راه اندازی iCloud به استراتژی استیو جابز برای یک مرکز دیجیتال پایان می دهد

اخبار اپل


12 اکتبر 2011: اپل در حال راه اندازی iCloud است ، سرویسی که به کاربران امکان می دهد محتوا را به صورت خودکار و بی سیم ذخیره کرده و به دستگاه های مختلف خود ارسال کنند.

ورود iCloud پایان استراتژی هاب دیجیتالی مک اپل است که عصر ارتباطات بین دستگاه ها و فایل های غیر محلی را آغاز می کند.

راه اندازی iCloud: پایان هاب دیجیتال

استیو جابز ، بنیانگذار اپل ، که iCloud را در آخرین سخنرانی خود در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان در سال 2011 معرفی کرد ، قبل از راه اندازی سرویس درگذشت.

iCloud اساساً جایگزین دیدگاه جابز در مورد هاب دیجیتالی شد ، که روی مک تمرکز می کند تا رسانه ها را از دستگاه های دیگر متمرکز کند و دستگاه های مختلف اپل را همگام سازی کند. این مفهوم تقریباً 10 سال است که خوب کار می کند.

با این حال ، هنگامی که اپل آیفون را در سال 2007 معرفی کرد ، این نوشته روی دیوار بود. آیفون فقط یک وسیله جانبی نبود که به Mac شما متصل شود. در عوض ، به طور مداوم به یک دستگاه اینترنت متصل بود ، که برای بسیاری از کاربران نیاز آنها به کامپیوتر را جایگزین کرد.

پس از انتشار اولین آیفون ، چشم انداز جابز برای یک مرکز دیجیتال جای خود را به یکی از مبتنی بر رایانش ابری داد. اولین تجربه اپل در سال 2008 در قالب MobileMe بود. این شرکت سالانه 99 دلار برای ذخیره کتابهای آدرس ، اسناد ، تصاویر و موارد دیگر در ابر ، و سپس توزیع داده ها در دستگاه های دیگر هزینه می کند.

مشکل؟ MobileMe به طرز وحشتناکی غیرقابل اعتماد بود.

“آیا کسی می تواند به من بگوید MobileMe باید چه کاری انجام دهد؟” جابز پس از راه اندازی سرویس در سال 2008 در تیم مسئول تکان داد. هنگامی که پاسخ ها را دریافت کرد ، او با تندی گفت: “چرا این کار را نمی کند؟”

جابز با بیان اینکه MobileMe “به شهرت اپل لطمه می زند” این سرویس فاجعه بار را فسخ کرد. وی سپس ادی کیو ، مدیرعامل قدیمی اپل را به کار جدیدی واگذار کرد که بر کلیه محتوای اینترنتی این شرکت نظارت می کند.

iCloud از خاکستر MobileMe بیرون آمد. جابز به شوخی گفت که iCloud اساساً خود را به عنوان یک هارد دیسک بزرگ در آسمان معرفی کرده است. البته این خیلی بیشتر از این بود.

https://www.youtube.com/watch؟v=KTrO2wUxh0Q

یک قدم جلوتر از MobileMe؟

کیو در بیانیه ای در راه اندازی این سرویس گفت: “ICloud ساده ترین راه برای مدیریت محتوای شما است زیرا iCloud همه کارها را برای شما انجام می دهد و فراتر از هر چیزی است که امروز در دسترس است.” “لازم نیست به همگام سازی دستگاه های خود فکر کنید ، زیرا این کار به صورت خودکار اتفاق می افتد و رایگان است.”

iCloud با دریافت استقبال نسبتاً متفاوتی در طول این سالها ، یکی از موفقیت های بی چون و چرا اپل نیست (اگرچه مطمئناً بهتر از MobileMe است). این شرکت به توسعه iCloud و رفع اشکالات مختلف ادامه می دهد.

با این حال ، مانند پروژه حیوان خانگی دیگر سیری – مشاغل در آخرین سال زندگی اش – iCloud نقش مهمی در برنامه های فعلی اپل ایفا می کند. از دریافت آهنگ در همه دستگاه های اپل تا مکان مرکزی iCloud Drive ، که قبلاً کمی شبیه Dropbox اپل کار می کرد ، امروز iCloud را می توان در macOS ، iOS و iPadOS مشاهده کرد.

همانطور که اپل همچنان “آینده بی سیم” خود را می بیند ، iCloud فقط نقش بیشتری در برنامه های این شرکت ایفا خواهد کرد.

راه اندازی iCloud را به خاطر دارید؟ و آیا امروز از iCloud استفاده می کنید؟ اگر چنین است – یا اگر iCloud را برای سرویس دیگری رها کرده اید – نظر شما در مورد آن چیست؟ نظرات خود را در زیر بنویسید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …

اخبار اپل
چگونه از میانبر جدید Apple Accessibility Assistant برای ارزیابی نیازهای خود استفاده کنید

منبع: متیو کاسینلی / آی‌مور روز سه‌شنبه، اپل پیش‌نمایش ویژگی‌های دسترسی جدیدی را که امسال به پلتفرم‌های آن‌ها می‌آیند، از جمله ابزارهای ناوبری، سلامتی و ارتباطی جدید در کنار روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD) ارائه کرد. از جمله این اعلان‌ها، گسترش میانبر دستیار دسترسی به مک و اپل واچ …