Apple TV + راه را برای یک حماسه علمی تخیلی گسترده هموار می کند

اخبار اپل


برنامه قمار بزرگ و گران قیمت علمی تخیلی Apple TV +بالاخره آماده است تا شرط بندی خود را نقد کند. پس از سالها تولید ، پایه – مجموعه ای بر اساس کار اسحاق عظیموف و پاستوریزه شده توسط فردی که به تبدیل فرهنگ آمریکایی به کارخانه ابرقهرمانان کمک کرد – اکنون پخش می شود.

این نمایش علمی تخیلی بسیار چشمگیر اکنون باید در اقتصاد توجه رقابت کند. آیا می تواند هیپ هاپ را توجیه کند؟

این پست شامل مشارکت است. فرقه مک وقتی از پیوندهای ما برای خرید اقلام استفاده می کنید ، می توانید کمیسیون دریافت کنید.

پایه بازبینی: افتتاحیه فصل 1

اگر مطالب آزیموف را می خوانید پایه کتاب ها ، تنظیمات اولیه را می دانید. گال دورنیک (با بازی لو لوبل) در کودکی وقتی از وطن خود فرار کرد تا به مدرسه برود قبل از نابودی از مرگ حتمی نجات یافت. در دهه گذشته ، او اصول ریاضیات مرموز را مطالعه کرده بود و سرش را پایین انداخته بود ، سعی می کرد در دنیایی از کارایی بی وقفه برجسته نشود.

با این حال ، یک روز ، او با حل یک اصل شگفت انگیز از عدم قطعیت برنده مسابقه می شود – معادله ای که سالها ذهن درخشان را خرد کرده است. پاداش حیله گری او ملاقات با مشهورترین ریاضیدان کهکشان هری سلدون (جارد هریس) در سیاره ترنتور است.

ترانتور چیزی شبیه پایتخت کهکشان است. این محل سرپرست بنیاد است ، امپراتوری که بر همه سیاره ها و ستاره ها حکومت می کند. سرپرست فعلی آن خانواده ای از کلون ها ، برادر داسک (ترنس مان) ، برادر دی (لی پیس) و برادر داون (کاسیان بیلتون) است. آنها نسل ها تاج و تخت را به کشور بازگردانده اند تا ژن های یکسانی را در جایگاه قدرت حفظ کنند.

ترانتور محل بزرگراه کهکشانی بسیار چشمگیری به نام پل ستاره است که ایستگاه فضایی را با بقیه جهان در چندین هزار طبقه بالاتر از سطح زمین متصل می کند.

گال با شخصیت ریاضی خود هری آشنا می شود

گال تحت تأثیر مناظر و صداهای ترنتور قرار می گیرد ، اما او به طور طبیعی حتی بیشتر مشتاق دیدار با بت خود است. اضطراب او به طور ناگهانی شخصیت او را تغییر می دهد ، اما وقتی هری متوجه می شود که با حل معادله ، ثابت کرده است که او تنها ذهن دیگری در کهکشان است که می تواند ریاضیات را در جدیدترین کار خود آزمایش کند. او به طور تصادفی سقوط بنیاد را در چند هزار سال پیش بینی کرد – و آنها او را به خاطر آن دستگیر کردند.

این چنین است که گال با یک انتخاب مواجه می شود: ریاضیات هری را بررسی کنید ، علناً بگویید که اشتباه است (ثابت کنید که شیوه مدیریت بنیاد کهکشان اشکالی ندارد) یا بگو حق با اوست و شما با او اعدام می کنید چیزی که آنها را بیش از شهادت گال نجات می دهد این است که تروریست ها با بمباران پل ستاره خودکشی می کنند و ثابت می کند که حق با هری است و حداقل چیزهایی به نظر می رسد تمرکز بر افتادن این حادثه برادر دن را بر آن داشت تا با حیله گری چیزی غیر از تحقق پیامبری ارائه دهد که آخرین نبوتش در زمانی محقق شد که چشم جهان به او دوخته شده بود.

پایه به صراحت نتیجه این تصمیم را به ما نمی گوید. اما ما می دانیم که 35 سال آینده ، زنی به نام سالور هاردین (لیا هاروی) چیزی را در سیاره ترمیناس کشف می کند که می تواند آینده را حتی بیشتر از هر اقدام تروریستی تغییر دهد.

به چوب بزرگ فکر نکنید

هنگامی که Apple TV + در سال 2019 راه اندازی می شود ، پایه جایی در تقویم نشریات بود. ما تصاویر و سرانجام یک تریلر تیزر را دیدیم ، اما حدود دو سال طول کشید تا این سریال واقعاً در روز پنجشنبه وارد شود. (همانطور که معلوم است یک روز زودتر است.)

تیم تولید بدیهی است که برای گرفتن عکس های مناسب وقت گذاشتند و به همین دلیل باید مورد ستایش قرار گیرند. این چیزی است که باعث می شود جهان کیهانی که نویسندگان داستانهای علمی تخیلی رویای آن را داشتند ، واقعاً لمسی به نظر برسند. و در پایه، هر سطح ، دیوار و شبح شبیه به چیز واقعی است.

البته ، این مانند همیشه جالب به نظر نمی رسد. نمایش اغلب زیبا است. اما این پالت بیش از حد در منطقه ای تیره از پرتقال و سیاهان قرار دارد ، که از بسیاری از داستانهای علمی تخیلی مدرن دیگر قابل تشخیص نیست. پایه به نظر می رسد تلاشی برای ایجاد چیزی در روح موفقیت دیزنی + است ماندولین یا Amazon Prime Video’s فضابه با توجه به دو قسمت اول ، پایه حداقل به عنوان آخرین خوب است – و لیگ ها بهتر از اول است.

آوردن عظیموف پایه به صفحه نمایش

تاکنون بهترین ایده های عظیموف توسط ده ها نویسنده ژانر ، تنبل و ماهر نابود شده است. متوجه خواهید شد که فرم قسمت آزمایشی (“دختر جوانی که توسط تندروهای سخت کوش آزمایش شده است”) مانند فیلیپ پولمن وحشتناک است. قطب نمای طلاییبه ایده برنامه های تجربی پرورش نژاد و سیارات در حال جنگ ایده فرانک هربرت را به ارمغان می آورد تپه روی ذهن و این ایده که آنها شاخه ای اسرارآمیز از علم هستند که دولت در آن سرمایه گذاری زیادی انجام می دهد ، باعث می شود تا لهجه ناگوار ناتالی پورتمن را در آن بشنوید. تهدید فانتومبه

من دوست دارم وقتی اقتباس های جدید یا احترام به آثار قدیمی ، احساس باستانی این مواد اولیه را زنده نگه می دارد. به ریدلی اسکات پرورش یافته توسط گرگ ها به عنوان یک مثال خوب عمل می کند هیچ کس در این نمایش لحظه ای به این فکر نکرد که مخاطبان پرورش یافته در داستان های علمی تخیلی مدرن چگونه به محصول مغزی واقعی که توسط مایکل مورکوک تولید شده است واکنش نشان می دهند. دکتر هو، لارنس گوردون کلارک و البته عظیموف.

درباره اقتباس های روانی ـ تاریخی و علمی تخیلی

پایه به نظر نمی رسد که برای ریشه های باستانی خود خیلی نترس باشد. اما با زنده نگه داشتن شخصیت علم روانشناسی (ریاضیات به عنوان دژ محکمی در برابر دین یا در هر صورت دوقلو شایسته) ، هنوز می توانید عظیموف را با سوزن سینه هایش و تکنو-اومانیسم او از دوران جدید در توطئه های بزرگ و سر به فلک کشیده مشاهده کنید. آنها به تازگی با دید تهاجمی واسطه های نماینده دیوید سی گویر فیلتر شده اند (بتمن شروع می شود ، شوالیه تاریکی) و جاش فریدمن (شهر زمرد)

فریدمن این کار را کرد مقداری کارهای جالب در زمان او اما یافتن چیزی به اندازه حساسیت نمایش های او ، فراتر از هرگونه تمایلی برای ساختن دنیاهای بزرگ بزرگ از IP موجود ، دشوار خواهد بود. او فیلم را نوشت گل سیاه سیاه، که به عنوان فیلمنامه اقتباسی مورد علاقه هیچکس رتبه بندی نمی شود ، اگرچه اعتراف می کنم که در بین فیلم های مورد علاقه برایان د پالما است.

گویر بیشتر مضطرب است. هنگامی که شما هم هیجان انگیز و هم تحریک کننده را نوشتید تیغه و کریستوفر نولان گشاد و با اعتماد به نفس است بتمن فیلم ها و کمک به تأمین انحصار پایدار بر کمیک های دی سی و مارول در گیشه ایالات متحده ، سپس به او اختیار رایگان داده شد تا هر کاری را که می خواهد انجام دهد. این ، علیرغم کارگردانی لایک های وحشتناک تیغه: تثلیث و متولد نشدهبه

من نمی توانم خودم را مجبور کنم که گویر را به طور کامل حذف کنم زیرا او به نظر می رسد می خواهم فیلمهای بهتری نسبت به آنچه اغلب تهیه می کند بسازد. بعلاوه ، او یک بار عالی نوشت شهر تاریک، یکی از بزرگترین فیلم های علمی تخیلی ساخته شده در زندگی من. (این احتمالاً همان چیزی است که آسیموف می خواهد.)

بیایید ساده باشیم ، تظاهرکنندگان

نکته اصلی در اینجا سادگی است. پایه ‘نویسندگان کل مجموعه هفت رمان عظیموف را به چیزی تبدیل می کنند که می توانید هفته به هفته درک کنید. اگر می خواهید مطمئن شوید که هر نکته ای را که هر صحنه برای فلسفه هری سلدون و آینده گال نشان می دهد ، درک کرده اید ، گاهی اوقات باید به عقب برگردید. اما اگر نکته ای را در اینجا یا آنجا از دست بدهید ، خوب خواهید بود.

گویر و نویسندگانش می دانند که نمی دانند پرورش یافته توسط گرگ هابه (صادقانه بگویم ، گویر هیچ ارتباطی با این همه شخصیت در خودش ندارد.) بنابراین آنها کار را بسیار آسان می کنند. همچنین داشتن پیس و هریس – دو جانباز استیون اسپیلبرگ – کمک می کند لینکلن ، این به همان اندازه خوب است که سینمای سیاسی اصلی آمریکا بدست می آورد – تصادفی از ذهن در قلب نمایش. این است همیشه قیمت مناسب.

چیزهای کوچک

مجموعه علمی تخیلی در Apple TV + بینندگان را به واقعیت جدیدی می برد.
عکس: Apple TV +

هریس و پیس بهترین عناصر فردی در نمایش هستند. هیچکس مانند پیس هوس شهوت آمیز نمی کند و او هرچه دارد زیر لباس عظیم خود و زبان بدن از نظر ریاضی دقیق می دهد. او قرار بود یک قاتل سریالی بزرگ به سبک هانیبال لکتر باشد.

در همین حال ، هریس یکی از جالب ترین بازیگران سینمای انگلیسی زبان است ، تلفیقی کامل از تمرکز و شخصیت قدیمی ریچارد برتون ، وسواس ابریشمی و گربه ای پیتر اوتول و نیروی عصبی شدید و عصبی پدرش ، ریچارد هریس. بهترین انتخاب بازیگری که یک سریال می تواند انجام دهد. آره پایه از چند طریق بسیار مهم به مسابقات می رود.

Gaal Dornik از Llobel بسیار زیبا و شکست ناپذیر به نظر می رسد که بتواند یک “ریاضیدان پناهنده تبعیدی” را بفروشد ، اما او خوب کار می کند. ای کاش نسل بازیگرانی که در حال حاضر همه نقش ها را دریافت می کنند ، دقیقاً به همان شکل بسیار نا امید کننده نبوده اند.

تام هالند ، تیموتی شالامت ، زندایا ، بریتانی اوگریدی ، جک کیلمر ، مارگارت کوآلی ، جو کاری … ستاره جوان خود را انتخاب کنید ، یا ثروتمند ، زیبا و یا هر دو باشید. و این باعث می شود که ریشه زایی برای آنها بسیار بسیار خسته کننده باشد. متأسفانه سبک بازیگری آنها فاقد جرقه ای است که در ابتدا در بازیگران به آن عادت کرده بودیم. آلبرت فینی ، جف بریجز ، الن برستین … بدن ما با استعداد خود ما را ترساند. واقعا دیگر این اتفاق نمی افتد.

زیبا ، جذاب و معمولی؟

در واقع ، چیزی شبیه به بی شخصیت بودن لوبل (و علاقه عاشقانه او ، با بازی آلفرد انوخ از هری پاتر فیلم) نکاتی برای پایه ‘بزرگترین اشکال

با وجود تمام نماها و صداهای باشکوه ، برای هر اجرای جالب ، برای هر ایده آزاردهنده ، نمایش بسیار زیبا و بی شکل است. اپل تی وی + تعدادی از کارگردانان تلویزیون (و روپرت سندرز ، که هیچ تجربه ای در جابجایی نمایشگرهای آبی غول پیکر ندارند) را به کار می گیرد تا همه چیز را در حرکت نگه دارد و برای مدت طولانی روی هیچ چیز معطل نماند.

پایه یک نمایش معمول است زیاد جالب ، بسیار جذاب و بسیار زیبا ، اما هنوز هم مانند یک داستان تلویزیونی معمولی به نظر می رسد. این همه پول ، اینقدر وقت … من به چیزی کمی ریشه ای تر امیدوار بودم.

دارم تماشا میکنم پایه در Apple TV +

دو قسمت اول از پایه اولین نمایش در 23 سپتامبر در Apple TV +است. قسمت های جدید جمعه می رسد.

دارای رتبه: تلویزیون 14

نگاه کنید: Apple TV +

https://www.youtube.com/watch؟v=X4QYV5GTz7c

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون ، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد نوشت صدای دهکده ، تفسیر فیلم ، بررسی کتابهای لس آنجلس و مجله نایلون. او 25 فیلم بلند کارگردانی کرده و بیش از 300 مقاله تصویری نوشته است که می توانید آنها را در Patreon.com/honorszombie پیدا کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Kingdom Hearts Sora و Goofy
اخبار اپل
تمامی بازی های نینتندو سوییچ ابری

منبع: Square Enix به دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری Nintendo Switch، این کنسول نمی‌تواند برخی از بازی‌های گرافیکی فشرده‌تر را که روی رایانه‌های شخصی، PS5 یا Xbox Series X ظاهر می‌شوند، پشتیبانی کند. شرکت بازی ژاپنی راه‌حلی برای این کار با Nintendo Switch Cloud Streaming ایجاد کرده است که به شما اجازه …

اخبار اپل
پروژه Iris گوگل می تواند با هدست واقعیت ترکیبی اپل رقابت کند

متا قبلاً با محصولات Oculus حضور خود را در صنعت سخت افزار AR / VR تثبیت کرده است و شایعه شده است که اپل یک رقیب قدرتمند در آینده دارد. با این حال، گوگل هنوز حوله نپذیرفته است. طبق گزارش‌ها، این شرکت در حال توسعه یک هدست AR با کد …

اخبار اپل
4 برنامه عالی مک برای افزایش بهره وری شما در سال جاری

با سال جدید فرصت‌های جدید و فرصتی برای دستیابی به مجموعه‌ای از اهداف جدید هیجان‌انگیز است. خواه مال شما شخصی باشد یا حرفه ای، همه ما می توانیم از راهی برای به حداکثر رساندن زمان خود استفاده کنیم – و برنامه های بهره وری بهترین راه برای انجام آن هستند. …