با هشدار تیم کوک در مورد محدودیت عرضه در تعطیلات، سهام اپل در حال سقوط است

Iphone 13 Summary Hero
اخبار اپل


منبع: جوزف کلر / آی‌مور

سهام اپل در معاملات قبل از بازار بیش از 3 درصد سقوط کرد، زیرا تیم کوک نسبت به ادامه محدودیت های عرضه در محدوده محصولات خود در آغاز فصل تعطیلات هشدار داد.

اپل درآمد بی سابقه ای را برای سه ماهه سپتامبر 83.4 میلیارد دلار گزارش کرده است، اما تخمین می زند که محدودیت های عرضه حدود 6 میلیارد دلار از تیم کوک برای این شرکت هزینه داشته است.

مطمئن. اگر برای لحظه ای به Q4 نگاه کنید، حدود 6 میلیارد دلار محدودیت عرضه داشتیم و این بر آیفون، آی پد و مک تأثیر گذاشت. ما داشتیم – دو دلیل برای آنها برای Q4 وجود داشت. یکی کمبود تراشه بود که از بسیاری از شرکت های مختلف در صنعت درباره آن شنیده اید. و دومین مورد، اختلالات تولید مرتبط با کووید در جنوب شرقی آسیا بود. دومی، تداخل کووید، در ماه اکتبر به میزان قابل توجهی بهبود یافت و به جایی رسید که اکنون هستیم.

همانطور که کوک اشاره کرد، عامل کووید در ماه اکتبر به طور قابل توجهی بهبود یافت، اما گفت که با نگاهی به آینده، “ما فکر می کنیم دلیل اصلی کمبود زنجیره تامین کمبود تراشه خواهد بود.” کوک گفت که این روی «تقریباً بیشتر محصولات ما» از جمله بهترین آیفون، مک، آی‌پد و موارد دیگر او تأثیر خواهد گذاشت. با این حال، کوک خاطرنشان کرد که کمبود تراشه در گره‌های قدیمی دستگاه‌های قدیمی‌تر مانند آیفون 12، برخلاف دستگاه‌هایی مانند آیفون 13، رخ می‌دهد.

همانطور که قبلا ذکر شد، در سه ماهه سپتامبر، محدودیت های عرضه حدود 6 میلیارد دلار بر درآمد ما تأثیر گذاشت. ما معتقدیم که تاثیر محدودیت های عرضه در سه ماهه دسامبر بیشتر خواهد بود. علیرغم این چالش، ما شاهد الزامات بالایی برای محصولات خود هستیم و انتظار داریم در سال گذشته به رشد درآمد بسیار خوبی دست یابیم و در سه ماهه دسامبر رکورد درآمد جدیدی را ثبت کنیم.

کوک گفت که اپل تخمین زده است که محدودیت های سه ماهه اول بیش از 6 میلیارد دلار خواهد بود، اما این تا حدی به این دلیل است که فصل تعطیلات معمولا قوی ترین فصل برای اپل است و به طور کلی محموله های بسیار بیشتری نسبت به سه ماهه چهارم دریافت می کند.

تراکنش های VPN: مجوز مادام العمر برای 16 دلار، برنامه های ماهانه برای 1 دلار و بیشتر

با افزایش تقاضا برای محصولات جدید و مشکلات فزاینده عرضه در افق، بهترین معاملات جمعه سیاه اپل اکنون مکانی عالی برای یافتن تخفیف های اولیه و جلوتر از سرعت این فصل تعطیلات است.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
برخی از کاربران آیفون 13 و آیفون 13 پرو از مشکلات صفحه نمایش صورتی رنج می برند

ارسال شده توسط Anu Joy در 24 ژانویه 2022 در آیفون 13 برخی از کاربران آیفون 13 از یک مشکل مرموز صفحه صورتی شکایت دارند که باعث می شود صفحه نمایش برای چند ثانیه صورتی رنگ شود و سپس به طور تصادفی خراب شود. این باگ برای اولین بار در …

اخبار اپل
اپل در حال آماده سازی “گسترده ترین طیف” محصولات جدید خود برای پاییز امسال است

کارت های اعتباری آماده است!عکس: اپل طبق گزارشی جدید، اپل در حال آماده شدن برای عرضه “گسترده ترین طیف” محصولات جدید در تاریخ خود است. انتظار می‌رود که پاییز امسال مدل‌های جدید آیفون، مک‌بوک پرو مقرون‌به‌صرفه‌تر و به‌روزرسانی‌های اصلی را برای iMac و Mac Pro ارائه کند. این علاوه بر …

اخبار اپل
تا زمانی که این تخفیف ها معتبر هستند، مجموعه ای از AirPods را تنها با 100 دلار دریافت کنید

اگر به دنبال بهترین معامله موجود برای AirPods هستید، آمازون چند تخفیف دارد که ارزش بررسی آنها را در حال حاضر با گزینه هایی که فقط از 100 دلار شروع می شود دارند. قیمت ها پس از فروش تعطیلات با 100 دلار تخفیف برای مدل های منتخب به پایین ترین …