تهاجم در نهایت به بیگانگان می رسد [Apple TV+ review]


تمدن فرو می ریزد، بزرگسالان در اتاق می میرند و بیگانگان شروع به نشان دادن خود می کنند. کسی شانسی داره؟ Apple TV + سریال علمی تخیلی تهاجم در این هفته با موانع جدیدی روبرو می شود و به ارتفاعات پارانوئیدی می رسد.

هم مونتی، هم قلدر مدرسه و هم شوهر کلاهبردار احمد به مرزهای همدردی و ناامیدی خود نزدیک هستند، در حالی که کاسپار، آنشا و میتسوکی ذخایر جدیدی از شجاعت و عزم را برای مبارزه با واقعیت های جدید وحشتناک خود پیدا می کنند. و سرنوشت هر کس به اتفاق بعدی بستگی دارد.

تهاجم نقد: “پادشاه مرده است”

تجاوزگر کنترل را به دست می گیرد

در اپیزودی با عنوان «پادشاه مرده است»، آقای ادواردز (با بازی تام کالن)، یک مهماندار سفر مدرسه که اتوبوس را به داخل دره می‌برد، سرانجام چند روز بعد پشت فرمان درگذشت. این باعث می‌شود که متجاوز به عنف مونتی (پدی هالند) به‌طور محکمی پیشتاز باشد.

البته، به راحتی می توان گفت که شما در کنترل هستید، اما بچه ها به معنای واقعی کلمه در یک سوراخ گیر افتاده اند. مونتی نمی‌خواهد برود (هر چه باشد، اگر کمکی پیدا کنند، قدرتش قطع می‌شود). بنابراین وقتی کاسپار (بیلی بارات) در نهایت می گوید که خسته شده است، مونتی به همه درباره پدر کاسپار می گوید که مادرش را از پله ها پایین انداخته است. این در نهایت کاسپار را از ترسش بیرون کرد و او با خیال راحت شروع به بالا رفتن از صخره کرد.

زمانی که کاسپار در بالای آن قرار می گیرد، تکه ای از شاتل را پیدا می کند، چیزی که در واقع باعث تصادف اتوبوس شده است و اتفاق عجیب و تقریبا معجزه آسایی رخ می دهد. کنار آوار می نویسی؟ کاسپار آن را چند روز پیش در دفترش کشیده بود. تقریباً انگار یک جایی، ناخودآگاه می دانست که قرار است بشکند.

… و زنی مشکوک می شود

در جاهای دیگر، انشا (گلشیفتک فراهانی)، احمد (فراس نسار)، لوک (آگی رابرتسون) و سارا (تارا معیدی) توسط گارد ملی تخلیه شدند. آنها نمی دانند کجا بروند، اما می دانند که نمی توانند متوقف شوند. و این صرفاً استعاری نیست. هر بار که سرعت آنها کم می شود، آنیشا مشکوک و کنجکاو می شود که شوهر بد و خیانتکارش چه می کند و جزئیات وحشتناک جدیدی را در مورد رابطه خود کشف می کند. در حالی که او سعی می کند از چند سرباز اطلاعاتی به دست آورد، به تلفن او نگاه می کند و تصاویر اولتراسوند را پیدا می کند. به سختی او را به ماشین برگرداند.

با این حال، زمانی که لوک پس از استراحت در حمام کنار جاده ناپدید می شود، باید با هم کار کنند. آیا ناپدید شدن او می تواند ربطی به تکه ضایعات فلزی عجیبی که در کیفش نگه می دارد داشته باشد؟ یا به نظر می رسد این واقعیت که او تنها فرزند روی زمین است اثرات فناوری فرازمینی را دفع می کند؟

در همین حال در ژاپن…

در JAXA، میتسوکی (Shioli Kutsuna) موفق می شود فایل های رمزگذاری شده حاوی آخرین دقایق سفینه فضایی را ببیند که معشوقش هیناتا مورای (رینکو کیکوچی) در آن جان باخته است. او چیز زیادی نمی بیند، اما می داند که چیزی که این شاتل را به زمین زد یک تصادف بود. درک آخرین کلمات هیناتا دشوار است، اما به نظر می رسد آخرین لحظات ثبت شده او دلیل کافی برای حمله کسی یا چیزی به کشتی باشد.

مقامات نمی خواهند که میتسوکی به مردم بگوید و باعث وحشت شود، اما ممکن است این قسمت از دست او خارج شود. همکار او دایسوکه (کایتو کاواگوچی) نیز این فیلم را دید. و او دروغ می گوید تا بتواند شغل آنها را نجات دهد (اگرچه ممکن است در یک یا دو روز مهم نباشد).

میتسوکی به دیدن پدر مورای، ایکورا (توگو ایگاوا) می رود که در مورد رابطه خود با هیناتا دروغ می گوید تا به اتاق او دسترسی پیدا کند. ایکورا وقتی او را در رختخواب دخترش دراز کشیده و با ناراحتی به سقف نگاه می کند، نمی پرسد. اما زمانی که او را متهم به حفظ خاطره شخص واقعی که در آن بزرگ شده است، ناامید می شود. البته برعکس است. وقتی ایکورا متوجه شد که دخترش تمایلات جنسی خود را از دنیا پنهان می کند، آنها با هم دعوا کردند.

… و افغانستان …

فوک دریایی تروانته وارد (شامیر اندرسون) که پس از ملاقات با بیگانگان کل واحد خود را از دست داد، اکنون فقط کشاورز زمار (شمیل علی) را به عنوان شرکت خود دارد. آنها به این زبان صحبت نمی کنند و همین امر سفر آنها را کمی دشوار می کند. اما زمار آن دهقان احمقی نیست که تروانته بر اساس نگرش مثبت او می گوید.

چوپان آنقدر به تروانته نزدیک می شود که شروع به خواندن سیگنال یکی از پسرانش کند و او را به بیمارستان تعقیب می کند، جایی که یکی از مردانش، چاوز (الکس هرناندز) در آنجا استراحت می کند. متأسفانه گروهی از شورشیان – و چیز دیگری غیرانسانی اما به همان اندازه قاتل – ظهور می کنند و تجمع آنها را قطع می کنند.

مشکل حل شد، درسته؟

جیمی پین کهنه کار محصولات تلویزیونی بریتانیا مانند لوتر و دکتر کی، برای کارگردانی قسمت این هفته بازمی گردد تهاجم. این نمایش به طور رسمی با کارهای دیگرش بیشتر شبیه یک بخش است. عکاسی دیجیتال روان و قاب بندی زیبا و مسدود کردن شکاف در بخش اسکریپت را افزایش می دهد.

با این حال، هنوز هیچ چیز برای اعتماد یا علاقه نمایش کشنده نشده است. این یک نمایش بسیار هیجان انگیز و لمس کننده، اشکالات و هر چیز دیگری است. پین و تیم ویراستاران همه چیز را با سرعتی که شما انجام نمی دهید حرکت می کنند خواستن، لزوما برای خراب کردن مهمانی با پرسیدن سوال. شما فقط می خواهید بدانید که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

برای مثال، فقط نگاه کردن به گذشته، کمی احمقانه به نظر می رسد که یک قسمت را صرف تماشای کودکانی که تصمیم می گیرند مسئول گروه کوچکشان هستند، بگذرانیم. من خط داستانی کاسپار را دوست دارم و همه بازیگران کودک فوق‌العاده هستند، اما نمی‌توان انکار کرد که گذراندن وقت با بچه‌ها برای قدم زدن در خط داستانی C، زمانی که توطئه‌های دولتی داریم و بیگانگان در خطوط داستانی D و E بیمارستان‌ها را ویران می‌کنند، عجیب است.

یک ماجرای ناامید کننده

همین امر در مورد حماسه خانواده مالک نیز صدق می کند. گلشیفته فراهانی بازیگر نقش اول اوست تهاجم چهار قسمت اما متأسفانه نویسندگان وجه اشتراک زیادی با او پیدا نکردند، جز اینکه او با ناراحتی خیره شد و بر سر شوهرش فریاد زد.

من تقریباً مطمئن هستم که پویایی در یک نقطه مهم خواهد بود (چرا اصلاً داستان طلاق داشته باشیم، مگر اینکه بدانید برای همه درگیر به کجا ختم می شود؟). اما در حال حاضر دیدن او که یک بار در یک قسمت به همین نتیجه می رسد، کمی ناامید کننده نیست: احمد یک حرامزاده است.

تمرکز این هفته جلسه روایی-گفتمانی اما عمیقاً احساسی ایکورا و میتسوکی بود. نه تنها با یک صحنه کوچک خیره کننده که در آن صدای سفینه فضایی تأثیر عجیبی روی گیاهان خانه پیرمرد می گذارد، پایان می یابد، بلکه نمایش داستان را متوقف می کند تا این دو روح گمشده بیچاره بتوانند در مورد مرد بحث کنند. از کنار هم می گذرند

چنین چیزهایی صرفه جویی می کند تهاجم از لحظه های کمتر بدیع و به من امیدواری می دهد که این در جایی رضایت بخش به پایان برسد. حتی اگر این اتفاق نیفتد، از سفر لذت می برم.

دارم تماشا میکنم تهاجم در Apple TV +

قسمت های جدید از تهاجم در روز جمعه در Apple TV + می آیند.

رتبه بندی: TV-MA

نگاه کن: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد صدای دهکده، تفسیر فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او 25 فیلم سینمایی را کارگردانی کرده و بیش از 300 مقاله ویدیویی نوشته است که می‌توانید در Patreon.com/honorszombie بیابید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
نمایشگرهای iPhone SE 3 قبل از عرضه در آوریل یا می وارد تولید می شوند

اولین محصول اپل در سال 2022 نزدیک تر است.عکس: AB / Unsplash طبق گزارشی جدید، اپل این ماه تولید پنل های نمایشگر نسل بعدی آیفون SE را پیش از عرضه آن در اواخر آوریل یا اوایل ماه می آغاز خواهد کرد. انتظار می‌رود که این گوشی پایه جدید برای اولین …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
اولین نمایش “WeCrashed” با جارد لتو در Apple TV + در 18 مارس – این هم یک تیزر

WeCrashedاستریمر اعلام کرد، برنامه آینده Apple TV + که داستان شکست WeWork را روایت می کند، در 18 مارس پخش خواهد شد. سه قسمت اول این سریال در روز اول برای تماشا در دسترس خواهد بود و قسمت جدید هر جمعه تا پایان فصل هشت قسمتی از راه می رسد. …

اخبار اپل
اپل ارزش معاملات دستگاه های اندرویدی را کاهش می دهد

منتشر شده توسط Anu Joy در 19 ژانویه 2022 در Apple News اپل ارزش معاملات را برای چندین گوشی هوشمند اندرویدی تنظیم کرده است. علاوه بر این، دستگاه های خود اپل مانند آی پد و مک نیز با کاهش نرخ ارز مواجه هستند. معمول است که سازنده آیفون مقادیر مبادله …