استیو جابز می خواست دل سیستم عامل مک را روی رایانه ها نصب کند

اخبار اپل


در یک گفتگوی نوستالژیک با CNET، مایکل دل ، مدیرعامل دل فاش کرد که زمانی استیو جابز می خواست که این شرکت مجوز سیستم عامل Mac را اجرا کرده و آن را بر روی رایانه های شخصی اینتل اجرا کند. اگر این امر محقق شود ، می تواند صنعت رایانه را همانطور که می شناسیم تغییر دهد.

به گفته دل ، بنیانگذار فقید اپل ابتدا پس از ایجاد NeXT پس از خروج از اپل ، برای مشارکت با او تماس گرفت. جابز ادعا می کند که سیستم عامل NeXT بهتر از ویندوز است و می خواهد دل از آن در رایانه های شرکت خود استفاده کند. دل با استناد به دلایل خوبی که هیچ برنامه ای برای آن وجود نداشت و “علاقه مشتری صفر” وجود نداشت ، امتناع کرد.

پس از پیوستن به اپل ، جابز سعی کرد مک سیستم عامل دل را در یک قرارداد مجوز دیگر ارائه دهد. جابز دل را متقاعد کرد و گفت خریداران رایانه می توانند بین Mac OS و Microsoft Windows یکی را انتخاب کنند.

دل به من می گوید: “او گفت ، این را نگاه کنید – ما این دسکتاپ دل را داریم و با سیستم عامل Mac کار می کند.” “چرا مجوز سیستم عامل Mac را نمی دهید؟”

دل متقاعد شد و پیشنهاد کرد که برای هر رایانه دل که با سیستم عامل Mac فروخته می شود ، هزینه مجوز به جابز بپردازد. با این حال ، جابز نگران بود که این امر بر سهم بازار مک تأثیر بگذارد ، زیرا رایانه های دل ارزان تر هستند. جابز در واقع می خواست دل سیستم عامل مک را به همراه ویندوز در هر رایانه ای که فروخته می شود ، راه اندازی کند. با این حال ، این هزینه صدها میلیون حق امتیاز برای دل خواهد داشت.

دل هنگام گفتن داستان لبخند می زند. او می نویسد: “حق امتیازهایی که او در مورد آن صحبت می کرد صدها میلیون دلار هزینه داشت و ریاضیات کار نمی کرد زیرا اکثر مشتریان ما ، به ویژه مشتریان مشاغل بزرگتر ، واقعاً سیستم عامل Mac را نمی خواستند.” پیشنهاد استیو جالب خواهد بود اگر فقط بگوییم “خوب ، ما هر بار که از سیستم عامل Mac استفاده می کنیم به شما پول می دهیم” – اما برای پرداخت هر زمان که از آن استفاده نمی کنیم … خوب ، تجربه خوب ، استیو! ”

هزینه حق امتیاز منجر به فروپاشی این قرارداد شد زیرا دل علاقه خود را از دست داد. علاوه بر این ، دسترسی به سیستم عامل Mac در آینده در آن زمان تضمین نشده بود. این امر مشتریان دل را در راستای توسعه سیستم عامل مک قرار می دهد ، زیرا این شرکت نمی تواند پشتیبانی مشتری را برای آن ارائه دهد.

دل گفت که اگر این معامله به پایان برسد ، “این می تواند مسیر را برای Windows و Mac OS در رایانه های شخصی تغییر دهد” ، و ما نمی توانیم بیشتر موافق باشیم. تصور کنید اگر اپل هرگز مجبور نبود iMac را در سال 1998 راه اندازی کند!

با وجود فروپاشی قرارداد و اختلاف نظرهای دیگر در طول این سالها ، دل با جابز دوست بود. در یک مرحله ، از دل س askedال شد که اگر مدیرعامل اپل باشد ، برای رفع آن چه می کند. او گفت: “من شرکت را می بندم و پول را به سهامداران باز می گردانم” ، که خشم جابز را برانگیخت. در نهایت ، جابز از نقل قول دل برای ایجاد انگیزه در تیم خود استفاده کرد. دل به آن احترام گذاشت و چنین گفت CNET“اگر من به جای او بودم تقریباً همین کار را می کردم. وقتی شرکتی که ایجاد می کنید برای زندگی خود مبارزه می کند ، همه کارهای لازم را انجام می دهید. “

تعامل دل با جابز ، توسعه دوستی آنها و علاقه او به Apple II در خاطرات تازه منتشر شده وی “خوب بازی کن ، اما پیروز شو” گنجانده شده است.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …