امروز در تاریخ اپل: استیو جابز در حال آماده سازی برای IPO پیکسار است

اخبار اپل


11 اکتبر 1995: استیو جابز متقاضی استودیو انیمیشن پیکسار در بازار سهام است.

نقطه عطف زندگی جابز ، عرضه اولیه پیکسار او را به یک میلیاردر تبدیل کرد. اما به سختی همه چیز به این خوبی پیش می رود.

IPO پیکسار: نقطه عطفی برای استیو جابز

ممکن است به این دلیل باشد که من برای یک سایت فنی می نویسم ، بنابراین تمرکز استیو جابز همیشه بر روی اپل و NeXT است ، اما وقتی پیکسار در مورد زندگی بنیانگذار اپل صحبت می کند اغلب نماینده کمتری به نظر می رسد.

گاهی اوقات به عنوان سرمایه گذاری جانبی برای جابز ، کار او در پیکسار چشم انداز بلند مدت او را نشان می دهد. همچنین نماد مبارزات او پس از اپل به عنوان یک تاجر و در نهایت چرخش شگفت انگیز و کشف مجدد او به عنوان مدیرعامل است.

پیکسار همچنین به ورود جابز به صنعت سرگرمی اشاره کرد که در نهایت او را به بزرگترین سهامدار والت دیزنی تبدیل کرد و زمینه را برای روابطی که بعداً برای iTunes استفاده می کرد ، پایه گذاری کرد.

چگونه استیو جابز پیکسار خرید

پیکسار توسط Alvy Ray Smith و Ed Catmull تاسیس شد. استودیوی انیمیشن از آزمایشگاه گرافیک رایانه ای جورج لوکاس ، مدیر این شرکت بیرون آمد جنگ ستارگانبه وقتی لوکاس طلاق گران قیمت را پشت سر گذاشت ، جابز سهام خود را در این شرکت خرید.

جابز اولین بار در مورد کار پیکسار از طریق آلن کی ، دانشمند افسانه ای کامپیوتر از زیراکس PARC ، که به کار خود برای اپل ادامه می دهد ، خبر داد.

در طول مذاکرات ، جابز لوکاس را از پیشنهاد اولیه 15 میلیون دلاری سهام خود در پیکسار و ضمانت 15 میلیون دلار دیگر برای تأمین مالی شرکت رد کرد. در پایان ، جابز تنها 5 میلیون دلار پرداخت کرد و 5 میلیون دلار بودجه برای 70 درصد Pixar را تضمین کرد. آنها قرارداد را در 3 فوریه 1986 ، اندکی پس از خروج جابز از اپل پس از کودتای نافرجام در اتاق هیئت مدیره نهایی کردند.

اگرچه جابز قرارداد خوبی کسب کرد ، اما در آن زمان یک ریسک بود. پیکسار برای ادامه تجارت به پول نیاز داشت. و قانون مور به این معنی بود که این شرکت یک دهه تا تحقق رویای اسمیت و کاتمول برای تولید یک فیلم متحرک تمام رایانه فاصله داشت.

پیکسار: استودیو سینمایی یا شرکت کامپیوتری؟

با توجه به تجربه فروش ، جابز معتقد بود که پیکسار می تواند راه خود را به عنوان یک شرکت سخت افزاری و نرم افزاری برای سازندگان پرداخت کند – اساساً همان گامی که در اپل استفاده می کند.

پیکسار دو محصول اصلی برای فروش داشت: RenderMan ، یک برنامه گرافیکی سه بعدی که هنوز هم وجود دارد ، و Pixar Image Computer ، یک ابر رایانه سطح بالا. رایانه Pixar Image بدون مشکل سقوط کرد. در طول عمر او ، رایانه کمتر از 300 دستگاه فروخته است.

مشکل اصلی کامپیوتر قیمت فوق العاده زیاد آن بود. هزینه خرید این دستگاه 135000 دلار بود ، اما برای کار به ایستگاه کاری 35000 دلاری از Sun Microsystems یا Silicon Graphics نیز نیاز داشت. نسخه نسل دوم “فقط” 30،000 دلار به فروش می رسد – هنوز دور از دسترس مشتریان معمولی است.

پول های خون آلود ، تنها چیزی که پیکسار را در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 زنده نگه داشت ، افتخار جابز بود. او نمی خواست به عنوان یک معجزه یک بار دیده شود که اپل را تاسیس کرد و سپس با NeXT و Pixar منفجر شد.

https://www.youtube.com/watch؟v=PhhGfdkK9Ek

IPO پیکسار استیو جابز را میلیاردر می کند

خوشبختانه پیکسار با دیزنی قرارداد بست و کار روی اولین فیلم بلند خود را آغاز کرد ، داستان اسباب بازیبه با احساس یک ضربه بزرگ ، جابز درخواست کرد تا Pixar را در آن روز در سال 1995 در معرض دید عموم قرار دهد. IPO در 29 نوامبر 1995 دنبال شد.

IPO پیکسار جابز را در سن 40 سالگی میلیاردر کرد و آغاز بازگشت شگفت انگیز او را رقم زد.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی مبتنی بر یادگیری ماشینی را به نمایش می‌گذارد

برای بزرگداشت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل برخی از ویژگی‌های دسترسی جدید را نشان داده است که در اواخر امسال در iPhone، iPad، Apple Watch و Mac در دسترس خواهند بود. این شرکت می‌گوید که این ویژگی‌ها، «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را برای افراد دارای …

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …