امروز در تاریخ اپل: بیتلز اپل را در دادگاه شکست داد

اخبار اپل


9 اکتبر 1991: دادگاهی به اپل دستور داد 26.5 میلیون دلار به دلیل نقض علامت تجاری به اپل ، شرکت ضبط و هلدینگ بیتلز پرداخت کند.

برای دومین بار ، اپل مجبور به پرداخت پول بیتلز شد. یک دهه است که اپل نذر کرده است که هرگز وارد تجارت موسیقی نشود.

نبردهای بیتلز اپل

بیتلز در سال 1968 از نام Apple Corps استفاده کرد. به گفته درک تیلور ، پل مک کارتنی ، نویسنده ، ترانه سرا و نوازنده باس بیتلز ، نام “اپل” را انتخاب کرد.

مک کارتنی آن را استراتژی تجاری بالغ گروه می داند. او گفت: “اولین چیزی که یک کودک وقتی شروع به بزرگ شدن می کند چیست؟” “و این برای اپل است.”

اپل (شرکت رایانه ای) یک دهه بعد در سال 1977 تاسیس شد. در آن زمان ، به نظر می رسید هیچ خطری برای انتقال این دو شرکت به فضای فکری یکدیگر وجود نداشت. با این حال ، مدت زیادی نگذشت که اپل II شرکت Apple را راه اندازی کرد تا برای محافظت از نام خود شکایت کند. این شرکت ها در سال 1981 تاسیس شدند و Apple Computer مبلغ 80،000 دلار به شرکت Apple پرداخت کرد. این شرکت کامپیوتری همچنین موافقت کرد که هرگز وارد تجارت موسیقی نشود.

اپل در مقابل بیتلز ، redux

این امر تا سال 1986 صادق بود ، زمانی که اپل MIDI و صدا را به خطوط تولید Mac و Apple II اضافه کرد. در فوریه 1989 ، اپل مجدداً شکایت کرد و مدعی شد که کوپرتینو توافق 1981 را نقض کرده است. این شرکت موسیقی Mac Plus ، Mac SE و Mac II ، و همچنین Apple IIGS ، دستگاه AppleCD SC و دستگاه MIDI اپل را مشخص کرد.

سرانجام دو طرف در 9 اکتبر 1991 به توافق رسیدند. این بار ، به طرز سرگرم کننده ای ، وکلای بیتلز پیشنهاد کردند که اپل برای جلوگیری از تقلب در آینده ، نام خود را به “موز” یا “هلو” تغییر دهد. اپل همچنین موافقتنامه ای را امضا کرده است مبنی بر این که می تواند دستگاههایی را تولید و بفروشد که “محتویات را تولید ، پخش ، پخش یا در غیر این صورت ارائه می دهند” تا زمانی که در رسانه های فیزیکی نباشد.

سرانجام ، خصومت بین این دو شرکت تا فوریه 2007 ادامه یافت. امروزه این خصومت در گذشته است. هم اکنون می توانید موسیقی The Beatles را در iTunes و Apple Music دریافت کنید.

نبردهای دادگاه Apple Computer با Apple Corps را به خاطر دارید؟ نظرات خود را در زیر بنویسید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …