افشاگری درباره بلوز و سایر سودهای ۶ میلیارد دلاری اپل


اپل در سه ماهه گذشته رکورد 20.6 میلیارد دلار سود کسب کرد، اما جریمه شد زیرا درآمد 83.4 میلیارد دلاری انتظارات تحلیلگران را برآورده نکرد. به نظر می رسد که حتی غول کوپرتینویی نیز از مشکلات زنجیره تامین مصون نیست. از این مبلغ 6 میلیارد دلار ارزش دارد.

در اینجا خبر بد – و خبر خوب – از گزارش درآمد اپل برای سپتامبر 2021 و یک جلسه پرسش و پاسخ با تحلیلگران پس از آن است.

محدودیت های عرضه به ارزش 6 میلیارد دلار ویران می کند

تیم کوک، مدیرعامل این شرکت گفت: محدودیت های عرضه “بیش از حد انتظار” حدود 6 میلیارد دلار برای اپل در سه ماهه گذشته هزینه داشته است. می‌توانید این ضربه بزرگ را به «کمبود سیلیکون در صنعت» و اختلالات تولید مرتبط با COVID-19 نسبت دهید که همچنان در سراسر جهان رخ می‌دهد.

این درآمدهای از دست رفته وال استریت را در طول سه ماهه هنوز قابل توجه اپل بدتر کرد، زیرا ارزش بازار سهام بیش از هر چیز دیگری رشد می کند. اما خبر بدتری وجود دارد: اپل پیش بینی می کند که محدودیت های عرضه در سه ماهه آینده حتی شدیدتر خواهد شد!

لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، در حالی که آی‌پد با دوران سختی مواجه است، گفت: «ما تخمین می‌زنیم که تأثیر محدودیت‌های عرضه در سه ماهه دسامبر بیشتر خواهد بود. مدیر مالی اپل مجدداً به دلیل “تداوم عدم اطمینان در سراسر جهان” از ارائه راهنمایی درآمد برای سه ماهه آینده خودداری کرد. اما Maestri پیش‌بینی می‌کند که درآمد هر دسته محصول به جز iPad به صورت سالانه رشد خواهد کرد.

هنوز شبیه به شخصیت اصلی در تلویزیون موفق Apple + است تد لاسو، کوک همیشه خوشبین است. او قبل از اعلام همه سخت افزارهای جدید و عالی که امسال در کوپرتینو عرضه شده اند، گفت: “ما به آینده خوشبین هستیم، به خصوص که شاهد تقاضای قوی برای محصولات جدید هستیم.” “لوئیس والاس.”

آیفون 13 تقریباً شامل نمی شود. مک بوک جدید اصلا اینطور نیست.

ارقام ماه سپتامبر اپل، بدون توجه به نظر وال استریت، قابل توجه است. اما نکته دیوانه کننده این است که این اعداد حتی شامل برخی از محبوب ترین محصولات اخیر این شرکت نمی شود!

به عنوان مثال، دسته آیفون در طول سه ماهه شاهد رشد فوق العاده 47 درصدی به صورت سالانه بود. اما آیفون 13 در واقع گنجانده نشده است. فروش آیفون 13 چند روز مانده به پایان سه ماهه آغاز شد.

به طور مشابه، شماره های مک. مقوله مک نسبت به سال قبل 1.6 درصد رشد متوسطی داشته است، اما این شامل مک بوک پرو جدید که در ماه اکتبر عرضه شد، نمی شود.

و دسته «سایر» که شامل اپل واچ و ایرپاد می شود، بدون محصولات جدیدی که اوایل ماه جاری نیز عرضه شدند، ۱۱ درصد رشد کرد.

فقط تصور کنید اگر زنجیره تامین اپل موفق شود، در سه ماهه آینده چه اعدادی خواهند بود. “لیندر کنی.”

بسیاری از مشتریان جدید و خوشحال مک و آیپد

حفظ یک شرکت در بلندمدت نیازمند مشتریان جدید است. و اپل تعداد زیادی از آنها را دارد. مدیر ارشد مالی اپل موفق شده است بگوید که مک و آی پد برای اولین بار تعداد زیادی از خریداران را به خود جذب می کنند. و مردم عاشق این وسایل هستند.

“هم برای مک و هم برای آیپد، ما همچنان شاهد ترکیبی از سطوح بالای رضایت مشتری و مشتری برای اولین بار هستیم. Maestri گفت: حدود نیمی از مشتریانی که Mac و iPad را در سه ماهه خریدند، تازه وارد این محصول شده بودند. “و در آخرین نظرسنجی های مصرف کننده ایالات متحده از 451 Research، رضایت مشتری برای Mac و iPad 97٪ است.” – اد هاردی

سوار قطار شوید، طرفدار آی پد شوید

ظرافت غیرمنتظره از درآمدهای اپل پرسش و پاسخ: همه رانندگان در شرکت ملی راه آهن فرانسه SCNF برای نظارت بر گردش کار روزانه خود یک آی پد دریافت می کنند. به گفته Maestri، بدیهی است که هزینه های نگهداری و انرژی را کاهش می دهد. و آن‌قدر در بین رانندگان محبوب هستند که از هر 10 نفر، 9 نفر تصمیم می‌گیرند دستگاه‌ها را در پایان چرخه به‌روزرسانی سازمانی خود بخرند. “دیوید اسنو.”

خدمات در حال رونق است

اپل گفت که مجموعه متنوع خدمات تجاری خود، مانند Apple Fitness + و Apple Music، سالانه 26 درصد رشد کرده و به 18.3 میلیارد دلار رسیده است و در سال 2021 رکوردهای فصلی را در هر بخش جغرافیایی به ثبت رسانده است. این شرکت اعلام کرد که رکوردهای تمام دوران را به دست آورده است. برای خدمات ابری، موسیقی، ویدئو و اپل کارت و خدمات پرداخت. تعداد کل حساب های پرداخت شده در خدمات اپل به 745 میلیون رسید.

اپل سطح اشتراکی را به سرویس Apple Music خود اضافه کرده است و به زودی Apple Fitness + را در 15 کشور جدید اضافه می کند – به طور بالقوه به میلیون ها مشترک جدید می رسد. همه اینها به علاوه اپل کارت جایزه رضایت مشتری JD Power را در اولین سال واجد شرایط بودن خود برد. “دیوید اسنو.”

بدیهی است که محدودیت های چین برای بازی های کودکان هیچ آسیبی به اپ استور وارد نمی کند

سیاست‌های جدید دولت چین برای محدود کردن مدت زمانی که کودکان می‌توانند در بازی‌ها صرف کنند، به تیتر اخبار در سراسر جهان تبدیل شده است. همه افراد زیر 18 سال از انجام بازی در روزهای هفته و دریافت یک ساعت بازی در تعطیلات آخر هفته منعی ندارند.

کوک می گوید این به اپ استور چین آسیبی نمی رساند. در حال حاضر دیدن تاثیر این امر بر اپ استور بسیار دشوار است. – اد هاردیمانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
بهترین جایگزین برای Apple AirPods 2022

بهترین جایگزین های Apple AirPods من بیشتر 2022 ایرپادهای اپل همراهی فوق العاده برای iPhone، iPad یا Apple Watch شما هستند، با جفت شدن فوق العاده سریع، عملکرد عالی با کنترل های لمسی و دسترسی به سیری. AirPods قطعا برای بسیاری از طرفداران آیفون جذاب خواهد بود، اما این بدان …

اخبار اپل
اینستاگرام دید محتوای “بالقوه مضر” را کاهش می دهد و شروع به آزمایش ویژگی اشتراک می کند

اینستاگرام اعلام کرده است که اکنون برای کاهش دید محتوایی که آن را «بالقوه مضر» می‌داند، اقدام خواهد کرد. این پلتفرم در حال حذف پست‌هایی است که قوانین انجمن خود را نقض می‌کنند، اما این حرکت به کاهش دید پست‌هایی که در ناحیه خاکستری ضرب المثل هستند و ممکن است …

اخبار اپل
Beats Fit Pro را با کمترین قیمت با 46 دلار دریافت کنید

اکنون فقط 153.11 دلار – کاهش از 199.99 دلار – برای مدت زمان محدود.عکس: اپل Beats Fit Pro که در نوامبر گذشته معرفی شد، دارای صدای فراگیر با ردیابی سر پویا، تراشه Apple H1 برای جفت شدن سریع و آسان و کاهش نویز فعال است. مال خود را با کمترین …