7 دلیل که چرا آیفون 13 یک ارتقاء شایسته برای iPhone 11 یا XS است [Review]

اخبار اپل


کسانی که به دنبال ارتقاء آیفون 11 ، XS یا 8 هستند باید به آیفون 13.1 اینچی 6.1 اینچی بیشتر نگاه نکنند. آخرین گوشی میان رده اپل عملکرد بسیار بهتری نسبت به این مدل های قدیمی ارائه می دهد. عمر باتری بیشتر و دوربین بهتر. برخی موارد اضافی دیگر مانند شکاف کوچکتر نیز وجود دارد.

ارتقاء سالانه را کنار بگذارید

اگر کسی اینجاست تا دریابد آیا ارزش ارتقاء از iPhone 12 را دارد ، من یک پاسخ آسان دارم: نه. اما این امر غیر معمول نیست. به ندرت بهانه ای برای جایگزینی iPhone (یا Android یا تلویزیون یا ماشین) با مدل سال آینده وجود دارد.

این یک داستان کاملاً متفاوت برای کسانی است که از iPhone 11 یا بالاتر ارتقا می دهند. دو سال یا بیشتر زمان کافی است تا آخرین مدل بتواند پیشرفت های چشمگیری را شامل شود. شش مورد اساسی که من شمردم.

این ضربه ای برای افرادی نیست که می خواهند هر سال ارتقا دهند – من خودم این کار را می کنم. اما من همیشه می دانم که هیچ بهانه ای برای این امر وجود ندارد جز تمایل من برای داشتن جدیدترین و بزرگترین. با این حال ، iPhone 13 از جهات مختلف ، از جمله عمر باتری ، کمی بهتر از iPhone 12 است.

1. عمر باتری طولانی تر

قضاوت در مورد عمر باتری هر گوشی هوشمند کار بدی است. خیلی بستگی به نحوه استفاده از دستگاه دارد. سطح روشنایی صفحه نمایش و Wi-Fi / 4G / 5G تأثیر زیادی بر طول مدت دستگاه دارد.

به جای تعمیر آن بر روی عددی که تصادفی باشد ، به شما می گویم که آیفون 13 6.1 اینچی حداقل یک ساعت بیشتر از آیفون من بین شارژها زمان می دهد. وقت اضافی با روشن بودن صفحه نمایش بدون نشستن بدون کار میز کار من است به این مورد استقبال می شود ، زیرا مدل 2020 معمولاً برای من تا پایان روز به زیر 20 درصد می رسید.

در مورد مدل های قبلی اپل ، من از یک شارژر روی میز استفاده می کردم تا بتوانم آیفون خود را روشن کنم. در غیر این صورت آنها مدتها قبل از آماده شدن من برای خواب فرار می کردند. به خاطر داشته باشید که من یک کاربر سنگین هستم: 3 یا 4 ساعت معمولی است. بین استفاده عادی ، خواندن کتاب های الکترونیکی ، تماشای فیلم و بازی ، 5 ساعت چندان غیر معمول نیست.

خود اپل می گوید آیفون 13 6.1 اینچی برای 19 ساعت پخش ویدئو مناسب است. این مورد را با نسخه های قبلی خود مقایسه کنید:

  • آیفون 12: 5 بعد از ظهر
  • آیفون 11: 5 بعد از ظهر
  • iPhone XR: 16 ساعت
  • آیفون 8: 1 بعد از ظهر

همه این اعداد را با نمک در نظر بگیرید – این پخش ویدیو بدون اتصال به اینترنت است ، نه پخش ویدئو. با این حال ، این نشان می دهد که در سال های آینده افزایش کلی وجود دارد. آیفون زمانی به عمر باتری وحشتناکش معروف بود. خوشبختانه آن روزها مدتهاست که رفته است. آیفون 13 حتی در یک روز استفاده زیاد می تواند من را تحمل کند.

یکی از دلایلی که عمر باتری آیفون 13 (راست) بیشتر است ، باتری بزرگتر از نظر فیزیکی است. اما نسبت به آیفون 12 (سمت چپ) متوجه تغییر اندکی در عرض نخواهید شد.
عکس: اد هاردی / Cult of Mac

و فراموش نکنید که سلامت باتری را در نظر بگیرید. باتری ها با گذشت زمان فرسوده می شوند – این اجتناب ناپذیر است. صرف نظر از عمر باتری آیفون XR در زمان نو بودن آن ، اکنون کوتاهتر شده است. و بدون شک باتری جدید آیفون 13 قبل از شارژ بسیار بیشتر دوام می آورد.

2. آیفون 13 عملکردی در سطح جهانی ارائه می دهد

هر سال ، اپل پردازنده را در هسته جدیدترین آیفون بهبود می بخشد. 2021 فرقی نمی کند. A15 بهترین اپلی است که تا به حال ساخته شده است.

در آزمایشات من ، آیفون 13 6.1 اینچی در آزمایش چند هسته ای CPU Geekbench 5 امتیاز 4559 را کسب کرد. این به راحتی مدل های معادل قبلی را از بین می برد.

  • آیفون 12: 3834
  • آیفون 11: 2969
  • آیفون XR: 2065
  • آیفون 8: 1781

(توجه داشته باشید که Samsung Galaxy S21 5G ، که در سال 2021 عرضه شد ، در همان آزمایش 3043 می گیرد. خب!)

در حالی که نتایج مقایسه ای مهم است ، انتظار نداشته باشید مدل 2021 اپل برای کارهای معمولی دو برابر سریعتر از نوار وظیفه 2017 باشد. در آزمایشات من ، این برای مشاغل سخت سریعتر است ، اما هر ایمیل 115 faster سریعتر باز نمی شود.

با این حال ، ویژگی های جدیدی در iPhone 13 وجود دارد که در نسخه های قدیمی موجود نیست زیرا پردازنده های آنها از کار افتاده است. قابل توجه ترین حالت سینمایی است.

اگر به دنبال عملکرد حتی بهتر هستید ، باید به iPhone 13 Pro بروید. آنها در آزمون چند هسته ای Geekbench 5 حدود 4720 امتیاز کسب کردند.

3. سرعت 5G

البته ، بیش از یک نوع پیاده سازی وجود دارد. اگر برای داشتن 5G باید حداقل iPhone 12 داشته باشید. این منجر به افزایش قابل توجهی در سرعت اتصال می شود.

برای این بررسی ، من یک آزمایش سرعت تصادفی انجام دادم و با اتصال Verizon 5G سرعت بارگیری 102 مگابیت بر ثانیه را دریافت کردم. هنگامی که در یک شهر بزرگ هستم ، آن را روی آیفون 12 خود 200 مگابیت بر ثانیه تغییر داد. هنگامی که من تست مکان محک را انجام می دهم ، اتصال 5G همیشه سریعتر از اتصال 4G است.

اگر از iPhone XR یا iPhone 11 ارتقا دهید ، مطمئناً شاهد افزایش عملکرد شبکه تلفن همراه خواهید بود.

4. عکسهای بهتر با ارتقاء دوربین

با نگاهی به دوربین های این سال ها ، تغییرات کوچک و قابل توجهی رخ داده است. هر دوربین عقب که به iPhone 8 باز می گردد 12 مگاپیکسل بود ، اگرچه مشخصات آن از جهات دیگر بهبود یافته است. تفاوت اصلی در اضافه شدن دوربین Ultra Wide است که در iPhone 11 شروع به کار کرد.

اپل موقعیت هر دو دوربین را در آیفون 13 6.1 اینچی مجدداً تنظیم کرده است ، اما این تازه شروع کار است. این دستگاه در نور کم عملکرد بهتری دارد و اپل وعده 47٪ قابلیت جمع آوری نور بیشتر از آیفون 12 را می دهد.

در سال 2019 ، من از iPhone XS Max برای عکاسی دیر هنگام شب برای آزمایش دوربین استفاده کردم. من تصویر را با iPhone 13 بازآفرینی کردم تا آزمایش کنم که در نور کم چقدر بهتر است. من به شما قول می دهم ، هر دو تحت شرایط بسیار مشابه – درست قبل از تاریکی هوا گرفته شده اند.

تصویر برای iPhone XS Max در نور کم در مقابل تصویر برای iPhone 13 در نور کم
حتی بدون ترفندهایی مانند حالت شب ، دوربین آیفون 13 در شرایط کم نور بسیار بهتر از مدل های قبلی خود است.
عکس: اد هاردی / Cult of Mac

من برای این تصویر از حالت شب استفاده نکردم ، اما می توانم. این به دستگاه اجازه می دهد تا مانند یک دوربین با نور کم عمل کند و تقریباً در تاریکی مطلق عکس های زیبایی بگیرد. اما این برای اجسامی که حرکت نمی کنند بهتر است.

و آیفون 13 حالت سینمایی را اضافه می کند. این کار اشیاء را در پیش زمینه در فوکوس قرار می دهد ، اما پس زمینه را تار می کند. آزمایشاتی انجام دادم و بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم. این گوشی به اندازه کافی هوشمند است که به طور خودکار روی سوژه ای که احتمالاً می خواهید تمرکز کند. به عنوان مثال ، در این ویدئوی آزمایشی ، تمرکز بر روی تنها فرد موجود است ، صورت گربه من.

به بچه گربه من نگاه کن!
حالت سینمایی در دوربین آیفون 13 به طور خودکار روی چهره تمرکز می کند. حتی صورت گربه.
تصویر صفحه: Ed Hardy / Cult of Mac

اما اگر می خواهید فوکوس را تغییر دهید ، می توانید این کار را در حین عکاسی یا بعد از آن انجام دهید. اطلاعات عمق ویدئوی شما ذخیره می شود و بعداً می توانید اثر عمق میدان را تغییر دهید. این یک اثر شگفت انگیز است و من مشتاقانه منتظر دیدن چند فیلم شگفت انگیز TikTok از آن هستم.

در مجموع ، اجازه دهید چیزی را که قبلاً می دانید به شما یادآوری کنم: دوربین های سری آیفون 13 پرو بهتر هستند. آیفون 13 6.1 اینچی عکس ها و فیلم های زیبایی می گیرد ، اما ترفندهایی فقط در نسخه های Pro موجود است.

5. فضای ذخیره سازی بیشتر

مدل اصلی آیفون 13 دارای 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی است که برای مجموعه ای از برنامه ها ، فیلم ها ، تصاویر و هر چیز دیگری فضا دارد. و این دو برابر ظرفیت آیفون 12 با همان قیمت است. در حقیقت ، 64 گیگابایت استاندارد مدلهای اپل با اندازه متوسط ​​سالها است و حداقل به iPhone 8 برمی گردد. تغییر مدل در سال 2021 مورد استقبال است.

و RAM در طول سالها تقریباً به آرامی افزایش یافته است. iPhone 13 دارای 4 گیگابایت رم است ، مانند هر مدل میان رده ای که به iPhone XR باز می شود و دارای 3 گیگابایت است. اما آیفون 8 تنها 2 گیگابایت است. RAM بیشتر عملکرد گوشی شما را بهبود می بخشد ، زیرا هنگام تعویض بین برنامه ها ، برنامه ها باید کمتر شارژ شوند.

6. شکاف صفحه نمایش کوچکتر

هر گوشی اپل که از iPhone X شروع می کند دارای شکافی روی صفحه است. آیفون 13 عرض این دستگاه را اندکی کاهش می دهد. کدام خوب است. مطمئناً از اینکه صفحه نمایش 20 درصد کوچکتر است شکایت نخواهم کرد ، اما این به هیچ وجه نحوه استفاده از دستگاه را تغییر نمی دهد.

آیفون 13 با شکاف کوچکتر ... خوب است.
شکاف آیفون 13 20 درصد کوچکتر از اسلات قبلی است.
عکس: اد هاردی / Cult of Mac

آخرین مدل 6.1 اینچی دارای وضوح 2532 در 1170 پیکسل در 460 ppi است ، درست مانند iPhone 12 با همان اندازه. آیفون 11 صفحه نمایش 6.1 اینچی را حفظ می کند ، اما به 1792 در 828 پیکسل در 326 ppi کاهش می یابد و iPhone XR نیز همان صفحه را دارد. کسانی که هنوز آیفون 8 دارند صفحه نمایش 4.7 اینچی با رزولوشن 1334 در 750 پیکسل در 326ppi دارند.

در اینجا ، نوع صفحه نمایش مهمتر از وضوح صفحه است. در مدل های متوسط ​​iPhone 12 ، یک جهش از LCD به OLED وجود داشت که کنتراست بهتری را ارائه می دهد. آیفون 13 دارای صفحه نمایش OLED با نسبت کنتراست 2،000،000 است: 1. حداکثر روشنایی 800 نیت را ارائه می دهد. این یک صفحه نمایش فوق العاده است که می توانید در نور کامل آفتاب از آن استفاده کنید. و یکی که از نظر ظاهری زیباتر از نسخه های قبلی خود است.

اپل آیفون 13 6.1 اینچی را با صفحه نمایش 120 هرتز ارتقا نداد. برای این کار باید یکی از مدل های جدید Pro را بگیرید.

7. طراحی زیبا

شاسی آیفون 13 لبه های صاف آیفون 12 را حفظ کرده است. این طرحی است که من دوست دارم: در دست گرفتن آسان است و ظاهر خوبی دارد. اما اگر در راه اندازی مدل اپل با لبه های گرد مشکل دارید ، فقط دستگاه را در یک کیف قرار دهید. این از آن محافظت می کند و گوشه ها را صاف می کند. قاب پشت دوربین نیز صاف می شود.

کسانی که آیفون های قدیمی دارند احتمالاً با MagSafe آشنایی ندارند. اپل مدتهاست که شارژ بی سیم را به گوشی های خود اضافه کرده است ، اما MagSafe (با iPhone 12 شروع می شود) با حلقه آهنربا که باعث می شود تلفن و شارژر به هم متصل شوند ، آن را تقویت می کند. و لوازم جانبی زیادی وجود دارد که از سیستم استفاده می کنند ، از پاور بانک های MagSafe گرفته تا کیف های MagSafe.

اگر از آیفون 12 به آیفون 13 تغییر دهید ، متوجه وزن سنگین دستگاه خواهید شد زیرا باتری بزرگتر است. این تنها 6 درصد تفاوت دارد ، اما به محض برداشتن دستگاه جدید آن را احساس خواهید کرد. با این حال ، این تغییر باعث می شود گوشی سبک وزن کمی سبک تر شود. موضوع مهمی نیست.

آخرین نظرات در مورد آیفون 13

هرکسی که سالها منتظر ارتقاء iPhone XR یا شاید چیزی قدیمی تر باشد از آیفون 13 اینچی 6.1 اینچی راضی خواهد بود. شما یک دستگاه سریعتر با دوربین بهتر و عمر باتری بسیار طولانی تر دریافت خواهید کرد.

حتی دارندگان آیفون 12 نیز شاهد برخی پیشرفت ها خواهند بود. فقط توجیه جایگزینی یک گوشی تقریبا جدید کافی نیست.

قیمت گذاری

آیفون 13 سایز متوسط ​​در وب سایت اپل برای مدل اصلی 799 دلار قیمت دارد که 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی دارد. این همان قیمت اولیه iPhone 12 با 64 گیگابایت است. اما ممکن است به پرداخت کمی کمتر عادت کرده باشید. هنگام عرضه ، iPhone 11 699 دلار ، iPhone XR 749 دلار و iPhone 8 699 دلار بود.

با این حال ، نسخه جدید 6.1 اینچی 200 دلار یا 300 دلار کمتر از iPhone 13 Pro است. همانطور که چندین بار اشاره کردم ، نسخه های Pro برخی ویژگی های اضافی را ارائه می دهند. اما آنقدر کافی نیست که مرا وسوسه کند و دور از دسترس ترها قرار دهم.

اپل واحد Cult of Mac را برای بررسی این مقاله ارائه نداد. خط مشی بازبینی ما را ببینید و سایر بررسی های عمیق محصولات مربوط به Apple را مشاهده کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
نحوه فعال کردن سریع حالت پرتره در تماس‌های ویدیویی WhatsApp و FaceTime

اپل با عرضه آیفون 7 پلاس در سال 2016، اولین حالت پرتره پس‌زمینه عکس را محو می‌کند و روی صورت شما تأکید می‌کند تا عکس‌های حرفه‌ای عالی ایجاد کند. با iOS 15، اپل عملکرد یکسانی را برای همه برنامه‌های تماس ویدیویی مانند WhatsApp و FaceTime در آیفون. در اینجا نحوه …

اخبار اپل
با این بسته 30 دلاری وارد بازی امنیت سایبری شوید

با این بسته آماده سازی تحلیلگر، بر امنیت سایبری مسلط شوید.عکس: Cult of Mac Deals صنعت امنیت سایبری هر ساله به رشد خود ادامه می دهد و مشاغل پردرآمد برای افرادی با تحصیلات مناسب ایجاد می کند. با The 2022 Ultimate Cybersecurity Analyst Preparation Bundle، مهارت های این تجارت پرسود …

آیا این 10 حقیقت Kingdom Hearts را می دانستید؟
اخبار اپل
ویدئو: معلوم شد که می‌توانید God of War را روی مک‌بوک ایر M1 اجرا کنید

ویدیوی جدیدی که در Reddit منتشر شده است نشان می‌دهد که در واقع می‌توانید God of War را روی MacBook Air با مشخصات پایه اپل با پردازنده M1 اجرا کنید. فیلمی که از طریق دوستان خوب ما در TechRadar یافت شد توسط DueTry8342 در سایت پست شده است و نسخه …