واژه نامه پنهان اصطلاحات برای درک درخواست اپل برای سود


در طول تماس‌های سود فصلی، بسیاری از مدیران از زبانی استفاده می‌کنند که برای افزایش، عذرخواهی، یا پنهان کردن عملکرد اخیر شرکت‌هایشان طراحی شده است. هدف این است که سرمایه‌گذاران را از موفقیت‌های آتی غافلگیر کنیم. و در نهایت به شرکت پول بیشتری بدهید. همیشه. بیشتر ▼. پول

اما زمانی که اپل هستید – با سرمایه بازار حیرت‌انگیز و عرضه به ظاهر بی‌پایان محصولات پرطرفدار – معمولاً مجبور نیستید ادعاهای معتبر اما همچنان نامشهود داشته باشید یا سوالاتی را که برای رسیدن به نتیجه طراحی شده است منحرف کنید.

فراخوان بعدی اپل برای برنده شدن امروز بعد از ظهر برگزار می شود. اگر چیزی شبیه دومی باشد، تیم کوک، مدیرعامل و لوکا ماستری، مدیر مالی، فقط خبرهای خوب را ارائه خواهند کرد. در نهایت، تحلیلگران انتظار رشد کلی درآمد، ادامه رشد خدمات و سود هر سهم 1.21 دلار در مقابل 0.73 دلار در سه ماهه چهارم سال گذشته را دارند.

با این حال، تماس سه ماهه چهارم اپل بعید است که استثنایی از قاعده پرحرفی مالی باشد، حتی اگر سودهای شدید، اغراق را غیرضروری کند. اگر شما یک سرمایه گذار حرفه ای نیستید، شرایط مالی و کلمات کلیدی کوک و ماستری می تواند گیج کننده باشد.

آره فرقه به مک سعی شد برخی از اصطلاحات رایج برای گزارش های زیر را روشن کند.

فراخوان سود اپل در 28 اکتبر 2021

ابتدا کمی پس زمینه فراخوان سود اپل پس از انتشار گزارش سود سه ماهه این شرکت خواهد بود که کاملاً در اعداد سخت خواهد بود. در طول بحث سود، کوک و ماستری بیانیه های آماده شده را می خوانند و به سؤالات تحلیلگران وال استریت پاسخ می دهند. همه اینها تلاشی است برای قرار دادن اعداد سخت در حساب سود و زیان در چارچوب سرمایه گذاران.

کوپرتینویی ها احتمالاً به اندازه برخی شرکت ها برای توجیه آخرین آمار خود نمی جنگند. بالاخره این یک ماشین پول است. (فقط به متن آخرین تماس سه ماهه نگاه کنید.)

به عنوان سودآورترین شرکت جهان، ارزش اپل بیش از 2 تریلیون دلار است که تقریباً تولید ناخالص داخلی کره جنوبی است. اما همانطور که مشاوران مالی اغلب به سرمایه گذاران هشدار می دهند، عملکرد گذشته شاخص موفقیت آینده نیست.

اگر می خواهید گوش کنید، مکالمه درباره سود اپل برای پنجشنبه ساعت 2 بعد از ظهر به وقت اقیانوس آرام برنامه ریزی شده است. اگر این اولین بار است که قبل از صحبت کردن، حتما واژه نامه ما را بخوانید.

سود را واژه نامه اصطلاحات می گویند

ASP

در تماس‌های سود، Apple Maestri مرتباً از ASP نام می‌برد، بدون اینکه بگوید که به میانگین قیمت فروش محصول اشاره می‌کند (گاهی اوقات به آن میانگین قیمت فروش می‌گویند). اغلب در زمینه نوسانات کل فروش ذکر می شود.

هر دو بالا و پایین می روند، پس سعی کنید با کمی تنفس ریتمیک سوار آن شوید.

امتیاز کلیدی

نقطه پایه معیاری است که افراد مالی برای توصیف درصد تغییر در ارزش چیزی مانند حاشیه ناخالص یک شرکت یا تأثیر تغییر در نرخ بهره بر یک ابزار مالی مانند صندوق شاخص استفاده می کنند. یک نقطه پایه معادل 0.01٪ (1/100 درصد) است. این یک چیز کوچک است که برای توصیف یک چیز بزرگ استفاده می شود، مانند افزایش سود اپل.

به عبارت دیگر، هرچه نقاط پایه بیشتر توصیف شود، تنفس سخت‌تر می‌شود.

CAPEX

این به هزینه های سرمایه ای یا آنچه اپل برای “اموال، تاسیسات و تجهیزات (PP&E)” خرج می کند، اشاره دارد. آنها بر خلاف هزینه های بلند مدت در نظر گرفته می شوند OPEX، یا هزینه های عملیاتی که بیشتر شبیه هزینه های روزانه (حقوق، اجاره، بازاریابی و غیره) است.

این شرکت طی سه سال گذشته هزینه های CAPEX خود را به شدت کاهش داده است، سپس در اوایل سال جاری به میزان قابل توجهی آن را به 3.5 میلیارد دلار افزایش داده است.

این فقط برای سه ماه است، اما به صورت سالانه این تقریباً با تولید ناخالص داخلی کامبوج برابر است.

این افزایش اخیر به چه معناست؟ این می تواند به این معنی باشد که چیز بزرگی در راه است. شاید یک محصول کاملا جدید؟

از همین الان هیپرونتیلاسیون را شروع کنید.

موجودی کانال

تولیدکننده ای مانند اپل بسیاری از محصولات خود را از طریق خرده فروشان به مشتریان می فروشد. وقتی اپل خرده‌فروشی مانند تارگت یا آمازون را عمده‌فروشی می‌کند، اما خرده‌فروش هنوز محصولات را با قیمتی ممتاز به مصرف‌کنندگان فروخته است، این محصولات «موجودی کانال» در نظر گرفته می‌شوند. همچنین به عنوان “فروش در” شناخته می شود، در حالی که موجودی که بعداً توسط خرده فروشان فروخته می شود به عنوان “فروش از طریق” شناخته می شود.

سازنده ممکن است نتواند به طور دقیق مقادیر موجودی کانال را تعیین کند مگر اینکه خرده فروش فروش خود را گزارش دهد. خرده فروش را به عنوان یک کانال در نظر بگیرید.

و با نفس بند آمده منتظر بمانید تا ببینید آیا کانال مورد علاقه شما موجودی ارزشمند اپل را دارد یا خیر.

سهام رقیق شده

سهام شرکت به کلیه سهامی اطلاق می شود که همه سهامداران دارند. اگر شرکتی از تمام سهام قابل تبدیل خود استفاده کند، سهام کاهش یافته، تعداد کل سهام است. (سهام قابل تبدیل عبارتند از سهام تازه منتشر شده، اختیار سهام، ضمانت نامه سهام، اوراق قرضه قابل تبدیل و غیره)

قانون اساسی این است که ببینیم ارزش سهام شرکت در حال حاضر چگونه است. ارزش رقیق شده سهام به شما می گوید که اگر شرکت مجبور به انتشار هر سهم وعده داده شده باشد، چگونه با بحران کنار می آید.

طبق هر دو تخمین، اپل عملکرد بسیار خوبی دارد. اگر سهام اپل را نگه دارید، نفس راحتی بکشید.

سود سهام

زمانی که شرکت ها پول دارند، معمولاً مبلغی را برای پرداخت به سهامداران به طور منظم، معمولاً به صورت سه ماهه تعیین می کنند. به این می گویند سود سهام. اپل در این زمینه بسیار بد است و در طول سال ها به طور نامنظم پرداخت می کند و به خاطر آن مورد انتقاد قرار گرفته است.

اما اپل در ماه می پرداخت سود سهام عادی خود را از سر گرفت. در این فراخوان برنده به دنبال اشاره ای به این موضوع باشید.

سهامداران اپل: نفس خود را نگه دارید.

سود

سود، سود خالص فعالیت مشمول مالیات شرکت است. قیمت سهام شرکت بر اساس سود تعیین می شود. بنابراین سود هر سهم روش مناسبی برای ارزش گذاری سهام شرکت است.

در سه ماهه اول سال جاری، اپل رکورد درآمد – 111.4 میلیارد دلار را گزارش کرد که 21 درصد بیشتر از سال قبل است. سود درآمد سه ماهه به 1.68 دلار کاهش یافت که 35٪ افزایش یافت. سود سه ماهه دوم 54 درصد افزایش یافت که یک رکورد جدید برای سه ماهه این شرکت است.

اما امیدوار نباش، یا حداقل نه دیوانه وار بالا بالا درآمد کوپرتینویی برای سه ماهه سوم ممکن است بیشتر از این سه ماهه یا سه ماهه اخیر نباشد، اما این دلیلی برای وحشت نیست.

سال مالی

برای اکثر شرکت ها، سه ماهه اول سال در واقع در آخرین هفته دسامبر به پایان می رسد. بله، برای من و شما این پایان سال گذشته است. برای شرکت ها، این افزایش معمولی در فروش تعطیلات برای سه ماهه اول است. سه ماهه چهارم آن را در پایان سپتامبر رها کرد.

عجیبه، ها؟ آه آزرده.

سود ناخالص

حاشیه ناخالص در سود ناخالص نسبت به فروش خالص به دست می آید. که به صورت درصد بیان می شود، به فروش خالص منهای قیمت کالای فروخته شده اشاره دارد. به عنوان قیمت فروش یک کالا منهای هزینه های تولید محاسبه می شود (اما هزینه های ثابت غیرمستقیم را به عنوان هزینه های اداری شامل نمی شود). فرمول کلاسیک این است که حاشیه ناخالص برابر با درآمد منهای هزینه کالاهای فروخته شده تقسیم بر درآمد است.

آیا این موضوع را واضح تر می کند؟ نه؟ یک آه عمیق دیگر

هدایت باد

هنگامی که در باد مخالف حرکت می کنید، سرعت شما را کاهش می دهد. “باد هدایت کننده” اصطلاح تحلیلگران مالی برای مسائلی است که می تواند مانع از سود شود، مانند مالیات جدید، اشباع بیش از حد بازار، یا کاهش فروش مربوط به همه چیز. کووید -19؟ مطمئن.

علاوه بر بیماری همه گیر، سرفصل های اخیر «به جلو» به تغییرات مالیاتی پیشنهاد شده توسط دولت بایدن اشاره دارد که معافیت های مالیاتی چندین سال پیش را جبران کرده و سود اپل را کاهش می دهد.

اما حتی این هم خبری نفس گیر نیست. اکثر شرکت ها با وضعیت مشابهی روبرو خواهند شد.

فصل تعطیلی

برای اکثر خرده فروشان، این برای پایان دسامبر اعمال می شود. برای اپل، به نظر می رسد که این تقریباً از 1 ژانویه تا 31 دسامبر با افزایش در پایان است. در هر صورت معمولاً در سود سه ماهه اول سال بعد گزارش می شود.

من نمی دانم حقوق شما چقدر است، اما اپل یک میلیارد دلار درآمد داشته است روز در سه ماهه اول، که شامل تعطیلات پایان سال می شود.

اکنون این است شایسته نفس کشیدن

مخلوط می کنند

وقتی Maestri به یک “ترکیب قوی” یا “ترکیب متفاوت” اشاره می کند که روی اعداد تأثیر می گذارد، معمولاً منظور او ترکیب محصول است. یعنی تمام محصولات اپل برای فروش در یک بازه زمانی معین، با در نظر گرفتن عرضه های جدید، عرضه های با تاخیر و قفسه های خالی گاه به گاه در دسترس هستند.

می توانید به راحتی نفس بکشید. منظور ما این نیست که قفسه های نزدیک شما خالی هستند، به هر حال.

درآمد

معمولاً در صورت سود و زیان گزارش سه ماهه تعریف می شود (با ترازنامه یا صورت جریان نقد اشتباه نشود)، درآمد صرفاً تمام درآمدی است که شرکت از همه منابع، مانند فروش محصولات و خدمات به دست می آورد.

در زیر این سایبان می توانید قدردانی کنید درآمد عملیاتی (درآمد منهای هزینه های مستقیم) و درآمد خالص (همچنین به عنوان “خط پایین” شناخته می شود، علاوه بر این مواردی مانند سود به دست آمده یا پرداخت شده و البته مالیات را نیز در نظر می گیرد).

در مورد اپل، درآمد سه ماهه دوم بیش از آن چیزی است که شما می توانید حساب کنید. خوب، مگر اینکه بتوانید تا 89.6 میلیارد دلار، درآمد سه ماهه آخر را حساب کنید، و سپس چیزی شبیه به آن را در چهار چهارم برای سال ضرب کنید.

این می تواند تا 360 میلیارد دلار در سال باشد. به عبارت دیگر، این شرکتی است که تقریباً تولید ناخالص داخلی آرژانتین را به ارمغان می آورد.

به خاطر داشته باشید که اینها درآمد هستند نه سود. با این حال همین کافی است که شما را نفس بکشد و بیهوش کنید.

ما در ابتدا این نشریه را در 27 آوریل 2021 منتشر کردیم و آن را در 27 ژوئیه 2021 و 28 اکتبر 2021 به روز کردیم.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
Fitbit Versa 3 vs. Sense: کدام را بخریم؟

منطقی است Fitbit Versa Sense این را به من برگردان Fitbit Versa 3 Fitbit Sense مدرن ترین ساعت هوشمند Fitbit تاکنون است. علاوه بر فعالیت تمام روز و ردیابی خواب، ویژگی های پیشرفته ای مانند EDA، ECG و HRV را برای نظارت جامع تر سلامتی و تناسب اندام ارائه می …

اخبار اپل
برخی از کاربران آیفون 13 و آیفون 13 پرو از مشکلات صفحه نمایش صورتی رنج می برند

ارسال شده توسط Anu Joy در 24 ژانویه 2022 در آیفون 13 برخی از کاربران آیفون 13 از یک مشکل مرموز صفحه صورتی شکایت دارند که باعث می شود صفحه نمایش برای چند ثانیه صورتی رنگ شود و سپس به طور تصادفی خراب شود. این باگ برای اولین بار در …

اخبار اپل
اپل در حال آماده سازی “گسترده ترین طیف” محصولات جدید خود برای پاییز امسال است

کارت های اعتباری آماده است!عکس: اپل طبق گزارشی جدید، اپل در حال آماده شدن برای عرضه “گسترده ترین طیف” محصولات جدید در تاریخ خود است. انتظار می‌رود که پاییز امسال مدل‌های جدید آیفون، مک‌بوک پرو مقرون‌به‌صرفه‌تر و به‌روزرسانی‌های اصلی را برای iMac و Mac Pro ارائه کند. این علاوه بر …