Chrome 94 Beta با استفاده از Metal Framework عملکرد گرافیکی بهبود یافته ای را در macOS ارائه می دهد

اخبار اپل


گوگل آماده معرفی چارچوب Metal در Chrome 94 beta برای macOS است. انتظار می رود که اجرای جدید قابلیت های پردازش گرافیکی macOS را بهبود بخشد. علاوه بر این ، WebCodec API جدید ، که در بتا 94 آزمایش شده است ، قابلیت های پردازش رسانه ای بهتری را ارائه می دهد.

Chrome beta 94 بسیار مهم است زیرا شامل ویژگی های زیادی است که برای انتشار عمومی macOS در نظر گرفته شده است. آخرین نسخه بتا بر تغییراتی تمرکز دارد که به بهبود پردازش گرافیکی کمک می کند. به طور دقیق تر ، ارتقاء شامل دو روش جدید است که در آنها پردازش گرافیکی macOS به طور قابل توجهی بهبود می یابد.

WebCodecs API دارای “API کدک سطح پایین” است که پشتیبانی بهتری از “برنامه های در حال ظهور” ارائه می دهد. برنامه های در حال ظهور معمولاً مبتنی بر رمزگذاری و رمزگشایی سریع ویدیو هستند. با کمک کدک جدید ، سرویس های وب ، مانند پخش بازی ها ، می توانند تاخیر کم را بدون افزایش قدرت پردازشی حفظ کنند. به طور کلی ، این امر باعث می شود MacOS با ویژگی های پایین تر ، خدمات گرافیکی فشرده ای مانند پخش بازی را انجام دهد.

گوگل نسخه آزمایشی WebCodecs را در Chrome 93 راه اندازی می کند و در نسخه بتا 94 ، این ویژگی به طور پیش فرض فعال است. علاوه بر این ، توسعه دهندگان قادر خواهند بود به طور مستقیم از اجزای رسانه متصل به مرورگر استفاده کنند. به عبارت دیگر ، توسعه دهندگان می توانند از عناصری مانند ویدئو ، رمزگذارهای صوتی ، پردازش خام ویدئو و رمزگشاهای تصویر استفاده کنند.

نسخه بتای گوگل کروم 94 دارای API مفید دیگری به نام WebGPU است. نه تنها از نظر عملکرد بهتر است ، بلکه دارای ویژگی هایی مانند “محاسبه GPU” است. گوگل می گوید API های قبلی ، از جمله WebGL و WebGL2 ، برای ترسیم تصاویر طراحی شده اند. در حال حاضر آخرین WebGPU برای پشتیبانی از کارهای محاسباتی مدرن اصلاح شده است. این مزایایی مانند مدیریت منابع جداگانه ، آماده سازی شغل و ارائه GPU را ارائه می دهد.

شایان ذکر است که نسخه آزمایشی WebGPU در Chrome 94 شروع شده است و امیدواریم این ویژگی به طور پیش فرض در Chrome 99 گنجانده شود.

[via Chromium]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
از iPhone، Apple Watch و AirPods 3 با قاب‌های SwitchEasy محافظت کنید

سری قاب‌های اپل ناهموار Odyssey SwitchEasy به خاطر محافظ، شیک و راحت بودن شهرت دارد. می‌توانید از گوشی سری آیفون 13 یا 12، اپل واچ و ایرپاد 3 خود محافظت کنید. برای گزینه‌های حمل اضافه‌شده، برخی از آن‌ها را می‌بندید. و بهتر از همه، فروش فلش SwitchEasy در کیس‌های Odyssey …

تلویزیون + لوگو
اخبار اپل
بیسبال جمعه شب: نحوه تماشای تگزاس رنجرز در هیوستون آستروس در اپل تی وی پلاس

تگزاس رنجرز امشب ساعت 20:00 به وقت شرقی، هیوستون آستروس را در اپل تی‌وی پخش می‌کند. در اینجا نحوه تماشا آمده است. نحوه تماشای بازی Texas Rangers at Houston Astros در Apple TV + می توانید بازی Rangers at Astros را از طریق Apple TV + با دنبال کردن این …

اخبار اپل
مار اسکس با سوء ظن و اسرار می چرخد [Apple TV+ recap]

سری جدید اپل تی وی + مار اسکس تا زانو در توطئه و سوء ظن است. مردم شهر انگلیسی فکر می کنند نائومی بنکس نوعی جادوگر است، و آنها هم به همکار کورا سیبورن خیلی بهتر فکر نمی کنند. قسمت این هفته، با عنوان “سقوط”، به مکانی غیرمنتظره و مورد …