مایکل اسپیندلر مدیرعامل اپل را “اردک لنگ” نمی داند

اخبار اپل


3 اکتبر 1994: مایکل اسپیندلر مدیرعامل اپل به جهان اطمینان می دهد که اپل “یک شرکت لنگ نیست”.

چرا کسی شک می کند که این چنین است؟ پاسخ در فروپاشی مک فروش اپل ، اخراج گسترده کارکنان و ضرر سه ماهه 188 میلیون دلاری نهفته است. اسپیندلر پس از 15 ماه فعالیت در سمت مدیرعاملی ، می خواهد به همه اطمینان دهد که بدترین حالت به پایان رسیده است.

متأسفانه ، قبل از شروع به چرخش ، اوضاع حتی بیشتر کند می شود.

چالش هایی که اپل در زمان مایکل اسپیندلر با آن روبرو است

این BusinessWeek اگر می خواهید به روزهای مستی 1994 برگردید ، مقاله ای که به نقل از اسپیندلر خوانده می شود ، خواندن جذابی را انجام می دهد. این یک مرور کلی از چالش های بزرگی است که اپل در آن زمان با آن روبرو بود.

اینها شامل سهم بازار ایالات متحده در بخش کامپیوتر است که از 14.2 درصد در سال 1993 به 10.8 درصد در سال 94 کاهش یافته است. علاوه بر این ، فروش نرم افزار اپل کندتر از فروش شرکتهای رقیب است.

کوپرتینو همچنین با ورود قریب الوقوع ویندوز 95 مایکروسافت روبرو شد. برای بسیاری از کاربران ، این به اندازه کافی مک سیستم عامل مک است که به آنها اجازه می دهد هزینه های هنگفت را برای رایانه اپل فراموش کنند.

مدیرعامل سابق اپل که نامش فاش نشده می گوید: “من همیشه به اپل حسادت می کردم.” “اما بعد از اینکه دیدم [Windows 95]من دیگر نمی توانم اینطور باشم. چه چیزی برای آنها دارند؟ من نمی فهمم. “

مایکل اسپیندلر: مدیر عامل اپل برای پس انداز

اسپیندلر به عنوان یک استراتژیست تجاری درخشان که برای Apple Europe کار می کند ، شهرت پیدا کرده است. استراتژی های موفق آن که از همان روزهای اولیه در این شرکت گنجانده شده است شامل اعطای خودمختاری بیشتر اپل در سراسر جهان به بازاریابی آنها است. این امر فروش جهانی را تحریک می کند.

او همچنین در اوایل دهه 1990 شبیه مدیر اجرایی ریاضت برای اپل بود. اولین گام های او به عنوان مدیرعامل شامل اخراج ، کنار گذاشتن پروژه های گران قیمت آسمان آبی ، کاهش هزینه های تحقیق و توسعه بیش از 100 میلیون دلار ، مسدود کردن حقوق مدیران و حذف پاداش هایی مانند مهد کودک ها و مراکز تناسب اندام رایگان بود.

راه را برای استیو جابز باز می کند

به نوعی حرکت اسپیندلر شبیه اقدامات جابز در بازگشت او به اپل چند سال بعد بود. با این حال ، اسپیندلر تقریباً همان محدوده دید را نشان نمی دهد. اسپیندلر همچنین فاقد جذابیت جابز (یا حتی مدیرعامل سابق جان اسکالی ، در این مورد) است.

بعد از اینکه اسپیندلر مسئولیت اصلی اپل را بر عهده گرفت ، به مدت چهار ماه در انظار عمومی ظاهر نشد. (این یکی از دلایل آن است BusinessWeek مقاله بسیار مهم به نظر می رسید.)

با این حال ، در آن زمان ، بسیاری از مردم فکر می کردند اپل به آن نیاز دارد. استیو پی کاپس ، یکی از همکاران اپل ، که در مقاله نقل قول شد ، گفت: “من فکر می کنم ما بینایی زیادی با اسکالی داشتیم – همه این سخنرانی ها و فروش تریلیون ها دلار.”

به طور کلی ، این یک مقاله جالب است که واقعاً خلاصه اپل را در یکی از ناامیدکننده ترین لحظات تاریخ خود خلاصه می کند. این شرکت همه وعده های جهان را داشت ، اما هویت قوی و چشم انداز منسجم نداشت. این آهنگ همچنین بار دیگر بر ماهیت شگفت انگیز تلاش های جابز برای سرنگونی تأکید می کند.

آیا در سال 1994 اپل را دنبال می کردید؟ علاقه شما به شرکت از چه زمانی شروع شد؟ نظرات خود را در زیر بنویسید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
از iPhone، Apple Watch و AirPods 3 با قاب‌های SwitchEasy محافظت کنید

سری قاب‌های اپل ناهموار Odyssey SwitchEasy به خاطر محافظ، شیک و راحت بودن شهرت دارد. می‌توانید از گوشی سری آیفون 13 یا 12، اپل واچ و ایرپاد 3 خود محافظت کنید. برای گزینه‌های حمل اضافه‌شده، برخی از آن‌ها را می‌بندید. و بهتر از همه، فروش فلش SwitchEasy در کیس‌های Odyssey …

تلویزیون + لوگو
اخبار اپل
بیسبال جمعه شب: نحوه تماشای تگزاس رنجرز در هیوستون آستروس در اپل تی وی پلاس

تگزاس رنجرز امشب ساعت 20:00 به وقت شرقی، هیوستون آستروس را در اپل تی‌وی پخش می‌کند. در اینجا نحوه تماشا آمده است. نحوه تماشای بازی Texas Rangers at Houston Astros در Apple TV + می توانید بازی Rangers at Astros را از طریق Apple TV + با دنبال کردن این …

اخبار اپل
مار اسکس با سوء ظن و اسرار می چرخد [Apple TV+ recap]

سری جدید اپل تی وی + مار اسکس تا زانو در توطئه و سوء ظن است. مردم شهر انگلیسی فکر می کنند نائومی بنکس نوعی جادوگر است، و آنها هم به همکار کورا سیبورن خیلی بهتر فکر نمی کنند. قسمت این هفته، با عنوان “سقوط”، به مکانی غیرمنتظره و مورد …