می شوند ، با پول و خانواده هایشان احاطه شده اند ، در حالی که سربازان و غیرنظامیان می میرند یا زندگی می کنند تا بیشترین بار غیر انسانی بودن جمعی و جهانی خود را تحمل کنند.

آخرین صحنه از 11 سپتامبر: داخل اتاق نظامی رئیس جمهور نشان می دهد که روو تظاهر به خفه شدن در یاد بیوه های داغدیده آتش نشانان می کند و تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که بخندید. این مرد ، همه این پسران ، آن روز به ما علاقه ای نداشتند. و مطمئناً آنها اکنون به ما علاقه ای ندارند.

11 سپتامبر: داخل اتاق نظامی رئیس جمهور در Apple TV +

11 سپتامبر: داخل اتاق نظامی رئیس جمهور اکنون روی Apple TV +پخش می شود.

دارای رتبه: تلویزیون 14

نگاه کنید: Apple TV +

https://www.youtube.com/watch؟v=4BcKbOCYOpA

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون ، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد نوشت صدای دهکده ، تفسیر فیلم ، بررسی کتابهای لس آنجلس و مجله نایلون. او 25 فیلم بلند کارگردانی کرده و بیش از 300 مقاله تصویری نوشته است که می توانید آنها را در Patreon.com/honorszombie پیدا کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …