امروز در تاریخ اپل: استیو جابز در 56 سالگی درگذشت

اخبار اپل


5 اکتبر 2011: استیو جابز ، بنیانگذار اپل ، در سن 56 سالگی در خانه خود در پالو آلتو ، کالیفرنیا درگذشت.

علت رسمی مرگ جابز ، ایست تنفسی در نتیجه عوارض ناشی از نوع نادر سرطان پانکراس بود. او هشت سال پیش مبتلا به سرطان تشخیص داده شد و در آگوست 2011 رسما از مدیرعامل اپل استعفا داد.

این پست شامل مشارکت است. فرقه مک وقتی از پیوندهای ما برای خرید اقلام استفاده می کنید ، می توانید کمیسیون دریافت کنید.

با این همه نوشته درباره جابز در سالهای پس از مرگ او و این همه مطالب نوشتاری ، نمی توان زندگی او را در یک مقاله کوتاه خلاصه کرد. برای من ، یکی از قابل توجه ترین چیزها در مورد مرگ او این بود که او برای مردم سراسر جهان چقدر اهمیت داشت.

اگر کسی در سال 2011 فناوری را به عنوان یک سرگرمی تخصصی تصور می کرد ، قطعا غم و اندوه عمومی پس از مرگ جابز نظر او را تغییر داده است.

استیو جابز: مردی احساساتی

خود جابز احساساتی نبود. وقتی اوپل را در اواسط دهه 1980 ترک کرد ، حتی دفتر خود را تمیز نکرد. این بدان معناست که خاطرات شخصی مانند اولین گواهی سهم اپل او ، که به دیوار دفتر او آویزان شده بود ، در سطل زباله انداخته شد.

https://www.youtube.com/watch؟v=bf1xTbn7a_A

اندکی پس از بازگشت به اپل در اواخر دهه 1990 ، وی بایگانی تاریخی این شرکت را به کتابخانه های دانشگاه استنفورد واگذار کرد. این جلد شامل پرونده هایی است که مدیریت اپل از اواسط دهه 1980 نگه داشته است. دلیل واگذاری اپل این گنجینه تاریخی؟ جابز نمی خواست شرکت بر گذشته تمرکز کند.

در سال 2006 ، یکی از کارمندان سابق اپل به نام دیوید پکمن به جابز ایمیلی ارسال کرد. پکمن ، که از سال 1991 تا 1997 در اپل کار می کرد ، پیشنهاد داد که جشن تولد 30 سالگی اپل برگزار شود. او یک پاسخ ساده دریافت کرد:

دیوید ،

اپل به آینده نگاه می کند نه به گذشته.

– استیو

یک میراث شگفت انگیز در اپل

https://www.youtube.com/watch؟v=prUDQYc5pn4

این نگرش به نظر جابز درباره خود – و میراث خود – نیز تعمیم می یابد. او ظاهرا “نظر خود را … بسیار واضح بیان کرد” که اپل نباید پردیس جدید خود را در سفینه های فضایی به نام خود نامگذاری کند ، حتی اگر یکی از آخرین حضورهای عمومی خود را در حمایت از پروژه ساخت و ساز انجام داد. در پایان ، کوپرتینو پردیس بزرگ را “پارک سیب” نامید. (اپل به افتخار وی مرکز رسانه ای پردیس برنده جایزه را تئاتر استیو جابز نامید.)

جابز همچنین بیشتر دوره گذشته خود را در اپل گذراند و شرکتی را ایجاد کرد که بدون حضور او فعالیت می کرد. همانطور که تیم کوک به نویسندگان بیوگرافی گفت تبدیل شدن به استیو جابز، “[Steve] او نمی خواست ما بپرسیم “استیو چه می کند؟”

همچنین ، جابز هیچ توهمی نداشت که مردم سالها پس از مرگ او محصولات اپل را در اختیار داشته باشند. این علیرغم توانایی کمال گرایانه او برای دریافت محصولات درست در طول زندگی اش است.

جابز در مصاحبه ای در سال 1994 در 39 سالگی گفت: “تمام کارهایی که در زندگی انجام داده ام تا 50 سالگی منسوخ می شود.”

چه او درست می گفت یا نه (و حداقل از نظر فنی درست بود) ، او به وضوح چنین احساسی داشت.

زندگی پس از مرگ استیو جابز

همه اینها تا حدی می گوید که بسیار الهام بخش بود که مرگ جابز بسیار مورد توجه قرار گرفت. او ثروتمندترین مدیرعامل فناوری نبود که مرد. اما واکنش نشان داد که زندگی او – اشتباهات و همه چیز – برای تعداد زیادی از مردم معنی زیادی دارد. مشاغل به ایجاد محصولاتی کمک کرد که مردم به آنها اهمیت می دادند و از آنها مراقبت می کردند.

پس از مرگ جابز ، بسیاری از تغییرات در اپل تغییر کرده است. و این دقیقاً همان چیزی است که او روشن کرد که می خواهد اتفاق بیفتد. دستکش هایی که او به خاطر عدم تمایل به دیدن قلم روی آیپد بر تن داشت ، به زیبایی با مداد اپل کنار گذاشته شد. جابز همیشه از مهندسان می خواست که اشتباه او را ثابت کنند ، بنابراین فکر نمی کنم او بتواند از نتیجه خوشحال تر باشد.

ما همچنین از نیاز به Mac برای “مرکز دیجیتال” بسیار دور هستیم. حتی امروزه ، اپل محیط و مسائل دیگر را با اشتیاق درک می کند که جابز به آنها نشان نمی داد.

اما این همان شرکتی است که جابز با دید قوی در دهه 80 (و شاید در اواخر دهه 70) داشت. و ، سلام ، خطوط تولیدی که او منتشر کرد همچنان بسیار سودآور هستند – مانند فیلم های ساخته شده توسط پیکسار که جابز به شهرت آنها کمک کرد.

خاطرات استیو جابز

خاطرات عمیق شما از استیو جابز چیست؟ کجا بودی که شنیدی مرده است؟ به نظر شما بزرگترین دستاورد او چیست؟ نظرات خود را در زیر بنویسید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی نوآورانه را پیش‌نمایش می‌کند

17 مه 2022 بیانیه مطبوعاتی اپل ویژگی‌های دسترسی نوآورانه را پیش‌نمایش می‌کند که قدرت سخت‌افزار، نرم‌افزار و یادگیری ماشین را ترکیب می‌کند ویژگی‌های نرم‌افزاری که اواخر امسال عرضه می‌شوند، ابزارهای جدیدی را برای ناوبری، سلامت، ارتباطات و موارد دیگر به کاربران دارای معلولیت ارائه می‌دهند کوپرتینو، کالیفرنیا اپل امروز ویژگی‌های …