iPadOS 15 کار با iPad را برای من آسان کرد

اخبار اپل


منبع: Adam Oram / iMore

کار تمام وقت از طریق iPad ایده جدیدی نیست. این امر سالهاست امکان پذیر است و با پیشرفت iPadOS 15 برای بسیاری از افراد بسیار آسان تر می شود.

حتی اگر بهترین سخت افزار iPad را ندارید ، می توانید از iPadOS 15 هنگام راه اندازی در پاییز امسال استفاده کنید. از آنجایی که از تمام دستگاه هایی که iPadOS 13 و iPadOS 14 پشتیبانی می کردند پشتیبانی می کند ، می توانید به دستگاه هایی از نسل اول iPad Pro و iPad Air 2 ارتقا دهید.

اگرچه بیشتر کارهای من هنوز روی Mac دسکتاپ من انجام می شود ، اما وقتی در حال حرکت هستم و هر زمان که به تغییر چشم انداز نیاز دارم ، بیشتر از iPad Pro خود کار می کنم. MacBook Pro من از سال 2013 در حال حاضر بسیار طولانی است و عمر باتری آن مانند گذشته نیست ، بنابراین iPad Pro مطمئناً از نظر طول عمر و سرعت آن را از آب بیرون می کشد. با نسخه بتای بارگذاری شده iPadOS 15 ، ویژگی های جدید بسیار مفیدی نیز دارد که کار با آنها را لذت بخش می کند.

معاملات VPN: مجوز مادام العمر 16 دلار ، برنامه های ماهانه 1 دلار و بیشتر

طرح جدید و قفسه جدید

Ipados 15 قفسه چند کاره

منبع: اپل

من از زمان معرفی اولین مدل از طرفداران آیپد بودم ، اگرچه باید اعتراف کنم که در ابتدا برای اولین بار در iOS 9 از رابط کاربری چند وظیفه ای بازدید نکردم. در چند سال ویژگی های بیشتری به آن اضافه شد. یک آشفتگی پیچیده که در پشت حرکات غیر طبیعی پنهان شده است ، بنابراین من در بیشتر موارد از استفاده از آن اجتناب کردم.

با iPadOS 15 ، انجام چند وظیفه با منوی جدید چند وظیفه ای بسیار بیشتر قابل مشاهده است ، که باعث می شود شروع به نمایش تقسیم و کشیدن آن آسان شود. اکنون می توانید به سادگی ضربه بزنید تا طرح چند وظیفه ای مورد نظر خود را انتخاب کرده و دسترسی آسان به صفحه اصلی را برای انتخاب برنامه هایی که می خواهید در کنار یکدیگر استفاده کنید ، داشته باشید.

چند وظیفه ای هرگز برای من کلیک نکرده است – تا iPadOS 15.

ایجاد فضاهای نمای تقسیم شده از سوئیچ برنامه فقط با کشیدن یک برنامه به برنامه دیگر آسان تر است.

همراه با رابط کاربری چند منظوره بهبود یافته ، iPadOS 15 ظاهر “قفسه” جدیدی را برای برنامه های پشتیبانی شده به ارمغان آورده است. این واقعاً برای برنامه هایی مانند Pages مفید است ، جایی که ممکن است پنجره های زیادی برای دسترسی به آنها باز باشد. برای من ، این در یادداشت ها بسیار مفید به نظر می رسد ، جایی که من می توانم به سرعت یادداشت ها را از پوشه های مختلف بدون نیاز به لمس لایه های منوها ارسال کنم. هنوز کمی پنهان است ، اما به راحتی می توان از آن استفاده کرد وقتی عادت کردید و باز کردن نمونه ای از Split View را بسیار آسان می کند.

گروه هایی از برگه های Safari

یک افزودنی محض برای Safari در iPadOS 15 (و سایر سیستم عامل ها) گروه های برگه هستند. این ویژگی به شما امکان می دهد تا زبانه های خود را به شیوه ای جدید با گروه بندی آنها در گروه های نام سازماندهی کنید و به شما امکان می دهد بین نماهای مختلف جابجا شوید. در iPad ، نوار کناری تعویض بین گروه های مختلف زبانه را بسیار آسان می کند.

در کار من ، اولین کاری که هر روز انجام می دهم باز کردن یکسری سایت ها است. با گروه های پارتیشن ، می توانم گروهی از نام های شغلی را داشته باشم که این روند را سریعتر می کند و همچنین آنها را از سایر پارتیشن های باز من جدا نگه دارد. همچنین اگر در Safari در مورد چیزی تحقیق می کنم و می خواهم زبانه های باز را سریع گروه بندی کنم تا بعداً برای مرجع ذخیره شوند ، بسیار عالی است ، زیرا این کار را می توان به سرعت از نوار کناری انجام داد.

مک اصلی من در نسخه بتا macOS Monterey نیست ، اما من مشتاقانه منتظر هستم تا این گروه های پارتیشن در همه دستگاه های من همگام سازی شود.

تمرکز

فوکوس در اصل یک حالت مزاحم نشوید پیشرفته است ، اما در حال حاضر بسیار مفید است اگر می خواهید در iPad و سایر دستگاه های خود بازدهی خود را حفظ کنید. اگرچه Focus ویژگی های قبلی موجود مانند مزاحم نشوید هنگام رانندگی و خواب را نیز پوشش می دهد ، اما در حال حاضر بسیار شخصی تر از Do Not Disturb است.

می توانید حالت های تمرکز خود را متناسب با نیازهای خود در مکان های مختلف یا در ساعات مختلف روز ایجاد کنید. می توان از آن برای بی صدا کردن اعلان ها برای برنامه ها یا مخاطبین خاص و حتی تغییر صفحه اصلی استفاده کرد. در صورت تمایل ، می توانید از یک حالت تمرکز خاص به عنوان ماشه میانبر استفاده کنید.

برای من ، من تمرکز کاری را تنظیم کرده ام که به طور خودکار در ساعات اداری معمولی من فعال می شود و اعلان ها برای هر چیزی غیر از تقویم و Slack بی صدا می شوند. این بسیار ساده است ، اما بدون معرفی من پس از راه اندازی اتفاق می افتد و مانع از حواس پرتی سیگنال های دیگر می شود.

یادداشت سریع

یادداشت سریع iPadOS 15

منبع: اپل

وقتی برای اولین بار ویژگی یادداشت سریع را دیدم – توانایی کشیدن انگشت از گوشه سمت راست پایین صفحه iPad برای ضبط سریع چیزی – فکر نمی کردم از آن زیاد استفاده کنم ، اما در واقع برای رها کردن آن بسیار مناسب بود. متن یا پیوندهایی که باید بعداً بتوانم دوباره آنها را پیدا کنم.

می توانید چند یادداشت سریع داشته باشید و بین آنها بکشید تا جایی برای کارهایی که مخصوص یک کار یا کار دیگر است ، باز کنید. با تحقیقاتی که باید در مورد نوشتن در iMore در اینجا انجام دهم ، این یک افزودنی بسیار مفید برای یک کاربر سنگین Notes مانند من است.

پیشرفت های صفحه اصلی

صفحه اصلی نیز در iPadOS 15 مورد توجه قرار می گیرد. بارزترین تغییر توانایی قرار دادن ابزارک ها در هر نقطه روی صفحه است ، نه فقط در سمت چپ. این باید در iPadOS 14 در دسترس بود ، اما بهتر است دیرتر از هرگز.

صفحه اصلی در iPadOS 15 بسیار مفیدتر است.

من از ویجت های زیادی استفاده نمی کنم ، اما داشتن یک ویجت فانتزی واضح بسیار مفید است و ویجت برنامه News که به طور مرتب به روز می شود و فقط اخبار اپل را نشان می دهد ، برای کار من لذت بخش است. اگر از ابزارهای زیادی استفاده می کنید ، صفحه اصلی در iPadOS 15 بسیار مفیدتر می شود.

به نظر من ، یک افزودنی بهتر و موردی که به شدت در iPadOS 14 وجود نداشت ، کتابخانه برنامه است. این به شما این امکان را می دهد که صفحه اصلی را به عنوان فضایی برای برنامه های کاربردی و ابزارهای مورد استفاده خود داشته باشید ، در حالی که همه چیزهایی را که گهگاه مورد استفاده قرار می گیرند در پوشه های سازمان یافته پنهان کنید.

جستجو برای نورافکن ها نیز بسیار لذت بخش تر است که از آن با ظاهری تازه استفاده کنید. نتایج غنی تر آن برای یافتن برنامه ها ، نتایج وب ، فایلها ، متن در عکسها و موارد دیگر قابل اطمینان تر است. به نظر می رسد و بیشتر شبیه Spotlight در Mac است ، که در مورد نحوه کار من بسیار مثبت است.

هنوز چیزی برای انتظار وجود دارد

کنترل جهانی

منبع: اپل

یکی از هیجان انگیزترین ویژگی های iPadOS 15 ، Universal Control ، در دوره بتا برای آزمایش در دسترس نبوده و مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی راه اندازی می شود. این ویژگی ، که به کاربران امکان می دهد با استفاده از یک صفحه کلید و ماوس یکسان بین مک و آیپد خود حرکت کنند ، برای گردش کاری من عالی به نظر می رسد و باید به من این امکان را بدهد که حتی در شرایط بیشتری از iPad استفاده کنم.

ویژگی دیگری که انتظار می رود بسیار مفید باشد ، افزونه های Safari است. در حالی که این ویژگی در نسخه بتا iPadOS 15 موجود است ، توسعه دهندگان هنوز نمی توانند برنامه های خود را که از آن استفاده می کنند ارسال کنند. با استفاده از برنامه هایی مانند Grammarly و برنامه های مختلف عملکردی که احتمالاً به سرعت روشن می شوند ، من هیجان زده هستم که ببینم چقدر از کارهای خود را فقط با iPad می توانم انجام دهم.

ویژگی های مورد علاقه iPadOS 15 چیست؟

آیا با iPadOS 15 بتا کار کرده اید؟ آیا iPad ایستگاه اصلی کاری شما است؟ نظرات خود را در نظرات زیر برای ما بیان کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …