اپل به دلیل کمبود تراشه ، سفارشات آیفون 13 را کاهش می دهد

اخبار اپل


مشتریان در حال حاضر منتظر سفارشات جدید iPhone 13 هستند.
عکس: اد هاردی / Cult of Mac

بر اساس یک گزارش جدید ، اپل به دلیل ادامه کمبود تراشه مجبور شده سفارشات iPhone 13 را تا 10 میلیون دستگاه کاهش دهد. کوپرتینو قصد داشت تا قبل از پایان سال 90 میلیون تلفن تولید کند.

اکنون به شرکا گفته می شود که رقم نهایی کمتر خواهد بود زیرا شرکای Broadcom و Texas Instruments – که قطعات مربوط به اتصال بی سیم و صفحه نمایش آیفون را تامین می کنند – برای تامین قطعات کافی تلاش می کنند.

آیفون 13 با مشکلات مربوط به تحویل تراشه مواجه است

اپل عمدتا از کمبود مداوم تراشه ها اجتناب کرده است ، زیرا تا حد زیادی یکی از بزرگترین خریداران تراشه در جهان است ، که قدرت زیادی در بازار به آن می بخشد. اما تنها چند هفته پس از عرضه آیفون 13 ، داستان تغییر کرد.

این شرکت در حال حاضر با همان مشکلات تأمین مواجه است که دیگران با آن روبرو بوده اند بلومبرگ گزارش ، با استناد به منابع آگاه در این زمینه. در نتیجه ، او مجبور شد سفارشات iPhone 13 را کاهش دهد.

تخمین زده می شود که میزان فروش آیفون 13 در حال حاضر به احتمال زیاد در حدود 80 میلیون دستگاه – در مقایسه با 90 میلیون دستگاه – تا کنون و تا پایان سال باشد. تولیدکنندگان تراشه هشدار داده اند که این مشکل در سال آینده ادامه خواهد داشت.

در حالی که تحویل چیپست های مصرفی اپل A15 Bionic ، که تمام طیف iPhone 13 را تأمین می کند ، پایدار به نظر می رسد ، این شرکت در تهیه قطعات صفحه نمایش و بی سیم از Broadcom و Texas Instruments با مشکل مواجه است.

روند کاهشی ارسال آیفون 13 همچنان ادامه دارد

این گزارش می افزاید: کمبود قطعات باعث تاخیر طولانی مدت مشتریان آیفون 13 شده است. کسانی که امروز تلفن جدیدی سفارش می دهند تا یک ماه منتظر تحویل هستند ، در حالی که وانت در فروشگاه “در حال حاضر در دسترس نیست”.

با این حال ، انتظار می رود سه ماهه آخر سال 2021 موفق ترین اپل تا به امروز باشد و درآمد این شرکت حدود 120 میلیارد دلار پیش بینی شده است. این میزان نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته 7 درصد افزایش خواهد داشت.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اکنون و سپس بهترین نوع تلویزیون بی ارزش است [Apple TV+ recap]

هر از گاهی، برنامه جدید Apple TV + و پرطرفدار در مورد گروهی از دوستان که با معرفی اسرار جدید خود خاطرات بی احتیاطی دوران جوانی را به یاد می آورند، یک ریف هیجان انگیز است. سرد بزرگ و استیون کینگ آی تی. این سریال دو زبانه که جمعه برای …

Apple TV +
اخبار اپل
«اتاق شلوغ» با هنری ایکنبری و سایر بازیگران Apple TV + بازیگران خود را تکمیل می کند.

منبع: Bryan M. Wolfe / iMore Apple TV + همچنان به تکمیل بازیگران خود برای مجموعه گلچین آینده ادامه می دهد اتاق شلوغ با انبوهی از ستاره های جدید که روی پروژه امضا می کنند. همه آنها به تام هالند و بسیاری دیگر ملحق خواهند شد تا چیزی که می …

اخبار اپل
تقاضای زیاد باعث می‌شود آیفون از قفسه‌های فروشگاه‌ها خارج شود

مشکلات اقتصادی جهانی باعث کاهش تقاضای آیفون نمی شود. عکس: Leander Kahney / Cult of Mac به گفته یک تحلیلگر محترم، تقاضای آیفون همچنان قوی است. این با وجود مشکلات زنجیره تامین که تولید سایر محصولات اپل را کند می کند. این تحلیلگر نسبت به اپل خوش‌بینانه است و می‌گوید …