اپل می گوید برنامه های جانبی آیفون “حریم خصوصی و امنیت را مختل می کند”


اپل می گوید iOS از Android امن تر است زیرا نمی توانید برنامه های جانبی را در iPhone بارگذاری کنید. این شرکت این هفته در پاسخ به پیشنهاد کمیسیون اروپا سندی را منتشر کرد که می تواند اپل را مجبور به اجازه بازارهای برنامه های شخص ثالث کند ، که خطرات زیادی (همانطور که اپل می بیند) با این طرح مشخص می کند.

PDF 31 صفحه ای با عنوان “ایجاد یک اکوسیستم قابل اعتماد برای میلیون ها برنامه” ادعا می کند که اجازه بارگذاری جانبی برنامه های iPhone “نقض حریم خصوصی و امنیت است که iPhone را بسیار امن کرده است.”

iOS ایمن تر است زیرا اجازه بارگذاری برنامه ها را نمی دهد

Sideloading فرایند بارگیری و نصب برنامه های کاربردی از شبکه یا بازارهای شخص ثالث است. آیفون هرگز این اجازه را نداده است ، حداقل به طور رسمی ، اما این آزادی است که کاربران اندروید همیشه از آن لذت می بردند. به گفته اپل ، این باعث می شود که پلتفرم گوگل امنیت بسیار کمتری نسبت به iOS داشته باشد.

اپل پیش از برجسته کردن لیست طولانی خطرات احتمالی کاربران آیفون در صورت مجبور شدن بازارهای برنامه های شخص ثالث برای آنها ، گفت: “دستگاه های اندرویدی در چهار سال گذشته 15 تا 47 برابر بیشتر از بدافزارهای آلوده به بدافزارها مبتلا بوده اند.” دستگاه ها

یکی از این خطرات این است که iPhone را در برابر برنامه های “مضر” آسیب پذیرتر می کند زیرا هدف قرار دادن دستگاه های اپل برای مجرمان سایبری آسان تر خواهد بود. این اسناد به بدافزارهایی اشاره می کند که قبلاً در بازارهای برنامه های شخص ثالث اندروید وجود دارد ، که نشان می دهد آنها روشهای تأیید کافی برای بررسی برنامه هایی که حاوی بدافزار شناخته شده هستند ندارند.

اپل همچنین ادعا می کند که کاربران آیفون “پس از بارگیری برنامه ها در دستگاه های خود ، اطلاعات کمتری در مورد برنامه های جلویی و کنترل کمتری بر روی برنامه ها خواهند داشت.” و اجازه بارگذاری جانبی برنامه ها به معنای حذف برخی از محافظتی است که اپل برای محافظت از دستگاه های خود اعمال کرده است.

همه آسیب خواهند دید

برخی ممکن است استدلال کنند که کاربر باید مراقب خودش باشد و باید بتواند انتخاب کند که نرم افزار خود را از کجا تهیه کند – درست مانند شما در سایر سیستم عامل ها ، از جمله macOS. اگر می خواهید نرم افزار را از منابع دیگر نصب کنید ، با مسئولیت خود شماست ، درست است؟

اما اپل توضیح می دهد که اگر مجبور باشد این تغییرات را انجام دهد ، همه کاربران iPhone تحت تأثیر قرار خواهند گرفت – نه فقط کسانی که برنامه های جانبی را انتخاب می کنند. این باید امنیت آن را در هر دستگاه تضعیف کند (اگرچه می توان ادعا کرد که iOS را می توان با همان محافظ هایی که به طور پیش فرض به آن عادت داریم “قفل” کرد ، و سپس توسط کسانی که آزادند برنامه ها را در جاهای دیگر نصب کنند قفل آن را باز کنند).

سند اپل شامل نقل قولی از استیو جابز است که می گوید:

ما سعی می کنیم همزمان دو کار را انجام دهیم: ایجاد یک بستر پیشرفته و باز برای توسعه دهندگان ، در حالی که از کاربران iPhone در برابر ویروس ها ، بدافزارها ، حملات حریم خصوصی و موارد دیگر محافظت می کنیم.

این کار آسانی نیست.

ادعاهای اپل را پشتیبانی کنید

این سند با استناد به منابع متخصص از جمله آژانس امنیت سایبری اروپا که توصیه می کند برنامه هایی را از منابع شخص ثالث در Android نصب نکنید ، از ادعاهای اپل پشتیبانی می کند. این شامل یک نقل قول از Europol است که می گوید: “برنامه ها را فقط از فروشگاههای رسمی برنامه نصب کنید.”

یک نقل قول دیگر از وزارت امنیت داخلی آمریکا می گوید: “مصرف کنندگان باید از بارگذاری جانبی برنامه ها و استفاده از فروشگاه های برنامه غیرمجاز (و دستگاه های خود را ممنوع کنند) اجتناب کنند.”

سند اپل مورد توجه است ، اگرچه خواندن آن برای کسانی که به امنیت iOS و پیامدهای فروشگاه های برنامه شخص ثالث علاقه دارند ، زمان زیادی می برد.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی مبتنی بر یادگیری ماشینی را به نمایش می‌گذارد

برای بزرگداشت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل برخی از ویژگی‌های دسترسی جدید را نشان داده است که در اواخر امسال در iPhone، iPad، Apple Watch و Mac در دسترس خواهند بود. این شرکت می‌گوید که این ویژگی‌ها، «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را برای افراد دارای …

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …