اپل هزینه های بالای تولید آیفون 13 پرو را جذب می کند

آیفون 13 پرو به همان اندازه زیبا و قدرتمند است.
اخبار اپل


هزینه تولید آیفون 13 پرو بسیار بیشتر از یک مدل مشابه دو سال پیش است.
عکس: اپل

به گفته تحلیلگران ، حدود 60 درصد از قیمت آیفون 13 پرو به تولید آن اختصاص می یابد. این رقم از مطالعه قیمت هر قطعه در گوشی هوشمند جدید رده بالای اپل به دست می آید. این بسیار بیشتر از آن چیزی است که اپل باید پرداخت می کرد.

و به خاطر داشته باشید که بقیه قیمت فروش یک سود خالص نیست.

قیمت آیفون 13 پرو رو به افزایش است

آیفون 13 پرو با قیمت 999 دلار به فروش می رسد. TechInsights تخمین می زند که هزینه تولید اپل 570 دلار است ، بنابراین تفاوت 429 دلار وجود دارد.

امسال ، قیمت 22.50 دلار بیشتر از قیمت مورد انتظار برای ساخت آیفون 12 پرو است. این تحلیلگر در پست جدید ترین اخبار اپل خود می نویسد: “افزایش هزینه کل ناشی از افزایش هزینه های برآورد شده برای پردازنده A15 ، حافظه NAND ، هزینه زیرسیستم نمایشگر و افزایش هزینه بدنه اصلی است.”

با این حال ، این افزایش به اندازه سال گذشته نبود. TechInsights تخمین می زند که قیمت iPhone 11 Pro Max 490.50 دلار است. این کمتر از نصف قیمت فروش بود.

اپل هزینه های اضافی را به مصرف کنندگان منتقل نکرده است. آیفون 13 پرو ، آیفون 12 پرو و ​​آیفون 11 پرو با قیمت 999 دلار عرضه شدند.

سود خالص نیست

تفاوت 429 دلاری قیمت فروش امسال با قیمت تولید ، سود خالص نیست. هزینه های ساخت و ساز حقوق کارکنان اپل ، تبلیغات و سایر هزینه ها را پوشش نمی دهد. تحقیق و توسعه سخت افزار شامل نمی شود.

همچنین ، ارزیابی TechInsights شامل نرم افزار نمی شود – فروش iPhone (با کمک iPad) باید تمام هزینه های توسعه iOS و برنامه های آن را پوشش دهد.

در مقایسه ، تحلیلگران تخمین می زنند که تولید Samsung Galaxy S21 + 5G 508 دلار هزینه دارد. قیمت آن 999 دلار بود ، اما خیلی سریع کاهش یافت و بسیار کمتر شد.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
تقاضای زیاد باعث می‌شود آیفون از قفسه‌های فروشگاه‌ها خارج شود

مشکلات اقتصادی جهانی باعث کاهش تقاضای آیفون نمی شود. عکس: Leander Kahney / Cult of Mac به گفته یک تحلیلگر محترم، تقاضای آیفون همچنان قوی است. این با وجود مشکلات زنجیره تامین که تولید سایر محصولات اپل را کند می کند. این تحلیلگر نسبت به اپل خوش‌بینانه است و می‌گوید …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
انصراف لوپیتا نیونگو از اپل تی وی + نمایش “بانوی دریاچه”

Lupita Nyong’o اکنون از برنامه تلویزیونی + Apple TV انصراف داده است خانمی در دریاچه، اگرچه فصلی برای تغییر مشخص نشده است. با این حال، نیونگو فرمی برای ترک پروژه ها دارد، اما برنامه ریزی همه گیر دلیل خروج آنها از نمایش HBO Max بود. آمریکانا دو سال پیش. این …

اخبار اپل
اپل می خواهد آیفون ها و مک بوک های بیشتری را در خارج از چین تولید کند

طبق گزارش ها، اپل به دلیل سیاست های سختگیرانه ضد کووید، به دنبال گسترش تولید دستگاه های خود در خارج از چین است. سیاست سازش ناپذیر دولت چین برای مقابله با کووید صفر بر تولید دستگاه های اپل تأثیر گذاشته است و زمان ارسال برخی از محصولات تا ماه جولای …