با “بربرها در دروازه” ، بنیاد Apple TV + شتاب می گیرد


پایهاقتباس بزرگ ایزاک عظیموف از اپل تی وی + این هفته در آبهای کدر سیاست بین کهکشانی فرو می رود. برادر دان یک شورش احتمالی را می شنود ، سالوور هاردین در بازی شطرنج نسل کشی یک پیاده بازی می کند و کلمات هری سلدون همه را به خود مشغول می کند.

آیا هیچ کشوری می تواند آنقدر طول بکشد که برنامه های یک دهه خود را تصویب کند؟ پایه، که هر لحظه بیشتر می شود ، بیشتر به سوالات پاسخ می دهد تا به پاسخ ها.

این پست شامل مشارکت است. فرقه مک وقتی از پیوندهای ما برای خرید اقلام استفاده می کنید ، می توانید کمیسیون دریافت کنید.

پایه بررسی: “بربرها در دروازه”

در قسمت این هفته ، “بربرها در دروازه” ، جدیدترین روز برادر (با بازی لی پیس) به یک سر و صدا تبدیل شده است. او ترجیح می دهد با گیشاهای سلطنتی راه برود تا به امور دولتی بپردازد. وقتی می شنود که یک رهبر مذهبی جدید (تنیا میلر) سعی می کند با احیای طرز تفکر قدیمی مدعی لطف شود ، خود را می کشد تا جلوی این کار را بگیرد.

ایمان بدعت آمیز مورد بحث ، که قبل از برنامه شبیه سازی امپراتوری که باعث تولد Day ، Twilight (ترنس مان) و Dawn (Cassian Bilton) شد ، می گوید که روح همه افراد در کهکشان برابر است و حاکمان بیش از هر کسی خاص نیستند. دیگری گرگ و میش می خواهد کمپین خود را شخصا متوقف کند تا دیر نشده باشد ، اما دان اجازه نمی دهد. او معتقد است که این امر نیاز به توجه شخصی او دارد.

در همین حال در ترمینوس …

در سیاره ترمیناس ، سالوور هاردین (لیا هاروی) توسط خراشنده هایی از سیاره ای به نام Anacreon ربوده شد. سالوور می تواند راهنمای آنها فارا (کوبرا سائیت) را به نزدیک طاق هدایت کند ، که باعث گیجی و بیهوشگی او می شود. این به سالور زمان کافی می دهد تا به دیگر مردان ترمیناس هشدار دهد تا برای محافظت از آنها در برابر بقیه خدمه فرح ، محیطی جمع کنند.

سالور ، که دارای استدلال قیاسی غیرمعمول و چیزی نزدیک به تله پاتی است ، مشکلی در پرسش از فرح ندارد. با این حال ، او نمی تواند بطور کامل درک کند که چرا Anacreons اینجا هستند تا زمانی که فرح به طور اتفاقی اجازه دهد چیزی از بین برود. سالور می بیند که فارا فقط نظافتچی نیست که به دنبال آشغال است. او مهارت اصلی Anacreon ، یکی از مهمترین افراد آنها است.

بنابراین چرا آنها باید به ترمیناس در گوشه های دور کهکشان بیایند؟ خوب ، آنها توجه همه را در ترنتور می خواهند. همه این آشفتگی در ترمینوس باعث برادر دن به پیش بینی های ریاضی هری سلدون (جارد هریس) شد ، مردی که سقوط امپراتوری را پیش بینی کرد.

دی با هیئت آماری که در چند سال گذشته ریاضی سلدون را آزمایش کرده اند ، مشورت می کند. تنها نتیجه ای که آنها به دست آوردند این بود که محال نیست که حق با سلدون باشد. بنابراین ، بر خلاف پروتکل و خواسته های Demerzel (لورا برن) اندرویدی ، دن عازم ترمیناس می شود. آیا او به موقع به آنجا می رسد تا مانع از بین رفتن مستعمره توسط کلاهبرداران آناکریون شود؟

پایه خوب حرکت می کند

پایه او تقریباً دو قسمت اول خود را کاملاً رها کرد و اکنون با حرکتی سرسختانه به سمت پیشرفت های بعدی طرح خود حرکت می کند. این غیر معمول نیست ، اما برای چنین نمایشی غیر معمول به نظر می رسد ، چیزی شبیه یک بازی قمار بزرگ از یک شبکه پخش بزرگ.

اگر به چیزی مانند Amazon Prime نگاه کنیم فضا به عنوان مثال ، این نمایش علمی تخیلی مدت زیادی طول کشید تا اطمینان حاصل شود که هر مهره شطرنج قبل از شروع رعد اسا محکم در جای خود قرار گرفته است. ما معمولاً چهار یا پنج قسمت از ساختن جهان و توضیح تعارضات و سپس تکه های مجموعه ای از اقدامات به طور جدی آغاز می شود.

پایه، از سوی دیگر ، او چندین مفاهیم فوق العاده خاص را در اولین مجموعه اپیزودهای خود معرفی کرد. اکنون مجموعه علمی تخیلی به پایان فصل اول خود نزدیک می شود. این نمایش شخصیت ها و موانع جدیدی را معرفی می کند و به تدریج همه این عناصر را به عنوان یک حمله مداوم به یکدیگر نزدیک می کند. مثل هر قسمت از پیاده روی ستاره ای اما در 10 قسمت پراکنده شده است.

یک رویکرد تازه به داستانهای علمی تخیلی حماسی

هرچند این رویکرد نسبت به سریال نادر باشد ، باید بگویم که کار می کند. دانستن آنچه درباره نوع موازنه کیهانی که توسط آثار هری سلدون کنار گذاشته شده است می دانیم به این معنی است که می دانیم هر اتفاقی که برای Trantor یا Terminas بیفتد عواقب شدیدی برای کهکشان دارد. اما فیلمنامه نویسان این برنامه این واقعیت را زیر نظر دارند که آنچه ما واقعاً به آن توجه می کنیم خرده ریز است.

دفاع از شهر سالوور هاردین یک امر کوچک است و به راحتی می توان از آن استفاده کرد. ممکن است بیشتر از حمله قریب الوقوع آناکرونها هیجان زده باشیم تا جزر و مد تیتانیک سیاست کهکشانی و طبقه حاکم.

این همان استراتژی است که کارگردانان برای داستانهای جنگ تاریخی از آن استفاده می کنند. آیا می دانید واحدهای موجود در سلاح های ناوارون یا نجات سرباز رایان شما هیچ ارتباطی با نتیجه جنگ ندارید ، اما همچنان می توانید از نتیجه حمایت کنید زیرا می دانید که همه طرف کی هستند.

این یک روش گرد است برای گفتن اینکه من ناگهان با ریتم نفس گیر نمایش هیجان زده شدم. دو قسمت آخر بسیار رضایت بخش و بدون سر و صدا ساخته شده است. س isال این است که اثر تجمعی سریال چگونه خواهد بود ، اما من بسیار بیشتر از زمانی که آن را فهمیدم هیجان زده هستم. پایه رونمایی شد

دارم تماشا میکنم پایه در Apple TV +

قسمت های جدید از پایه جمعه به Apple TV + برسید

دارای رتبه: تلویزیون 14

نگاه کنید: Apple TV +

https://www.youtube.com/watch؟v=X4QYV5GTz7c

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون ، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد نوشت صدای دهکده ، تفسیر فیلم ، بررسی کتابهای لس آنجلس و مجله نایلون. او 25 فیلم بلند کارگردانی کرده و بیش از 300 مقاله تصویری نوشته است که می توانید آنها را در Patreon.com/honorszombie پیدا کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
استودیوی نمایش پرو با صفحه نمایش مینی ال ای دی فوق العاده می تواند پاییز امسال عرضه شود

بر اساس یک منبع بسیار قابل اعتماد از اینسایدر، نسخه پیشرفته نمایشگر استودیو اپل پاییز امسال به دست مشتریان خواهد رسید. این نسخه از مانیتور دارای یک صفحه نمایش مینی ال ای دی است که ظاهر آن را نسبت به مدل فعلی که دارای LCD استاندارد است، بهتر می کند. …

اخبار اپل
از iPhone، Apple Watch و AirPods 3 با قاب‌های SwitchEasy محافظت کنید

سری قاب‌های اپل ناهموار Odyssey SwitchEasy به خاطر محافظ، شیک و راحت بودن شهرت دارد. می‌توانید از گوشی سری آیفون 13 یا 12، اپل واچ و ایرپاد 3 خود محافظت کنید. برای گزینه‌های حمل اضافه‌شده، برخی از آن‌ها را می‌بندید. و بهتر از همه، فروش فلش SwitchEasy در کیس‌های Odyssey …

تلویزیون + لوگو
اخبار اپل
بیسبال جمعه شب: نحوه تماشای تگزاس رنجرز در هیوستون آستروس در اپل تی وی پلاس

تگزاس رنجرز امشب ساعت 20:00 به وقت شرقی، هیوستون آستروس را در اپل تی‌وی پخش می‌کند. در اینجا نحوه تماشا آمده است. نحوه تماشای بازی Texas Rangers at Houston Astros در Apple TV + می توانید بازی Rangers at Astros را از طریق Apple TV + با دنبال کردن این …